Forumi Shqiptar

Web Name: Forumi Shqiptar

WebSite: http://www.forumishqiptar.com

ID:154444

Keywords:

Forumi,Shqiptar,forumi,forumishqiptar,shqiperia,albania,albasoul,shqiptar,albani

Description:

Bashkëpatriotët e mi në botë (14 Vizitorë) Këtu shoqërite virtuale shkruajnë pa hezitim, duke hedhur një kunjë, duke bërë një shaka, apo dhe duke ndarë një ndodhi nga jeta e përditshme. Diaspora shqiptare (11 Vizitorë) Kontaktoni shqiptarë të tjerë që jetojnë pranë jush në mërgim. Grupmoshat e komunitetit (19 Vizitorë) Nëse do të kishit dëshirë të diskutonit me shqiptarë të grupmoshës tuaj, ky është vendi i duhur për të postuar diçka. Albumi fotografik (4 Vizitorë) Në këtë forum mund të sillni foto nga natyra dhe bota shqiptare: artistësh, shkrimtarësh, pika turistike, apo foto nga jeta juaj personale. Portali i forumit (18 Vizitorë) Tek ky forum do të përmblidhen përkohësisht temat më të reja dhe interesante të cilat do të shfaqen tek Portali i Forumit Tema e shtypit të ditës (46 Vizitorë) Reagimet tuaja mbi lajmet më të fundit nga trojet shqiptare. Mund të postoni një artikull të caktuar dhe të bëni komentin tuaj mbi çështjen në fjalë. Lini vënd për anëtarët e tjerë të shprehin mendimin e tyre për çështjen në fjalë. Problematika shqiptare (16 Vizitorë) Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve. Aktualitete shoqërore (7 Vizitorë) Në këtë forum mund të diskutoni mbi problemet e mprehta shoqërore që përballet shoqëria shqiptare në pergjithësi dhe qytetet shqiptare në veçanti. Problemet ndërkombëtare (5 Vizitorë) Në këtë forum mund të diskutoni mbi të rejat më të fundit nga bota dhe vendet ku ju jetoni. Analizat, komentet dhe postimet e materiale nga shtypi botëror janë me interes. Votime dhe sondazhe (10 Vizitorë) Nëse keni një pyetje dhe doni të merrni edhe mendimin e vizitorëve tanë, këtu mund ta postoni në formën e një votimi. Mund edhe të votoni në sondazhet e dikujt tjetër. Çdo votë ka vlerë dhe vetëm njëherë mund të votoni ! Çështja kombëtare (15 Vizitorë) Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën. Historia shqiptare (39 Vizitorë) Diskutoni mbi historinë tonë duke servirur fakte historike që mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetë ata që e jetuan një pjesë të historisë. Gjuha shqipe (18 Vizitorë) Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore që hedhin dritë mbi origjinalitetin e gjuhës sonë. Janë të mirëpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj në kohë. Elita kombëtare (1 Vizitorë) Në këtë forum jeni të lutur të postoni materiale mbi figurat më të spikatura të historisë, letërsisë, artit, shkencës, pra me një fjalë, elitës së kombit shqiptar brënda dhe jashtë kufijve. Kulturë demokratike (5 Vizitorë) Në këtë forum të gjithë intelektualët shqiptarë që gëzojne kulturën e duhur demokratike, janë të lutur të ndajnë me shqiptarët e tjerë eksperiencën dhe vlerat e një shoqërie demokratike. Arti shqiptar (7 Vizitorë) Në këtë forum ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre pasi do të qe me interes për të gjithë komunitetin tonë virtual shqiptar. Muzika shqiptare (17 Vizitorë) Postoni lirikat e këngëve tuaja më të dashura. Një koleksion të madh albumesh mund t'i dëgjoni edhe nga faqja jonë muzikore dhe këtu mund të postoni lirikat e këngëve më të dashura. Letërsia shqiptare (31 Vizitorë) Në këtë forum ju jepet mundësia të publikoni krijimtarinë tuaj letrare për një publik shqiptar. Po ashtu, mund të postoni pjesë nga shkrimtarët e poetët shqiptarë e të huaj. Folklori shqiptar (12 Vizitorë) Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet ti trashëgojne nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës tuaj. Kinematografia dhe televizioni (18 Vizitorë) Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it. Tema shoqërore (19 Vizitorë) Në këtë forum trajtohen tema universale mbi problemet që hasin të gjitha shoqërite e botes, si psh aborti, rracizmi, diskriminimi, lufta, paqja etj.. Kuzhina shqiptare dhe e huaj (9 Vizitorë) Receta gatimi kryesisht nga kuzhina shqiptare, pa harruar dhe receta të vecanta nga mbarë bota. Rast i mirë për të gjitha amvisat dhe kuzhinierët shqiptarë të postojnë recetat e tyre speciale. Po nuk pate pulë, si gatuhet sorra? Komuniteti musliman (18 Vizitorë) Besimtarët muslimanë shqiptarë mblidhen në këtë forum për të diskutuar dhe ndarë me njëri-tjetrin mësimet fetare dhe eksperiencat e tyre të jetës. Komuniteti orthodhoks (7 Vizitorë) Ne kete forum, te gjithe besimtaret orthodhokse shqiptare diskutojne ne lidhje me fene e tyre dhe ndajne me njeri-tjetrin eksperiencat e besimit te tyre. Komuniteti bektashi (4 Vizitorë) Në këtë forum besimtarët bektashij shqiptarë mblidhen për të mësuar më shumë mbi besimin e tyre dhe për të rejat e komunitetit të tyre. Komuniteti katolik (18 Vizitorë) Besimtaret katolike shqiptare mblidhen ne kete forum per te diskutuar rreth fese se tyre dhe per te ndare me njeri-tjetrin eksperiencat e tyre fetare. Ne kete forum mblidhen te gjithe besimtaret protestante shqiptare te dominacioneve dhe bashkesive te ndryshme per te diskutuar mbi besimin e tyre ne Zot. Toleranca fetare (14 Vizitorë) Në këtë forum diskutohet rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerances fetare midis shqiptarëve. gjithashtu roli i fesë ne çështjen tonë kombëtare. Agnosticizëm dhe ateizëm (2 Vizitorë) Në këtë forum marrin pjesë të gjithë ata shqiptarë që nuk besojnë në Zot, janë ateistë ose nuk pajtohen me fe tradicionale. Shkenca dhe jeta (10 Vizitorë) Studime shkencore dhe të rejat më të fundit të shkencës. Filozofi-psikologji-sociologji (11 Vizitorë) Gjithcka qe ka te beje me misterin me emrin "Njeri" . Ndajini mendimet tuaja me ne pasi te gjithe kemi pyetje dhe po kerkojme pergjigje. Informatikë dhe Internet (29 Vizitorë) Gjithcka mbi informatikën dhe internetin, libra elektronike dhe informacion të shumëllojshëm. Ekspertët janë të ftuar të ndajnë dijen e tyre me ata që kanë dëshirë të mësojnë sa me shumë nga bota e pafund e informatikës. Ekonomi biznes (4 Vizitorë) Në këtë forum do të gjeni informacione me karakter ekonomik nga ekonomia shqiptare dhe ajo botërore. Studime, statistika dhe informacion të bollshëm nga bursat dhe tregjet valutore. Emigracioni (7 Vizitorë) Ne kete rubrike, emigrantet shqiptare komunikojne me njeri-tjetrin mbi shqetesimet, problemet dhe enderrat e tyre. Të jesh prind (1 Vizitorë) Nga shtatzania deri universitet! Ky forum i kushtohet prindërve apo atyre të cilët janë duke pritur të bëhen të tillë. Ndani me njëri tjetrin momentet e bukura të shtatzanisë, hapat e parë dhe 'dhimbjet' e të qënit prind. Pyetni psikologun (2 Vizitorë) Nese keni nje shqetesim te shkaktuar nga ndjenja, stresi, puna, familja dhe do te kishit nevoje per nje mendim profesional, kerkoni ndihmen e psikologut... Mjeku për ju (11 Vizitorë) Cila eshte pyetja juaj per mjekun e forumit? Cfare ju shqeteson apo kercenon shendetin tuaj? Mentori akademik (4 Vizitorë) Keni probleme me detyrat e shtepise? Keni nevoje per ndihme me nje lende te vecante? Mos nguroni te beni pyetjen dhe kerkoni ndihmen e bashkekombasve ne forum. Bukuri dhe estetikë (9 Vizitorë) Cfare eshte e bukur? Cfare do ti ndryshonit paraqitjes tuaj? Cfare eshte ne mode kete sezon? Kete informacion e mesoni vetem ne kete forum. Futbolli (26 Vizitorë) Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste. Futbolli shqiptar (10 Vizitorë) O sa mirë me qenë shqiptar! Mblidhuni këtu dhe diskutoni mbi ndeshjet e kombëtares shqiptare si edhe për ekipin tuaj të zemres, Forca Shqipëria! Sporti nëpër botë (4 Vizitorë) Ngjarjet nga sporti neper Bote, NBA, Atletika, Boksi etj Sportet motorrike (4 Vizitorë) Të gjithë tifozët e Formula 1, MOTO GP, Rrally dhe shpejtësisë janë të ftuar të marrin pjesë këtu. Sportet ekstreme dhe të rënda (4 Vizitorë) Ju pëlqen parashutizmi? peshngritja? Këtu do të gjeni hapësirën për diskutuar mbi sportet e rënda dhe ato ekstreme. Humor shqiptar (15 Vizitorë) Ky është mbase forumi më i famshëm. Këtu do të gjeni humor nga cdo krahinë e Shqipërisë, nga cdo seks, racë apo vënd i botës. Lexoni e postoni barsaleta shqiptare dhe mos harroni të qeshni :) Lojra dhe rebuse (43 Vizitorë) Lojra zbavitëse, rebuse ose lojra interneti. Që nga lojrat elektronike, ato në Internet e deri në lojrat mendore e matematike. Argëtim të këndshëm ! Lojra në kompjuter (1 Vizitorë) Luani lojra në kompjuter ? Apo ju pëlqejne më shumë lojrat me nintendo? Cfarë lojra luani dhe cilat ju pëlqejnë më shumë? Je lojtar i mirëfilltë apo fillestar? Na bashkoi Albasoul (3 Vizitorë) Ne kete forum vizitoret e kanalit legjendar #shqiperia mund te komunikojne me njeri-tjetrin ose te mesojne me shume mbi sherbimin e IRC tek Rrjeti Albasoul. Ne kete forum do te gjeni informacion te bollshem mbi sherbimet tona te IRC, komandat apo rregullat e rrjetit. Mos nguroni te pyesni per gjera qe nuk i kuptoni. Ankesat tuaja për stafin (4 Vizitorë) Ketu te gjithe vizitoret e dhomes, mund te postojne ankesat e tyre ne lidhje me sjelljen e stafit te kanalit #shqiperia. Buletini javor (1 Vizitorë) Ne kete forum do te gjeni te rejat javore te komunitetit tone qe u dergohen gjithe anetareve te forumit me email per jave. Pyetje - përgjigje (4 Vizitorë) Këtu do të gjeni përgjigjet e pyetjeve dhe shqetësimeve që ne kemi hasur me shpesh nga vizitorët. Nëse jeni kureshtarë ose keni një pyetje lexoni këtë forum para se të na bëni pyetjen, pasi mund të gjeni nje përgjigje. (Ky forum shërben vetëm për të lexuar përgjigjet e pyetjeve tuaja) Vërejtje dhe këshilla (5 Vizitorë) Verejtjet, këshillat tuaja mbi projektin, forumet, sherbimet... Vizitorët në Linjë Aktualisht janë 869 vizitorë në linjë. 2 anëtarë dhe 867 vizitorë Numri më i madh i anëtarëve në linjë ishte 6,596, 08-03-2017 më 04:27.Forumi Shqiptar është komuniteti shqiptar më i vjetër dhe i madh në Internet. Ai u hap për herë të parë në vitin 1998 si pjesë e projektit Albasoul. Forumi është një nismë private e një grupi emigrantësh shqiptarë që ka për qëllim t'iu ofrojë të gjithë shqiptarëve një platformë për të shprehur zërin e mendimin e tyre në liri të plotë. Forumi është një sipërmarrje jo-fitimprurëse dhe të gjitha shërbimet tona ofrohen falas e për të gjithë. Stafi i forumit është staf vullnetar dhe pa pagesë. Shpenzimet e forumit mbulohen nga nismëtarët, donacionet e anëtarëve dhe të ardhurat nga reklamat.

TAGS:Forumi Shqiptar forumi forumishqiptar shqiperia albania albasoul shqiptar albani

<<< Thank you for your visit >>>

Forumi Shqiptar eshte kuvendi me i madh shqiptar ne Internet. Na vizitoni ne adresen http://www.ForumiShqiptar.com

Websites to related :
Friends of the Cabildo | New Orl

  Supporting the Louisiana State Museum since 1956 Book Limited French Quarter Walking Tour Tickets Who are the FOC? Friends of the Cabildo is a private

Acc

  Artisans,Conformément aux recommandations en vigueur, la CMA de Paris vous informe et vous conseille prioritairement par mail ou par téléphone, et

Journal of Cancer Research and T

  Journal of Cancer Research and Therapeutics, a publication of Association of Radiation Oncologists of India (AROI), is a peer-reviewed online journal

Virgin Islands Department of Lab

  UNEMPLOYMENT INSURANCEIf your job has been affected by the Coronavirus disease (COVID-19) VIDOL is here to assist. Start with completing an unemployme

Dans Fan City | Ceiling Fans, Fa

  Koho 52" Indoor Contemporary Ceiling FanIncludes LED Light and Remote for $319.99Features a 15-Watt LED ArrayBuy Now The Gulf Coast Fans 42'' Hugger C

Frame Works - San Luis Art Galle

  We are now open Monday-Saturday 10-2.During these hours we will be accommodating both private appointments as well as same day walk-in appointments.Pl

Dental Care, General Dentistry,

  Putting a smile on faces throughout Texas and OklahomaSmart Mouth Family Dental aims to provide you with high-quality, affordable dentistry using the

Appliance Parts Electrical Acce

  Partmaster is the UK's largest retailer of electrical spares and accessories. Over 1 million spare parts and accessories from the world's leading bra

eSpares - Spare Parts Accessori

  The parts you want, the advice you need. Get all your home garden appliance spare parts from our award winning website... Our step-by step videos and

國立臺中科技大學 商業設計系所 -

  饕客研究所 / Top 100 of Taiwanese Foods 2020紅點獎 -品牌與傳播設計 國立臺中科技大學 商業設計系 國立臺中科技大學商業設計系成立自 1979 年,以多元化的課程

ads

Hot Websites