Gmina Suchedniów

Web Name: Gmina Suchedniów

WebSite: http://www.suchedniow.pl

ID:316910

Keywords:

Gmina,Suchedni

Description:


menu

Władze Miasta i Gminy Rada Miejska Rada Seniorów Młodzieżowa Rada Miejska Jednostki organizacyjne Kultura Sport i rekreacja Dla interesanta Oświata Zdrowie i pomoc społeczna Ochrona środowiska Raport o stanie Gminy Strategia Rozwoju Program Rewitalizacji Patronat Burmistrza Inwestycje Państwowy Fundusz Celowy Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych ANKIETY Informator Urzędy i instytucje Nieodpłatna Pomoc Prawna Pliki do pobrania Organizacje pozarządowe

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 13552
W sumie: 179177

Zeszyty Suchedniowskie. Historia – tom VII

15.09.2022

Jest jużtradycją, że co roku podczas konferencji naukowej organizowanej cyklicznie przez nasze stowarzyszenie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa – przynosimy wszystkim uczestnikom w PREZENT. Tak było i w tym roku – 10 września w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” – z dumą i satysfakcją oddaliśmy w Państwa ręce kolejny - siódmy tomZeszytów Suchedniowskich. Historia.

więcej

PODZIĘKOWANIA

15.09.2022

więcej

Nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA”

14.09.2022

Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o. o. ogłasza kolejny nabór wniosków w ramach projektu „REAKTYWACJA” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WŚ na lata 2014-2020, Poddziałanie 10.2.1.
Celem głównym Projektu jest aktywizacja zawodowa 45 osób bezrobotnych, poszukujących pracy, znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji poprzez udział w ścieżce aktywizacji zawodowej gwarantującej poprawę ich sytuacji na rynku pracy i zwiększenie możliwości zatrudnienia w okresie 01.01.2022 do 30.06.2023.

więcej

Naturalnie Aktywny Jubileusz - marszobieg + piknik z okazji 60-lecia miasta Suchedniów

14.09.2022

W bieżącym roku przypada 60. rocznica uzyskania praw miejskich przez Suchedniów. Z tej okazji zapraszamy do wspólnego świętowania podczas wydarzenia „Naturalnie Aktywny Jubileusz”. 25 września odbędzie się marszobieg przeprowadzony przygotowanym przez nas nowym szlakiem turystycznym, na który składa się 10 tablic z historią i archiwalnymi zdjęciami miejscowości. Trasa szlaku wynosi około 6km i prowadzi przez teren miasta. Marszobieg poprowadzi regionalista Pan Andrzej Grabkowski, który podzieli się z uczestnikami swoją bogatą wiedzą na temat miejscowości.

więcej

Targi pracy w Suchedniowie

13.09.2022

18 wystawców, ponad 300 ofert pracy, w tym 150 to oferty umów o pracę – tak w skrócie opinii Romana Białka, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Skarżysku- Kamiennej wyglądają targi pracy, które 13 września dobyły się na hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie. Tragi otworzył burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach, obecny był także przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec

więcej

O G Ł O S Z E N I E

13.09.2022

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Kielcach informuje, że w dniach 26 – 30 września 2022r. na terenie województwa świętokrzyskiego planowane jest przeprowadzenie ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

więcej

Piknik integracyjny w Mostkach zatytułowany „Taniec Obfitości, czyli bal dziękczynny za dary lata”

12.09.2022

Targi obfitości…” i doskonała zabawa z Łysą Górą w Mostkach

Pogoda nie była im straszna. Mimo siąpiącego czasami deszczu i zimna, piknik integracyjny w Mostkach zatytułowany „Taniec Obfitości, czyli bal dziękczynny za dary lata” dzięki programowi i wykonawcom był bardzo udany.

Pomysł imprezy wyszedł od suchedniowskiej młodzieży: Zosi Maciejczyk, Jowity Mazurek i Ewy Pajek, a roli liderki i koordynatorki projektu podjęła się Magdalena Sułek z Ośrodka Rozwoju Kreatywnego i Turystyki Konnej „Ignacówka”.

Myślą przewodnią imprezy byłą kultura słowiańska. Wystąpiły zespoły ludowe „Skokotliwi” oraz „Kumosie” z Sadku. W przerwie między występami zespołów, wiersz o czarownicach i Łysej Górze recytowała Danuta Świerzewska, później zaśpiewały solistki Nikola Świtek i Maja Bracha ze Studia Piosenki przy SOK „Kuźnica”.

więcej

VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pn. „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i prazyszłości naszego dziedzictwa”

12.09.2022

W suchedniowskiej „Kuźnicy” 10 września odbyła się VI Ogólnopolska, Interdyscyplinarna Konferencję Naukową zatytułowana „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa”. W tym roku poznaliśmy przede wszystkim losy żydów z Bliżyna, Skarżyska-Kamiennej i z Suchedniowa. Arcyciekawych referatów słuchało ponad sto osób, w tym wiele młodych, co cieszy szczególnie.
Uczestników wydarzenia, zorganizowanego ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, których hasło przewodnie brzmi „Połączeni Dziedzictwem”, powitał dyrektor „Kuźnicy”. Wśród gości byli: gość honorowy Bogdan Białek – dziennikarz, wydawca, prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego w Kielcach,przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec, burmistrz Cezary Błach, sekretarz miasta Magdalena Przyjemska.

więcej

Wystawy towarzyszące konferencji naukowej „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa”

12.09.2022

W trakcie VI konferencji naukowej „Wszyscyśmy dzieci jednej matki – zworniki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszego dziedzictwa” w dniu 10 września, w sali lustrzanej „Kuźnicy” odbyły się wernisaże aż trzech wystaw: „Niedaleko Suchedniowa. Gmina żydowska w Kamiennej do 1943 roku”, „Tak jakby nas nigdy nie było” - w 80 rocznicę akcji „Reinhard” oraz wystawy judaików ze zbiorów Romana Falarowskiego.
W przerwie konferencji uczestnicy mogli spróbować dań kuchni żydowskiej, przygotowanych przez panie z klubów seniora w Suchedniowie i Michniowie.

więcej

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych

11.09.2022

XII Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczychi Seniorów Ochotniczych Straży Pożarnych odbyły się 10 września na stadionie Ruchu w Skarżysku-Kamiennej. Wśród seniorów najlepsza okazała się reprezentacja OSP Sorbin, na drugim miejscu zawody zakończyli druhowie z OSP Kierz Niedźwiedzi, trzecie miejsce zajęli druhowie OSP Grzybowa Góra, w kategorii MDP zwyciężyła ekipa z Grzybowej Góry przed OSP Sorbin. Ekipa OSP Suchedniów w klasyfikacji generalnej zajęła czwarte miejsce.
Przed rozpoczęciem zawodów, meldunek o gotowości do ich rozpoczęcia na ręce prezesa ZP ZOPS, marszałka województwa Andrzeja Bętkowskiego, złożył Marek Odelski z OSP Łączna. Uczestników zawodów powitał komendant powiatowy PSP st. bryg. Marcin Machowski, kierownikiem zawodów był bryg. Jarosław Janowski, sędzią głównym mł. bryg. Marcin Jasiński. W rozpoczęciu zawodów uczestniczyli przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Adamiec i burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów Cezary Błach

więcej

Burmistrz zaprasza

Cezary Błach

" src="/_portals_/suchedniow/Resources/art/7/o_145733502356dd2aef2b1a4.jpg">

Cezary Błach

Przyjęcia interesantów:

Piatek w godz. 7.30 - 12.30

Kontakt z Burmistrzem: burmistrz@suchedniow.pl

Zobacz również

2017 2016 r. 2015 r.

Kalendarz

wrzesień 2022 Pn Wt Śr Cz Pt So Ni 123456789101112131415161718192021222324252627282930

wersja językowa

Zegar

: :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

© 2014-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. Realizacja: Szulc-Efekt Sp. z o.o. & www.gmina.pl & Marcom Interactive

TAGS:Gmina Suchedni

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Start - Gmina Police

  Go to Main MenuGo to ContentGo to Site MapContrastDefault modeNight modeHigh contrast black/white mode.High contrast black/yellow mode.High contrast y

Gmina Rypin

  Przejdź do strony głównejPrzejdź do menu głównegoPrzejdź do treści stronyPrzejdź do mapy serwisuPrzejdź do wyszukiwarkiDane kontaktoweOświa

Gmina Świedziebnia

  Wróć na początek strony Alt+0Przejdź do wyszukiwarki Alt+1Przejdź do treści głównej Alt+2Przejdź do danych kontaktowych Alt+3Przejdź do menu

GminaGzy.pl - portal gminny

  Wróć na początek strony Alt+0Przejdź do wyszukiwarki Alt+1Przejdź do treści głównej Alt+2Przejdź do danych kontaktowych Alt+3Przejdź do menu

Strona główna - Gmina Walim

  Przejdź do menu głównegoPrzejdź do treściGmina WalimA+A-Zmień kontrast Wyszukiwar

Gmina Prostki

   Przejdź do Przejdź do menu głównegoPrzejdź do treściKontakt Gmina Prostki BIPESPPowieksz te

Strona główna - Gmina Polkowic

   Dla mieszkańca Cyberbezpieczeństwo Szczepienia przeciw HPV rocznik 2005 Fundusz Dróg Samorządzowych Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalny

Gmina Hańsk

  Wiadomość dla użytkownik&oacute;w czytnik&oacute;w ekranowychWitamy, Jeśli używasz czytnika ekranowego, zalecamy uruchomienie trybu dla czytnik&o

Strona główna - Gmina Wielowie

  Przejdź do treści strony Wersja dostępna cyfrowo Przejdź do
mapy strony Przejdź do menu

Strona główna - Gmina Rudzinie

  Przejdź do treści strony Przejdź do menu głównego Przejdź do menu pomocniczego

ads

Hot Websites