STODské noviny

Web Name: STODské noviny

WebSite: http://www.zestoda.net

ID:262442

Keywords:

STODsk,noviny

Description:


Přejít na navigaci (stiskněte Enter)Přejít na hlavní obsah (stiskněte Enter)


Město Stod - neoficiální stránky


Ve středu nepůjde ve středu proud (12. 06. 2022)

ČEz ohlásil na středu 15. června v době od 7:30 do 15 hodin docela rozsáhlou odstávku elektřiny, která postihne širší střed města - týká se ulic Baarova, Hradecká, Jiráskova, Komenského nám., Krandova, Krátká, Mládežnická, Nábřežní, Nádražní, nám. ČSA a Plzeňská.
Podívejte se na přesné adresy, třeba tam najdete i svou.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

V pondělí a úterý bude výluka (07. 05. 2022)

V pondělí 9. a v úterý 10. května v čase 8:05 - 13:50 se koná výluka na trati 180 Plzeň - Domažlice v úseku Nýřany – Stod.
Náhradní autobusová doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Má toho na svědomí docela dost (09. 04. 2022)

Pětadvacetiletého řidiče chtěla v rámci běžné silniční kontroly zastavit policejní hlídka. On však začal ujíždět a jeho jízda skončila až v poli, kde s vozidlem zapadl. Poté jej policisté zajistili a ukázalo se, že muž toho má na svědomí mnohem více.
Téměř neuvěřitelným případem se zabývají policisté z obvodních oddělení ve Stodě a Přešticích. 1. dubna kolem jednadvacáté hodiny přijel pětadvacetiletý muž s vozidlem Škoda Fabia do Stoda. Zde za pomoci násilí překonal vstupní dveře vedoucí do společné chodby bytového domu, kde odcizil dva páry bot. Potom odmontoval registrační značky z vozidla zaparkovaného na parkovišti. Značky dal na své auto a jel natankovat pohonné hmoty na čerpací stanici. Po načerpání jednadvaceti litrů benzínu odjel bez zaplacení do Chotěšova, kde za použití násilí vnikl přes uzamčená vrata do jedné z garáží. Z ní odcizil 4 zimní pneumatiky včetně disků. Dále si odnesl vrtačku, kleště, různé další nářadí a mimo jiné i dva plastové kanystry s benzínem. Všechen lup naložil do vozidla a jel směrem na Přeštice. Tam se jej snažila zastavit policejní hlídka k běžné silniční kontrole. Muž si byl ovšem vědom toho, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel a navíc má plné auto odcizených věcí. Rozhodl se tedy hlídce ujet. Jeho jízda však netrvala dlouho, protože kousek za Přešticemi vjel s vozidlem do pole, kde uvízl v bahně a nemohl hlídce ujíždět dál. Vydal se proto po svých a utíkal dále do pole. Policisté ho krátce na to dostihli a zajistili. Řidič se následně podrobil dechové zkoušce s negativním výsledkem a dále orientačnímu testu na drogy, jenž odhalil přítomnost amfetaminu v jeho těle. V souvislosti s tím byl vyzván k lékařskému vyšetření, jenž je spojené s odběrem krve a moči, což muž odmítl.
Přeštičtí policisté při ohledání jeho vozidla nalezli uvnitř spoustu podezřelých předmětů, kdy následným šetřením ve spolupráci s obvodním oddělením Stod zjistili, že pochází z trestné činnosti, které se muž dopustil ve Stoduě a Chotěšově. Ten se ve své výpovědi nepřiznal ke všem spáchaným skutkům, avšak díky profesionální práci policistů a kriminalistů a za přispění kvalitního kamerového systému města Stod se pod tíhou předložených důkazů ke své celé trestné činnosti nakonec přiznal. Policistům například uvedl i to, že si během páchání jednoho ze skutků záměrně obul odcizené boty. V pondělí 4. dubna mu tedy bylo sděleno podezření ze spáchání trestných činů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Jak je je to s cyklotrasou CT3? (30. 03. 2022)

Už dávno jsme měli jezdit po nové trase, kde se dá jezdit na kole, s kočárky i na inline. Sice má pár let zpoždění, ale v poslední době to vypadá, že se skutečně dočkáme. Stod chce teď stavět novou lávku, cyklotrasa povede přes ni dál do Holýšova. Netušíte někdo kudy?
Lávka se má stavět taky v Chotěšově, na místě bývalého železničního mostu u jezu, letos má konečně zmizet chaloupka. Taky pro cyklostezku a taky nevím proč, kudy má vést trasa.
Ono vůbec je to zvláštní. Na mapě i v terénu je třeba Chotěšov - Stod po silnici z Mantova, Holýšov - Ohůčov přes Kvíčovice, v obou případech mimo nově postavené úseky.
Zřejmě ještě pár let budu muset počkat, abych se odpovědi na otázky objevily v reálu. Doufám, že v té době ještě budu moci jezdit na kole.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Jarní práce na železnici pokračují ještě tento týden (26. 03. 2022)

Jarní práce (údržba a oprava kolejí na trati, odstranění vegetace v blízkosti trati) pokračují i tento týden a přinášejí některá omezení.
V pondělí 28. března a v úterý 29. března v čase 7:50 - 14:10 v úseku Stod – Staňkov. Náhradní autobusová doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu.
Od středy 30. března 8:00 do pátku 1. dubna 20:00 v úseku Staňkov - Domažlice.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Taneční konečně skončily (25. 03. 2022)

To není povzdech jen těch, kteří se v tanečních učill tanci i společenské výchově, ale i rodičů a všech okolo. Někteří do nich totiž chodili už třetím rokem, zbytek druhým.
Ti, co chodili nejdéle, začali už v září 2020. Po první prodloužené přišel zákaz hromadných akcí kvůli covidu. Chvíli se taneční odkládaly, až se nakonec zrušily.
Další pokus v září 2021. začínají taneční, většina loňských přichází i tentokrát. Kurz i přes různá covidová omezení probíhal a ... po poslední lekci přišel opět zákaz. Zbývá už jen závěrečný ples, který byl odložen na březen 2022.
Teď je březen, taneční zahájené v roce 2020 konečně v roce 2022 dospěly k úspěšnému cíli v úplně vyprodaném kulturním domě.
Podívejte se na pár fotografií z celého kurzu, případně v pokračování článku na video z předtančení.

dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

Další co jezdí bez řidičáku. Navíc odmítl test na drogy (22. 03. 2022)

Policisté z obvodního oddělení Stod se v rámci své hlídkové činnosti v pátek 18. března letošního roku v dopoledních hodinách rozhodli ve Stodu zkontrolovat řidiče osobního automobilu. Vyzvali jej k předložení všech potřebných dokladů k řízení a provozu vozidla, muž však policejní hlídce nepředložil vůbec nic. Následnou lustrací v policejních databázích bylo zjištěno, že muž má dle rozhodnutí rokycanského městského úřadu vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Dále se řidič podrobil dechové zkoušce, která byla negativní. Orientační test na drogy však odmítl.
V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě odsouzení hrozí až dva roky odnětí svobody. V souvislosti s odmítnutím orientačního drogového testu se řidič dopustil přestupku, za který může od správního orgánu dostat pokutu ve výši 25 000 – 50 000 korun a také zákaz činnosti v délce od jednoho do dvou let.


dále... | Autor: jf | Přidat komentář (zatím 0)

index | 1-7 | následující | Celkem 2255 článků

Vítejte

Stod , obec s rozšířenou pravomocí, leží asi 20 kilometrů jihozápadně od Plzně (WGS-84: 49° 38' 26,76"; 13° 9' 51,93") a má přibližně 3 600 obyvatel.
Tato stránka je potomkem www.stod.org, www.stod.cz a stod.hyperlinx.cz.
Doufáme, že zde najdete informace, které hledáte. Můžete si zde přečíst něco ze stodské historie i současnosti. Můžete diskutovat o dění ve Stodě i okolí, najdete tu jízdní řády na tratích hromadné dopravy ze Stoda na všechny světové strany, najdete i něco více, podívejte se na servery.zestoda.net.

Hlavní menu

Hlavní stránkaNovinkyZ historie městaStodské listyO stránceRadniceKalendář akcíKe staženíOdkazyNapište nám

Rozšířené vyhledávání RSS

Deníček.zeStoda.net

::Díky, zpráva dorazila
::Je to definitivní, jsem starej
::Už si nebudete muset pamatovat číslo účtu
::B jako Božena?
::Ještě mohl počkat

Servery zestoda.net: deníček | doprava | forum | foto | hledání | Honza | mapa | zprávy | další ...

Stodské noviny nemají nic společného s radnicí. Své nápady, připomínky, články můžete poslat pomocí formuláře.

Používáme redakční systém phpRS, copyright Jiří Lukáš, 2001-2006.

Layout based on YAML

TAGS:STODsk noviny

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Slovenské národné noviny

  Rubriky
SPRÁVY
SlovenskoEkonomikaSlováci za hranicaniZahraničieZo života MaticeVšimli sme si

PUBLICISTIKA
Slovo o SlovenskuAnalýzyNázory / Kom

Byznys - Hospodářské noviny (

  keywords:Hospodářské noviny, noviny, zpravodajství, politika, sněmovna, senát, regiony, zákony, kauzy, aféry, analýzy, komentáře, volby
des

Archiv vydání - Hospodářské

  Před 2 hod Strach z viru se podle nového ministra musí změnit v respekt Před 2 hod V evropských koronavirových statistikách patří Česko k n

Byznys - Hospodářské noviny (

  Před 2 hod Se splácením hypotéky může pomoci stát. Pro lidi čekající na pokles cen bytů je to další špatná zpráva Před 2 hod Se zač

ads

Hot Websites