Dvanáctileté čekaní na medaili skončilo. Písecké házenkářky se po sobotním zápase na Slavii mohou těšit ze zisku cenného kovu.

Cílem odvetného utkání proti Slavii bylo udržet náskok sedmi branek z prvního utkání hraného v Písku. Do utkání ale lépe vstoupily domácí hráčky, které si rychle vypracovali tří brankový náskok, který si držely až do dvacáté minuty první půle, bohužel pro Sokolky se domácím podařilo náskok deset minut před koncem první části navýšit už na rozdíl čtyř branek. Tři minuty před první sirénou se Písek díky Korešové přiblížil opět na dostřel tří branek 11:8 ale závěr poločasu hostujícím hráčkám hrubě nevyšel a díky třem inkasovaným brankám v posledních dvou minutách šly do šatny spokojenější domácí hráčky za stavu 14:8 a tedy se ztrátou jediné branky na manko z prvního zápasu.

Číst dál...

Naše mladší žačky se o víkendu zúčastnily znovu obnoveného Quirinus Cupu, který se konal v německém městě Neuss. Prvního ročníku po obnovení se zúčastnily pouze naše mladší žačky, které se ale v premiéře předvedly ve velké parádě, z osmi zápasů si připsaly osm jednoznačných vítězství a celý turnaj ovládly. Holkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci u našich západních sousedů. Vítězství z turnaji si odváží i žáci Strakonic, kteří cestovali na turnaj společně s námi a i těm gratulujeme.