Den pozemního vojska - BAHNA

Web Name: Den pozemního vojska - BAHNA

WebSite: http://www.bahna.eu

ID:325991

Keywords:

pozemn,Den,ho,BAHNA

Description:


Najdete nás také:

CZ EN DE RU

Den pozemního vojska

Bahna 2022

25. června 2022

Program akce 2022Aktuální informace o 32. ročníku 2022

Program Dne pozemního vojska - BAHNA 2022

Od

Obsah ukázky

9:00

Exhibiční vystoupení Posádkového velitelství Praha

9:15

Promenádní koncert vojenské hudby

9:45

Exhibiční vystoupení Posádkového velitelství Praha

10:00

Slavnostní zahájení

10:35

Defilé historické techniky

11:10

Kombinovaná ukázka Police ČR a Vězeňské služby ČR

11:30

Ukázka zásahu - hašení lesního požáru

11:50

Ukázka výcviku psovodů Vězeňské služby ČR

12:10

Kombinovaná ukázka jízdní vlastností - pásy

12:40

Boje v pohraničí - Sudety 1938

13:30

Kombinovaná ukázka Armády České republiky obsahující

Ukázka schopností T-72M4CZ + T-72M1

Fast rope

Ukázka schopností KBV Pandur

Ukázka schopností 152 mm ShKH

Seskok výsadkářů

Ukázka schopností LOV Iveco

Ukázka schopností BVP-2 a UAS Raven

31. prchbo

14:55

Závěrečné defilé AČR

Jízdní řády ČSAD autobusy Plzeň

Dopravu na BAHNA zajišťuje Z-Group bus a.s., Divize ČSAD autobusy Plzeň

linka z Dobříva na BAHNA

http://www.csadplzen.cz/mainindex/44038001.htm

linka ze Strašic na BAHNA

http://www.csadplzen.cz/mainindex/47039001.htm

Nenechte se zmást, není to stálá linka, jede pouze a jenom dne 25.6.2022

generální partner

hlavní partneři

Partneři

Zvláštní partneři

25. ČERVNA 2022 SE USKUTEČNÍ DEN POZEMNÍHO VOJSKA - BAHNA 2022

Dne 25. čevna 2022 se uskuteční Den pozemního vojska - BAHNA 2022. Po letech odříkání proběhne standardní akce pro všechny návštěvníky, malé i velké. Program je už zveřejněn na našich stránkách, histiíorické ukázky doznaly drobných změn, ale Armáda České republiky se představí v plné parádě a se všemi součástmi. Věříme, že si akci s námi užijete a prozradím, že letos tz vcelku pochopitelných důvodů nebude účast zahraničních armád, což jistě každý pochopí. Drobnou náhradou by mohlo být představení bojového vozidla Zetor - Gerlach jak ve statických ukázkách, tak v pohybu.

1/5 2021

BAHNA 2021 se uskuteční bez účasti veřejnosti, ale online

Vzhledem k přetrvávající pandemii proběhne akce online s kompletním přenosem na internet a s přenosem vybraných částí prostřednictvím České televize.

1/4 2020

ZRUŠENÍ dne pozemního vojska BAHNA 2020

Na základě mimořádných opatření vlády a Ministerstva zdravotnictví České republiky, v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací ve vztahu k onemocnění COVID-19, s velkou lítostí oznamujeme zrušení Dne pozemního vojska BAHNA 2020. Přetrvávající obliby této každoroční události si nesmírně vážíme, vzhledem k vážnosti situace ale nepovažujeme za možné, aby se letošní ročník v původně plánovaném termínu dne 20. června 2020 uskutečnil.

BAHNA pravidelně navštěvují desítky tisíc návštěvníků, které nemůžeme vystavovat riziku možného onemocnění a dalšího šíření COVID-19. Žádný ročník Dne pozemního vojska se také neobejde bez stovek příslušníků útvarů pozemních sil, desítek kusů vojenské techniky a členů klubů vojenské historie. Tito lidé ale v této době plní důležitější úkoly. Posilují například Policii České republiky při ochraně státních hranic nebo zabezpečují distribuci humanitární pomoci. Nedokážeme odhadnout, jak dlouho bude toto jejich nasazení trvat, i proto jsme se rozhodli přistoupit ke zrušení 31. ročníku Dne pozemního vojska BAHNA.

Bohužel, vzhledem k rozsahu pandemie a předpokládané době trvání opatření nelze očekávat, že bychom mohli akci přesunout na podzim tohoto roku. Zrušení letošního ročníku nás velmi mrzí, nicméně se na Vás těšíme v příznivějších podmínkách v červnu 2021.

Památka na BAHNA

Každý určitě rád přivítá památku na akci BAHNA, proto jsme pro Vás doplnili nabídku jedinečného trika s designem ryze tankovým, všechny tyto tanky jsme v minulosti mohli vidět na BAHNECH a věříme, že je i v budoucnu opět uvidíme.

K dispozici většinou ve velikosti M nebo XL, tankovou řadu máme též ve slušivém khaki, foto doplníme.

Ceník

Jedno tričko

180,- Kč

Dva kusy triček bez ohledu na velikost a vzor

350,- Kč

Každé další tričko v zásilce

150,- Kč

Poštovné a balné

90,- Kč za zásilku

Doběrečné 30,- Kč

odesíláme Českou poštou nebo Zásilkovnou

Trička zasíláme poštou na dobírku, k ceně je v takovém případě připočteno poštovné a balné. Po předchozí domluvě je možné vyzvednout objednávku osobně v Praze 5.

Trička objednávejte na adrese trikabahna-ZAVINOVADLO:email.cz.

Triko tanková řada

Máme i pár triček s vojákem

Máme pár posledních kousků s ročníkem 2015 na srdci, ta jsou s límečkem. (Děkujeme našim modelům Alence, Terezce a Pavlovi)

Připravujeme BAHNA 2022 – 25. června 2022

Doufáme a modlíme se za uklidnění situace. Nejen návštěvníkům, ale i nám se stýská po akci pro padesát tisíc lidí. Věříme, že bude vše OK a pandemie nám dovolí akci uspořádat ve formátu na který jsme zvyklí. I když – rozhodně chceme zachovat přímý přenos z akce jak tomu bylo letos. Třicet tisíc unikátních přístupů za dva dny svědčí o tom, že i vám se stýská. I když je to trochu jako lízat med přes sklo jak vtipně poznamenal jeden přítel, pořád je to víc než nic.

Takže se těšíme, že se opět potkáme 25. června 2022 v osvědčené lokalitě Zadní Bahna u Strašic. My pro to uděláme vše.

Sbírka pro postižené tornádem

Především se sluší poděkovat.

Děkujeme všem, kteří přispěli na sbírku pro postižené tornádem na jižní Moravě.

Za období od 25. června 2021 do 10. prosince 2021 jste poslali Kč 833.002,31 celkem v 524 platbách. Samozřejmě nejvíc plateb bylo bezprostředně po vyhlášení sbírky, poslední platby přišli koncem srpna. Posílali jste od pár set korun až po desetitisíce. Nejvyšší platba vůbec přišla od organizace sdružující manžely a manželky diplomatů akreditovaných v Praze (Diplomatic Spouses Association Prague) ve výši Kč 25.000,-, druhá nejvyšší platba byla od fyzické osoby a to Kč 14.888,-. Ovšem obrovské díky patří všem, ať už jste poslali jakoukoliv částku, všem moc děkujeme.

A jak jsme s těmito penězi naložili? Čtyřem postiženým obcím jsme poslali po 180 tisících korun k použití dle jejich vlastní úvahy. Vycházíme z toho, že starostové jsou nejblíže a nejlépe vědí jak s penězi naložit. Bankovní výlohy činily celkem Kč 3.180,-, zbylo Kč 109.822,31, které jsme poslali nejmenší z postižených obcí, Hrušky. S místostarostou jsme domluveni, že peníze budou použity k obnově mateřské školky, která byly totálně zničena, zbyly jen holé zdi. Stavbu poskytuje Metrostav ale je třeba zajistit úplně nové vybavení a znovu vybudovat hřiště a zahradu, k tomu je určen náš dar.

-----------------------------------------

Nadace pozemního vojska AČR otevírá sbírkový účet pro postižené tornádem na Moravě

účet č. 1111001/0100 vedený u Komerční banky, a.s.

Sbírka je konaná na základě osvědčení Krajského úřadu Středočeského kraje ze dne 22.7.2013 číslo jednací 119307/2013

Průběžné vyúčtování k 23. červenci 2021

Celkem nám na účet přišlo k dnešnímu dni 827.502,31 korun českých. Všem dárcům patří veliký dík.

Z této částky jsme poslali po 180 tisících obcím Hrušky, Městys Moravská Nová Ves, Mikulčice a Lužice, použití poskytnutých peněz bylo určeno na odstraňování následků tornáda a z naší strany nebyly žádné další podmínky, vycházíme z jednoduché úvahy, že starostové nejlíp vědí, jak s penězi naložit.

Náklady spojené se sbírkou činí k dnešnímu dni 2.826,- za bankovní poplatky.

V současné době tak máme na účtu 104.676,31 korun českých.

Budeme Vás i nadále informovat a věříme že i Vy ještě pošlete peníze na obnovu jižní Moravy.

Den pozemního vojska BAHNA 2021 ANO, ALE ... BEZ ÚČASTI VEŘEJNOSTI

Živý přenos skončil

Partneři Bahna 2022

Všichni si uvědomujeme stávající situaci ohledně nákazy COVID19 a dopady opatření příslušných orgánů na akci Den pozemního vojska “BAHNA” především ve světle každoroční návštěvy 50 tisíc lidí. Vůbec nepředpokládáme, že by bylo možné akci v takovém rozsahu uskutečnit, byť by byla na otevřeném prostranství, v situaci, kdy se na samotné akci podílí až tisícovka organizátorů. Vždycky jsme tvrdili, že bez návštěvníků nemá smysl BAHNA pořádat, ovšem nikdy neříkej nikdy praví klasik. Proto po loňském výpadku, kdy se po třiceti letech BAHNA neuskutečnila vůbec jsme se rozhodli provést akci online s kompletním přenosem na internet a s přenosem vybraných částí prostřednictvím České televize.

Den pozemního vojska Bahna

Den pozemního vojska “BAHNA” patří k největším prezentacím Armády České republiky na veřejnosti. Probíhá každoročně od roku 1990 v prostoru vojenského cvičiště Bahna u Strašic. Jeho cílem je ukázat veřejnosti vyspělost vojensko-historických jednotek předválečné Československé armády, předvést současnou vojenskou techniku a praktickými ukázkami demonstrovat profesní připravenost příslušníků Armády České republiky.

Při akci se uskutečňuje pravidelné setkání majitelů vojenských historických vozidel z České republiky i z celé Evropy. Vždy jsou představeny nejen výsledky práce klubů vojenské historie, ale i úroveň výzbroje a výcviku příslušníků armády, včetně speciálních jednotek. V dynamických ukázkách bývá předvedeno vedení boje jednotkami mechanizovaného vojska, výcvik průzkumných a výsadkových jednotek, činnost padákového výsadku apod. Ve statických pak především současná výzbroj a zabezpečovací technika pozemního vojska AČR.

Součástí programu bývají ukázky vystoupení Československých legií z první světové války, dramatické momenty meziválečného období (obsazení Sudet, boje na Podkarpatské Rusi), ukázky bojových vystoupení československých jednotek v době druhé světové války na východní i západní frontě, v Africe a dalších místech, nechybí ani připomínka let nedávno minulých.

Akce se účastní i spojenci v NATO - příslušníci armády USA, Rakouska, Velké Británie, Francie, Slovenska, Německa či Polska s technikou. Návštěvníci mohli shlédnout statické i dynamické ukázky.

Vojenské muzeum na demarkační linii v Rokycanech

Největši nestátní vojenské muzeum v České republice

Ve venkovní expozici muzea je vystaveno více než 150 ks vojenské techniky, většinou plně pojízdné, z období 2. světové války a z poválečné výzbroje ČSLA. Další samostatnou expozicí je ženijní, spojovací a protiletadlová technika, dále rozsáhlé expozice obrněných transportérů, tanků a dělostřelectva. Vnitřní expozice je tématicky členěna a mapuje výstroj a výzbroj československé prvorepublikové armády včetně připomínky pohraničního opevnění, expozici armády fašistického Německa a spojeneckých armád Velké Británie, Spojených států a Sovětského svazu. Samostatná část vnitřních expozic je věnována holocaustu a II. odboji na Rokycansku.

Muzeum je otevřené od 1. května do 31. srpna denně od 9:00 hod. do 17:00 hod. a v září soboty a neděle 9:00 hod. do 17:00 hod. Vždy jeden týden před a jeden týden po akci Den pozemního vojska AČR - BAHNA je muzeum pro veřejnost uzavřené z důvodu odjezdu techniky na tuto akci.

Více o muzeu

Naleznete nás jen 3 km od dálnice D5, Šťáhlavská 1284, 337 01 Rokycany.

Bahna aktuálně

25. ČERVNA 2022 SE USKUTEČNÍ DEN POZEMNÍHO VOJSKA - BAHNA 2022

Dne 25. čevna 2022 se uskuteční Den pozemního vojska - BAHNA 2022. Po letech odříkání proběhne standardní akce pro všechny návštěvníky, malé i velké. Program je už zveřejněn na našich stránkách, histiíorické ukázky doznaly drobných změn, ale Armáda České republiky se představí v plné parádě a se všemi součástmi. Věříme, že si akci s námi užijete a prozradím, že letos tz vcelku pochopitelných důvodů nebude účast zahraničních armád, což jistě každý pochopí. Drobnou náhradou by mohlo být představení bojového vozidla Zetor - Gerlach jak ve statických ukázkách, tak v pohybu.

1/5 2021

BAHNA 2021 se uskuteční bez účasti veřejnosti, ale online

Vzhledem k přetrvávající pandemii proběhne akce online s kompletním přenosem na internet a s přenosem vybraných částí prostřednictvím České televize.

1/4 2020

ZRUŠENÍ dne pozemního vojska BAHNA 2020

Na základě mimořádných opatření vlády a Ministerstva zdravotnictví České republiky, v souvislosti s aktuální epidemiologickou situací ve vztahu k onemocnění COVID-19, s velkou lítostí oznamujeme zrušení Dne pozemního vojska BAHNA 2020. Přetrvávající obliby této každoroční události si nesmírně vážíme, vzhledem k vážnosti situace ale nepovažujeme za možné, aby se letošní ročník v původně plánovaném termínu dne 20. června 2020 uskutečnil.

BAHNA pravidelně navštěvují desítky tisíc návštěvníků, které nemůžeme vystavovat riziku možného onemocnění a dalšího šíření COVID-19. Žádný ročník Dne pozemního vojska se také neobejde bez stovek příslušníků útvarů pozemních sil, desítek kusů vojenské techniky a členů klubů vojenské historie. Tito lidé ale v této době plní důležitější úkoly. Posilují například Policii České republiky při ochraně státních hranic nebo zabezpečují distribuci humanitární pomoci. Nedokážeme odhadnout, jak dlouho bude toto jejich nasazení trvat, i proto jsme se rozhodli přistoupit ke zrušení 31. ročníku Dne pozemního vojska BAHNA.

Bohužel, vzhledem k rozsahu pandemie a předpokládané době trvání opatření nelze očekávat, že bychom mohli akci přesunout na podzim tohoto roku. Zrušení letošního ročníku nás velmi mrzí, nicméně se na Vás těšíme v příznivějších podmínkách v červnu 2021.

Všechny novinky

Novinky na e-mail

Chci se odhlásit z odběru novinek Aktuální informace naleznete také na

Kontakt

JUDr. Stanislav Drábek

Tel.: 608 702 353
E-mail: st.drabek-ZAVINOVADLO:email.cz

Nadace pozemního vojska AČR

IČ: 6293 5721
DIČ: CZ62935721

Zapsaná v nadačním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl N, vložka 187 Nad jezerem 323, 252 46 Vrané nad Vltavou

Tel.: 608 702 353
E-mail: st.drabek-ZAVINOVADLO:email.cz

Muzeum na demarkační linii vRokycanech

Šťáhlavská ul. 1284, 337 01 Rokycany
Ředitel: p. František Koch

Tel.: 603 528 875
E-mail: kochf-ZAVINOVADLO:volny.cz

© 2019 - 2021

TAGS:pozemn Den ho BAHNA

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Home │ Job Search

   LIFE IS FOR SHARING. This is a browser optimized website. By using the following link you can acces

Home - Dominic Siegel Personal T

  Skip to content.fusion-body .fusion-builder-column-0{width:25% !important;margin-top : 0px;margin-bottom : 0px;}.fusion-builder-column-0 > .fusion-col

Home | The Only Complete View of

  ProductsDataAnalyticsInvestigationsUse CasesFinancial InstitutionsExchanges and RegulatorsLaw & National SecurityIntelligenceFinanceTechnologyCrime &

Home - Sublime Puppets

  Skip to content HomeAboutVideosContactSublime Media Group MenuHomeAboutVideosContactSublime Media Group Branding with Character We are very proud of

Sport Equipment Shop of safest m

   JavaScript seems to be disabled in your browser. For the best experience on

Tampa, FL Hotels | Tampa Resorts

   Main NavigationAccommodationsOverviewRooms &#038; SuitesSpecial PackagesAccessible RoomsDiningOverviewRestaurantsCafe &#038; BarsCat

The Hotchkiss School

  

New Construction Home Builder |

  Our QualityOur MethodsOur StoryOur PartnersMyMaronda PortalCustomer Care RequestsFrequently Asked QuestionsVendorsREALTOR® ProgramContact UsEnergy Ef

Home | RMC

   Skip to main contentSkip to Main Menu Rocky Mountain College

Specialty Tire Manufacturing and

  

ads

Hot Websites