Atilla & Biz

Hollanda Kolonyal Şehri: Malang, Endonezya

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.

Malang, serin iklime sahip eski bir Hollanda kolonyal şehri. Doğu-Java’nın yüksek kesiminde, 2651 metre yüksekliğindeki Kawi Dağı ile Tengger Dağları arasında uzanan bir platoda yer…

Dünyanın En Büyük Krater Gölü Biri: Lake Toba

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.

Lake Toba (Danau Toba), Endonezya’nın Kuzey Sumatra bölgesinde, bir süper volkan kalderasını işgal eden devasa krater gölü. Dünyanın olağanüstü bir doğa harikası olan Toba Gölü,…

Resmi Gazete’de bugün (17.09.2022)

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik, genelge ve tebliğler...

Fransa’da enerji krizi: Kışın elektrik kesintileri olabilir

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.Fransız elektrik iletim şebekesi (RTE), ülkede kışın birkaç saatlik elektrik kesintileri olabileceğini duyurdu.

Taha Akgül, 3. kez dünya şampiyonu oldu

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.Sırbistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda milli sporcu Taha Akgül, altın madalya kazandı.

Avrupa’da doğalgazın ardından bu sefer de gübre krizi gündemde

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.Çekya Tarım Bakanı Zdenek Nekula, Avrupa'da yeterli miktarda gübre olmadığını ve bu durumun tarımsal üretimde belirgin düşüşe neden olabileceğini söyledi.

ABD’de dijital varlıklara ilişkin ilk kapsamlı çerçeve açıklandı

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.ABD yönetimi, dijital varlıkların düzenlenmesine yönelik ilk kapsamlı çerçeveyi ortaya koydu. Hazırlanan 9 raporun, dijital varlıkların sorumlu gelişimi için net bir çerçeve oluşturduğu, yurt içinde ve yurt dışında daha fazla eylemin önünü açtığına işaret edildi

Özgür Demirtaş’tan Erdoğan’ın fotoğrafıyla ilgili olay yorum

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şangay'da liderlerle verdiği kareye ilişkin yandaş gazeteci Zafer Şahin'e dikkat çeken bir yanıt verdi.

Antalya’da otomobil ile TIR, kafa kafaya çarpıştı: 4 ölü, 1 yaralı

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.ANTALYA'nın Korkuteli ilçesinde, otomobil ile TIR'ın kafa kafaya çarpıştığı kazada 1'i çocuk 4 kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi de ağır yaralandı.

Manavgat’ta Arazöz devrildi: 3 yaralı

Bu yazı Eylül 17, 2022 tarihinde admin tarafından yazılmıştır.ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde orman işletme müdürlüğüne ait arazözün devrildiği kazada 3 kişi hafif yaralandı.