13TarczynskiLepiej.plJesz lepiej, żyjesz lepiej

Firma Tarczyński S.A. od lat podejmuje wiele prospołecznych i proekologicznych działań, wiedząc, jak znaczący wpływ na nasze życie ma zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za środowisko, w którym funkcjonujemy. Koncentrujemy się na czterech kluczowych obszarach CSR: zdrowy, aktywny tryb życia, dbałość o naturalne środowisko i jego zasoby, świadomy wybór i racjonalne odżywianie oraz wspieranie lokalnych społeczności. Zostały one połączone wspólną platformą komunikacyjną TarczyńskiLepiej.pl. nawiązującą do idei marki „Jesz lepiej, żyjesz lepiej” oraz jej misji „Inspirować do mądrego odżywiania, żeby zmieniać życie na lepsze”.

Zobacz, co dobrego robimy dla świata

PobierzJesz lepiej, żyjesz lepiej -
Razem

Dbamy o rozwój obszaru Doliny Baryczy oraz jego lokalne społeczności poprzez tworzenie nowych miejsc pracy, inwestycje w rozbudowę infrastruktury, wspieranie promocji turystycznej regionu oraz edukacji dzieci i młodzieży. Stąd jesteśmy, tu żyjemy i pracujemy, dlatego czujemy zobowiązanie wobec tego wyjątkowego miejsca i jego mieszkańców.

Czytaj więcejZwińWspieramy rozwój
Doliny BaryczyDolina Baryczy Wspieramy i dbamy o Dolinę Baryczy m.in. współfinansując inwestycje w rozbudowę infrastruktury dróg i ścieżek rowerowych.

Współpracujemy także ze Stowarzyszeniem Partnerstwo dla Doliny Baryczy, którego działalność wspiera zrównoważony rozwój tego obszaru poprzez podejmowanie inicjatyw mających na celu promocję, zachowanie i lepsze wykorzystanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Doliny Baryczy, w oparciu o walory turystyczno-przyrodnicze.

Jesteśmy partnerem kampanii promocyjnej oferty turystycznej regionu, w ramach której powstał film „Poznaj Dolinę Baryczy”.Jesteśmy największym pracodawcą w regionie Doliny BaryczyInwestujemy w rozbudowę zakładu, zakup nowoczesnych technologii oraz szkolenia i rozwój pracowników.Wspieramy lokalne społeczności Prowadzimy liczne akcje charytatywne, wspierając potrzebujące rodziny, okoliczne sołectwa, gminy, domy kultury, domy dziecka, zakłady opiekuńczo - lecznicze oraz stowarzyszenia.

Współpracujemy z okolicznymi szkołami oferując uczniom możliwość odbycia praktyk zawodowych oraz pracę dla absolwentów.

Uczestniczymy w ważnych lokalnych wydarzeniach oraz wspieramy inicjatywy społeczne. Już trzykrotnie byliśmy Sponsorem Głównym Wrocławskiego Finału WOŚP.Jesz lepiej, żyjesz lepiej -
Odpowiedzialnie

Szanujemy środowisko naturalne i jego zasoby. Podejmujemy te działania, wiedząc, jak znaczący wpływ na nasze życie ma zrównoważony rozwój i odpowiedzialność za otoczeniu, w którym funkcjonujemy.

Czytaj więcejZwińJesteśmy firmą społecznie odpowiedzialnąUczestniczyliśmy w Narodowym Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, którego celem jest zmniejszenie emisyjności gospodarki. Dzięki budowie elektrociepłowni kogeneracyjnej oraz zastosowaniu ekonomizerów zmniejszających zużycie gazu w procesach ciepłowniczych, znacznie zredukujemy emisję dwutlenku węgla (CO2).

Posiadamy jeden z najbardziej nowoczesnych parków maszynowych w Europie. Inwestujemy w nowoczesne i przyjazne dla środowiska technologie.Konsekwentnie ograniczamy zużycie plastiku oraz papieru w opakowaniach naszych produktów Do produkcji opakowań zbiorczych oraz elementów opakowań jednostkowych, wykorzystujemy wyłącznie certyfikowany papier.

Wszystkie foliowe odpady produkcyjne, które powstają w trakcie pakowania naszych produktów, są przetwarzane na drodze recyklingu mechanicznego.Szanujemy naturalne zasobyOdzyskujemy wodę zużytą w procesach produkcyjnychz wykorzystaniem własnych oczyszczalni biologicznych, dzięki którym oddajemy do środowiska wodę o takiej samej jakości, jak ta pobrana.Uczestniczymy w programie recyklingu RafCycle® firmy UPM RaflatacNaszym celem od kwietnia 2021 r. było zamknięcie obiegu surowca do produkcji podkładów papierowych, będącego nośnikiem etykiet produktowych. Dzięki zastosowaniu nowych materiałów oraz wprowadzeniu kilku usprawnień organizacyjnych wspólnie z firmą UPM Raflatac udało się osiągnąć sukces zaledwie w kilka miesięcy – dzisiaj jesteśmy pierwszą w Polsce firmą spożywczą, która zamknęła pętlę obiegu surowca, co przyniosło wymierne korzyści środowiskowe i biznesowe.

Do tej pory (kwiecień 2022) odzyskaliśmy 105 ton odpadów podkładowych odpowiadających 1365 drzewom. Uniknęliśmy tym samym emisji blisko 25 ton CO2e z paliw kopalnych – dla porównania taką ilość wygenerowałby samochód, który przejechał 167 365 km (RafCycle: obliczenia w oparciu o model końca cyklu życia). Jesteśmy Członkiem Wspierającym Stowarzyszenia NatureefW 2021 roku dołączyliśmy do grona Członków Wspierających Stowarzyszenia Natureef, którego celem jest ochrona środowiska naturalnego poprzez ograniczanie wytwarzania odpadów opakowaniowych oraz redukcję ich śladu środowiskowego.

Jesteśmy jedną z największych firm branży spożywczej w Polsce, dlatego czujemy zobowiązanie nie tylko do podejmowania proekologicznych działań, ale także wyznaczania trendów w tym obszarze. We współpracy ze Stowarzyszeniem i jego członkami będzie to możliwe na jeszcze większą skalę.Jesz lepiej, żyjesz lepiej -
Mądrze

Kreujemy rozsądne nawyki żywieniowe i promujemy wiedzę w zakresie racjonalnego odżywiania. Zapewniamy konsumentom świadomy wybór, stale poszerzając asortyment pełnowartościowych, wysokobiałkowych przekąsek, które są częścią zbilansowanej diety oraz pomagają w prawidłowym odżywianiu i funkcjonowaniu organizmu.

Czytaj więcejZwińInnowacyjne przekąski białkowe Wprowadzamy innowacyjne przekąski białkowe. W naszej ofercie znajduje się linia Tarczyński Protein – produkty o wysokiej zawartości protein stworzone z myślą o osobach aktywnych oraz suszone, niesmażone Chipsy Mięsne będące pełnowartościową alternatywną dla słonych przekąsek. Obie linie produktów nie zawierają glutenu. Linia Rośl-Inne bez kęsa mięsaWiemy, że Świat potrzebuje nowych źródeł białka. Dlatego stworzyliśmy linię Rośl-Inne bez dodatku konserwantów, o wysokiej zawartości białka oraz bogate w błonnik. Rośl-Inne to idealna propozycja dla wegetarian, flexitarian, a przede wszystkim dla miłośników mięsa, poszukujących alternatywnych źródeł białka.Linia Tarczyński NaturalnieDokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty nie zawierały dodatków: glutaminianów, fosforanów, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Konsekwentnie rozwijamy linię produktową Tarczyński Naturalnie, którą wyróżnia prosty, tylko naturalny skład oraz najwyższej jakości mięso.Wygoda i funkcjonalność opakowańWprowadzamy na rynek funkcjonalne i wygodne opakowania na różne okazje spożycia. Oferujemy konsumentom pełnowartościowe produkty, jednocześnie transparentnie informując o ich zawartości oraz stosując odpowiedzialne znakowanie opakowań.Jesz lepiej, żyjesz lepiej -
Aktywnie

Realizujemy i uczestniczymy w projektach przyczyniających się do propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu. Z roku na rok rośniemy w marketingu sportowym. Wspieramy profesjonalnych sportowców oraz młode, ambitne talenty. Sponsorujemy także liczne imprezy sportowe i rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Czytaj więcejZwińSponsoring drużyny
Panthers WrocławWspieramy Mistrzów Polski Stawiamy na rozwój fizyczny i rywalizację zespołową młodych sportowców, dlatego jesteśmy dumnym sponsorem drużyny Panthers Wrocław – Mistrzów Polski w futbolu amerykańskim. W sezonie 2021 jako jedyny zespół z Polski – uczestniczyli oni w zmaganiach elitarnej europejskiej ligi European League of Football. Sponsoring
Tarczyński Protein Team i Tarczyński Studio LiveWspieramy polski e-sportStawiamy na wszechstronny rozwój, inspirując do mądrego odżywiania społeczność gamerów, dlatego też jesteśmy sponsorem tytularnym Tarczyński Studio Live – jednego z najbardziej popularnych kanałów streamujących rozgrywki e-sportowe na platformie Twitch.

Transmisje studia z profesjonalnym komentarzem tylko w I półroczu 2021 r.  obejrzało ponad 3,5 mln widzów! W 2021 roku utworzyliśmy drużynę e-sportową Tarczyński Protein Team, która występuje w rozgrywkach w Counter Strike: Global Offensive (CS:GO), odnosząc w nich liczne sukcesy. 

Nasze dotychczasowe działaniaNasze dotychczasowe działaniaW ostatnich latach sponsorowaliśmy także żużlowca Taia Woffindena czy Mistrzynię Europy w szpadzie Ewę Trzebińską.

W 2020 roku byliśmy także partnerem największego w Europie cyklu imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków – Gryzzale z Orlen Przedszkoliada. Za sprawą partnerstwa zachęcaliśmy do aktywności fizycznej, jako atrakcyjnej formy spędzania czasu i zabawy dla całej rodziny.MeatloversFoodtrucki Meatlovers możecie spotkać we Wrocławiu, a także na wydarzeniach w całej Polsce. Aktualną trasę i wydarzenia znajdziecie na stronie www.meatlovers.plPoprzez zabawę zachęcamy do aktywnego wypoczynku i właściwego odżywiania. W ramach naszych specjalnych wydarzeń – Akcji Plaża oraz Akcji Zima przeprowadziliśmy warsztaty kulinarne oraz poruszamy tematy związane z ochroną środowiska. W naszej strefie serwujemy hot dogi z parówek linii Tarczyński Naturalnie, które wyróżnia prosty skład i tylko naturalne składniki. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, między innymi warsztaty fotograficzne, turnieje sportowe i e-sportowe, zabawy dla dzieci oraz wiele więcej. < >