Biochemia kosmetyczna

Web Name: Biochemia kosmetyczna

WebSite: http://biochemiakosmetyczna.blogspot.com

ID:242274

Keywords:

Biochemia,kosmetyczna,

Description:

keywords:
description:

Cel blogaPielęgnacja twarzyPielęgnacja włosówMakijażPielęgnacja ciałaDIYPorównanie sklepów z półproduktamiCiekawostkiPrzydatne linkiRóżnościPORÓWNANIE SKLEPÓW Z PÓŁPRODUKTAMI CZ. I - aktualizacja 28.01.2020września 18, 20189
Aktualizacja 28.01.2020r.
Zapraszam na serie wpisów poświęconych porównaniu sklepów z półproduktami.
W pierwszej części ocenię działalność sklepów, natomiast w kolejnych skupię się na cenach poszczególnych półproduktów.Kryterium wyboru takich a nie innych sklepów była popularność, wielkość oraz oczywiście asortyment.Poniższe zestawienie jest obiektywne, ale z dodatkiem moich osobistych przemyśleń i potrzeb.
Zestawienie przyda mi się osobiście przy zakupach i mam nadzieję, że komuś innemu także się przyda :)

Porównanie zmian po 5 latach
Poprzedni wpis:http://biochemiakosmetyczna.blogspot.com/2013/08/porownanie-sklepow-z-poproduktami-cz-i.html
Po 5 latach postanowiłam zaktualizować porównanie sklepów z półproduktami, gdyż minęło sporo czasu i trochę się zmieniło.W zestawieniu było 14 sklepów.Sklep Goremi przestał istnieć, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, sklep miał najtańszą przesyłkę i bardzo tanie i fajne półprodukty.Ponadto wyrzuciłam z zestawienia Magiczny Ogród oraz Blisko natury, ze względu na bardzo mały asortyment lub zrezygnowanie ze sprzedaży półproduktów.
Obecnie zestawienie zawiera porównanie 18 sklepów z półproduktami lub takich, które posiadają stosunkowo wyraźną liczbę półproduktów.Lista sklepów ustawiona jest w kolejności alfabetycznej.
1. Beauty Ever (BE)2. Biochemia Urody (BU)3. Ecoflores (Eco-F)4. Ecospa (Ecospa)5. E-naturalne (E-nat)6. Esent7. Estien8. Hajduczek Naturalnie - Surowce kosmetyczne (HN)9. Kremowo (Krem)10. Mazidła11. Manufaktura Kosmetyczna (MK)12. Natura dla piękna (NDP)13. Naturalne piękno (NP)14. Naturalissa (Natural)15. Zielony klub (ZK)16. Zrób swój kosmetyk (ZSKos)17. Zrób sobie krem (ZSK)18. Zdrowie i uroda (ZU)

Dostawa

Kliknij, aby powiększyć
Cena przesyłki


Najniższa cena to 6,99 zł (BE) a najwyższa 14 zł (HN, MK). Średnia cena przesyłek ze wszystkich sklepów to10,47 zł.

Ponadto sklepZSKwspółpracuje ze sklepemkolorówkai przesyłki łączą się, a kupujący płacą tyle samo za jedną przesyłkę (10,90 zł).

Sklepy które oferująprzesyłkę międzynarodową:BE, BU, Eco-F, Ecospa, E-nat, Estien, Mazidła, MK, NDP, NP, ZK, ZSKos.


Darmowa dostawa


Nie każdy sklep oferuje darmową dostawę po osiągnięciu pewnej sumy zakupów (BU, Eco-F, Ecospa, Mazidła, ZK). Na szczęście, jednak taką opcję oferuje większość sklepów czyli 14.
Najniższy próg jaki musimy osiągnąć, aby otrzymać darmową przesyłkę to 119 zł (E-nat), natomiast najwyższy to 500 zł (Estien). Średnia kwota darmowej dostawy to 225 zł.
Uważam, że te progi są wysokie i prawie nie osiągalne dla przeciętnego konsumenta.


Odbiór osobisty


Tutaj podobnie jak z progami, większość sklepów (13) oferuje możliwość odbioru osobistego zamówienia w wybranych lokalizacjach.

Punkty OO znajdują się w dużych miastach jak i w mniejszych miejscowościach.Aktualizacja 28.01.2020r.

Średnia cena przesyłki to 10,47 zł - trend zdecydowanie idzie do góry.
Największą podwyżkę zanotował sklep MK - 5 zł oraz NDP - 3,6 zł. Duży spadek ceny wysyłki zauważyłam w BE - 2,91 zł


Aktualizacja

Średnia cena przesyłki sprzed 5 lat wynosiła8,80 zł,natomiast obecnie wynosi 9,9zł.średnia cena dostawy podniosła się o1,10 zł.
Poniżej wypisałam jak wyglądały zmiany cen dostaw w poszczególnych sklepach.
Spadek ceny nastąpił w:
BU- 1,40 zł
Natural- 0,60 zł

Natomiast podwyżki cen zaobserwowałam w większej ilości sklepów.
BE+ 2,40 zł
E-nat+ 2,40 zł
Mazidła+ 0,47 zł
NP+ 3,50 zł

Bez zmian NDP, ZK, ZSK, MK, Ecospa.

Obniżki progów:
BE- 51 zł,E-nat- 90 zł,NP- 80 zł

Sklep E-naturalne zrezygnowałz odbiorów osobistych we Wrocławiu nad czym bardzo ubolewam.


Programy rabatowe

W tej kategorii, wezmę pod lupę wszystkie możliwe rabaty dla klientów. Jeśli dany sklep nie ma żadnych zniżek, nie zastał ujęty w zestawieniu.

BE -dopieroza uzbierane 200 pkt (zakupy za 400 zł), jest tylko - 3 %, 350 pkt (700 zł) - 5% oraz - 10% za zebrane 700 pkt (1400 zł!). Niestety dużo niekorzystniej niż było wcześniej.
Nowym klientom udzielany jest jednorazowy rabat w wysokości 3 %.

Eco-F - za wydane więcej niż 100 zł otrzymujemy rabat 3 %, 300 zł to 5 % a 1000 zł to 5 %.

Ecospa - sklep zaoferował kupującym rabaty które obowiązują tylko przez1 rok.
Aby dostać rabat wwysokości3%, trzebazrobićzakupy zaponad 300 zł,podobnie5%przy zakupach zaponad 500 zł, oraz8%za zakupy zaponad 1000 zł

E-nat- Benefit - zwiększenie kwoty do 20 zł za 1 pkt. W związku z tym aby otrzymać nagrodę o najmniejszej ilości punktów (szpatułka drewniana) tj 9 pkt, musimy zrobić zakupy za 180 zł...

Estien - w dziale promocje są pewne informacje, natomiast nie wiem czy są one stałe. Przy zakupie 4 sztuk (1 szt o wartości powyżej 7 zł) surowców kosmetycznych klient otrzymuje 1 gratis, każdyzakup kolejnych 4 sztukproduktów daje kolejny gratis.
Gratisem jest to losowy składnik (peelingi, maseczki lub olejki o pojemności od 10 ml-30 ml)

Kremowo - przy zakupach powyżej 50 zł otrzymamy próbki, do wyboru 6 różnych, co kolejne 50 zł aż do zakupów powyżej 300 zł, gdzie to możemy łącznie otrzymać 6 różnych próbek i to bardzo atrakcyjnych i w całkiem dużej ilości. https://kremowo.pl/probki
Ponadto do końca 2018 roku, sklep podwaja ilość próbek!

Mazidła -program rabatowy polega na przyznawanych rabatach w zależności od kwoty zakupów.Suma zakupów liczona jest z ostatnich 3miesięcy, aletakżeobowiązuje tylko przez kolejne 3miesiące.
System: kwota powyżej77 zł - 3%, 130 zł - 5%, 257 zł - 8% oraz powyżej 570 zł - 10%

NDP - 100 pkt (wydane 20 zł) to 1 zł na wydanie na każdy produkt z oferty! - zmiana na lepsze

NP- aby dostać rabat należy zrobić zakupy za minimum 50 zł, wtedy to otrzymujemy dopiero 2 % rabatu, następnie: 150 zł - 3%, 300 zł - 4% oraz 500 zł - 5%.
Co ciekawe aby z rabatu skorzystać, trzeba pamiętać aby kliknąć w przysługujący nam rabat, wtedy podstawia się hasło pod kod rabatowy i trzeba go zatwierdzić. Mało tego przy wpadaniu w kolejny próg nie wystarczy kliknąć odpowiadający przedział, bo wtedy dostajemy tylko 1% rabatu, musimy kliknąć i zatwierdzić kody tyle razy w ile progów wpadamy. Dopiero wtedy wszystkie rabaty się sumują... Jeśli, ktoś o tym zapomni to rabat mu przepadnie :(
Ponadto istnieje karta stałego klienta "Bardzo ważny klient", aby ją otrzymać, trzeba zrobić zakupy na łączna kwotę 150 zł, wtedy otrzymujemy zawsze korzyści, ale dopiero przy zakupach powyżej 90 zł, czyli darmową przesyłkę oraz rabat 10 %. Program rabatowy przez 5 lat, stał się nieco bardziej korzystny

ZSKos - po zarejestrowaniu się oraz zapisaniu do newslettera nowy klient otrzymuje automatyczny rabat na pierwsze zamówienie w wysokości 2 % (na produkty nie w promocji).Ponadto sklep posiada program rabatowy w zależności od sumy zamówień z ostatnich 2 lat: 2 % - 300 zł, 3% - 500 zł oraz 5% - 1000 zł.
ZSK -dostajemy próbki przy zakupachpowyżej 50 zł, i tak co kolejne wydane 50 zł, dostajemy dodatkowo kolejne próbki.Wykaz próbek.

ZU -gratisy, przy zakupie towarów powyżej50 zł - Kwas hialuronowy 3% 20ml, apowyżej150 zł - Wysyłka +Kwas hialuronowy 3% 20ml.Klienci zarejestrowani po przekroczeniu 500 zł sumy zakupówotrzymują upust na wszystkie towary w wysokości 5%


Nie znajdziemy programów rabatowych w następujących sklepach: BU, Esent, HN, Kremowo, MK, Natural, ZK.


W temacie gratisowych próbek nie wiele się dzieje, wiem, żeBE kiedyś dodawało próbki do zamówień, nie wiem obecnie jak to wygląda, natomiast ZK oraz E-nat deklarują na swoich stronach, że nie rozdają próbek.

Szczerze, nie rozumiem takiego podejścia do klienta, nawet niewielka ilość produktu może pozwolić na zrobienie kosmetyku i tym samym przetestowania działania produktu. Zwłaszcza, gdy produkt jest droższy od pozostałych, nowy i nie ma zbyt dużo opinii na jego temat.


Obsługa, pomoc i porady


Nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o kontakt ze sklepami. Natomiast to co udało mi się zaobserwować, BE oraz ZSK odpisują szybko i rzetelnie.

Dodatkowo, jeśli któraś z Was robiła zakupy w ostatnim czasie lub ew ma jakiekolwiek doświadczenia nie starsze niż 1 rok, to zachęcam do wyrażenia swojej opinii o sklepie.
Bazowałam na informacjach ze stron internetowych oraz moich, natomiast może sklepy robią coś miłego lub nie miłego dla klientów o czym nie możemy się dowiedzieć ze strony.

Na stronach możemy znaleźć wiele porad, pomocnych przy tworzeniu własnych kosmetyków.

BE - rozbudowana baza informacyjna dotycząca zakupów w sklepie, opinie klientów na stronie.Opisy półproduktów są bardzo wyczerpujące i opierająsię o badania naukowe. Gdzieniegdzie znajdują się przepisy na kosmetyki.

BU - bardzo rozbudowanyFAQ o półproduktach, vademecum oraz informacje o procesie zakupu. Ponadto sklep posiada aktualnego bloga, na którymsąinstrukcje wykonania kosmetyków oraz ciekawe informacje o pielęgnacji i półproduktach.

Eco-F - przepisyi filmiki z wykonaniem mydeł. Szczegółoweinformacje o bazach mydlanych.

Ecospa - na stronie znajdziemy bardzo dużą bazę receptur na kosmetyki, kilka ciekawych artykułów, porady "How to...". Opisy do półproduktówsą bardzo szczegółowe. Informacjedotyczące zakupów takżesąwystarczającoszczegółowe.

E-nat - produkty są dobrze opisane, na stronie także jest całkiem spora baza receptur, plusem jest kilka filmów instruktażowych. Opinie o produkcie także są pomocne.

Esent - mało informacji oraz brak receptur. Opis produktu wystarczający, kilka artykułów na blogu. Dość dobrze rozbudowany dział pomocy i informacji o zakupach.

Estien - zbyt krótkie opisy półproduktów. Bardzo mało informacji na stronie.

HN - krótkie opisy półproduktów.

Krem - obszerne opisy półproduktów, wraz z zastosowaniem. Średniej wielkości baza receptur. Wyszukiwanie wg cery i potrzeb. Ciekawy i regularnie prowadzony blog.

Mazidła - obszerne opisy półproduktów, wraz z przypisanymi recepturami, których jest bardzo dużo.

MK - bardzo krótkie opisy produktów, mały receptariusz.

NDP - opisy półproduktów wystarczająco długie, całkiem spora ilość przepisów.

NP - obszerne opisy półproduktów, sporo receptur z filmikami instruktażowymi.

Natural- szczegółoweopisy produktów, tylko 3 receptury.

ZK - krótkie opisy składników.

ZSKos - fachowe opisy produktów, różnorodne przepisy.

ZSK - długie profesjonalne opisypółproduktów, podlinkowane do receptur w których zostały użyte. Sklep prowadzi na bieżącociekawego bloga. Porady i artykułykrok po korku.Sklep organizuje także warsztaty z receptury kosmetycznej, dopasowane do wieku lub rodzaju cery.


Specjalne ułatwienia lub utrudnienia


BE - możliwość płacenia BLIKIEM, dużo różnych form dostawy.

BU - brak indywidualnego konta klienta, tylko 2 formy wysyłki, płatność tylko przez samodzielnie wykonany przelew bankowy.

E-nat - minimalna kwota zamówienia to 10 zł.

Esent - możliwość logowania przez konto Facebook.

Estien - łatwość tylko przez samodzielnie wykonany przelew bankowy.

Krem - możliwość logowania przez konto Facebook.

NDP - minimalna kwota zamówienia to 18 zł.

Natural - minimalna kwota zamówienia to 17 zł.

ZK - tylko jedna forma wysyłki.

ZSK - bardzo dużo form wysyłki, w tym łączona z ze sklepem kolorówka.


Pozostałe


Do zestawienia wybrałam 18 sklepów, które wg mnie mają najszerszy asortyment półproduktów. Natomiast istnieje też wiele innych sklepów, które mają po kilka półproduktów w swojej ofercie.
Poniżej kilka sklepów, które mają niewielką ilość półproduktów kosmetycznych:

https://mydlasie.pl
http://www.bingosklep.com
https://www.kolorowka.com/
http://www.fitomed.pl/kategoria-produktu/surowce-kosmetyczne/
https://manufakturanatura.com/
http://ebiocosmetics.pl
https://gorzkoislodko.pl
http://www.zeem.pl
http://www.sorbeco.pfg.pl

Tutaj ponownie prośba do czytelników bloga, jeśli znacie jeszcze jakiś sklep, który oferuje przynajmniej kilka półproduktów, w tym składniki aktywne, to proszę piszcie w komentarzach. Pomijam sklepy, które oferują kilka olejów i maseł popularnych marek, gdyż np w Rossmannie także je dostaniemy.


Czego mi brakuje w sklepach z półproduktami

1. Podanie aktualnych dat ważności przy każdym półprodukcie
2. Więcej przepisów z dokładnym odmierzeniem składników
3. Więcej odbiorów osobistych w większych miastach oraz/lub np w sklepach partnerskich
4. Więcej tańszych opcji dostawy (widać ewidentny skok kosztów dostaw) oraz promocji w stylu darmowa dostawa do max 20 zł lub chociaż obniżenie progu darmowej dostawy (problem jest, gdy chcemy kupić tylko jeden składnik, który jest nawet 2 razy tańszy niż sama przesyłka...)
5. Więcej darmowych próbekKosmetyki warte uwagi - do 10 zł cz. IIkwietnia 17, 201617

Na początku chciałam Wam zaprezentować moje nowe logo bloga, proste, ew wg mnie spełnia swje zadanie, czyli nakierowuje na tematykę bloga, mam nadzieje, że Wam się spodoba :)

Ostatnim czasem zauważyłam kilka ciekawych produktów kosmetycznych do ok 10 zł, które naprawdę mają dobry skład. Chciałabym zacząć od kontrowersyjnej pozycji, ale uważam, że patrząc na jej skład zgodzicie się ze mną, że jest warta uwagi.


Fusswohl, krem do stóp redukujący zrogowacenia skóry, 75 ml


Krem do stóp, niby nic ciekawego. Natomiast gdy zobaczyłam skład tego kremu a później jego cenę wpadł mi do głowy pewien kontrowersyjny pomysł. Zakupiłam go (obecnie w promocji za 3,50 zł), z myślą o używaniu na twarz! Popatrzcie tylko: dwa emolienty, gliceryna, olej jojoba, emolient, mleczan sodu, dwa emolienty, kwas salicylowy, ekstrakt z wierzby białej, olej słonecznikowy, olejek z żywotnika zachodniego, olejek z kosodrzewiny, olejek z eukaliptusa gałkowego, olejek z pomarańczy gorzkiej, naturalne zagęszczacze, wit. E, regulatory pH oraz składniki kompozycji zapachowej.
Czyż nie wspaniały? Zaraz na początku mamy najlepsze składniki odżywcze no i do tego kwas salicylowy! mleczan sodu, a żeby tego było mało to całą gamę 4 olejków eterycznych z bardzo wartościowych roślin o właściwościach głównie antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych.

W ramach odpoczęcia od kwasu glikolowego z chęcią przerzucę się na ten krem. Jeśli macie też ochotę wypróbować, to polecam zakupić. Moja recenzja ukaże się za jakiś czas, więc jeśli się obawiacie to możecie poczekać i zobaczyć co się stanie ze mną :D
To mówiłam Ja, Wasz Królik Doświadczalny :))
Krem dostępny jest tylko w drogeriach Rossmann, w cenie regularnej 5 zł (3,50 zł w promocji), za 75 ml!
Skino, Nawilżający balsam po goleniu dla mężczyzn, 100 mlW Biedronce odnalazłam, taki oto cudowny balsam. Skład przypomina mi, mój ulubiony krem Isana Men do cery wrażliwej. Niestety skład został zmieniony na naszą niekorzyść, aloes nie był już na pierwszym miejscu. Natomiast nowy krem z Biedronki ma własnie aloes na pierwszym miejscu, zaraz po wodzie!, następnie są silikony, emolienty, emulgator, gliceryna, skwalen, wit B5, ekstrakt z algi zielenicy, rozpuszczalnik, parafina ciekła, alantoina, zagęszczacz, wit. B3, ekstrakt z drożdży, ekstrakt z kasztanowca zwyczajnego, kwas glicerynowy z lukrecji, glukonian cynku, kofeina, biotyna (wit. H), roślinnyzagęstnik, hydrolizowany olej palmowy, emolient, olej zogórecznikalekarskiego, cholesterol, ceramid, humektan, fruktoza, mocznik, kwas cytrynowy, maltoza, sólPCA, masło Shea, emolienty, olej z ostropestu plamistego, emolient, lecytyna, emoleienty, wit. E, emolienty, konserwanty, zapach
Co do składu, to sytuacja jest podobna jak w przypadku kremu Isany, trochę tych niepotrzebnych składników jest, ale prawie 3/4 składu, mimo, iż na pewno nie w oszałamiających ilościach, to substancje dobroczynne. Ponadto ten aloes jest na początku składu, to ogromny plus.

Cena balsamu to 8 zł za 100 ml! czyli patrząc na standardową pojemność kremów, to 4 zł za 50 ml, a gdzie znajdziecie tyle dobrych składników w kremach za taką cenę?


Fusswohl, intensywnie nawilżający krem do stóp, 75 ml

Aqua, Urea, Glycerin, Glyceryl Stearate Se, Isopropyl Palmitate, Hexyldecanol, Cetearyl Alcohol, Lactic Acid, Cera Alba, Helianthus Annuus Seed Oil, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Tocopherol, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Citronellol*, Linalool*, Alpha-Isomethyl Ionone*, Geraniol*, Benzyl Salicylate*.
Drugi krem z tej samej serii Fusswohl,co prawda skład nie jest już aż tak porywający, ale jest zupełnie inny. Posiada 10% mocznika, dodatkowo kwas mlekowy, wosk pszczeli. Może nie koniecznie na twarz znowu, ale myślę, że mógłby się spisać równie dobrze na moją problematyczną cerę. W każdym razie będzie super do rąk i stóp oraz miejsc szczególnie wysuszonych.Cena i pojemność taka sama, więc brać!

Isana Young, Be Fresh, dezodorant w kulce dla kobiet, 50 ml


Aqua, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Myristyl Mirystate, Parfum, Citric Acid, Xanthan Gum, Hexyl Cinnamal, Limonene, Sodium Benzoate.

Jeden z wielu dezodorantów firmy Rossmann, które nie zawierają soli aluminium, alkoholu ani parabenów! Chyba napisze osobny post o dezodorantach bez aluminium, które są mega tanie i dobrze dostępne.
Cena to 4 zł ( w promocji 2,8 zł!) za 50 ml.


Bielenda, Comfort+, krem maska dla przesuszonych dłoni, 75 ml

Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Isohexadecane, Caprylic/Capric Trigliceride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Ceteareth-20, Dimathicone, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Sodium Stearoyl Glutamate, Hydroxyethylcellulose, Lactic Acid, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance).

Krem do rąk, który ma cudowny skład, bazuje bowiem na maśle Shea, posiada także glicerynę, olej z migdałów, wit. B5 oraz E a także kwas mlekowy w niewielkich ilościach. Krem doskonale nadaje się do rąk, jako balsam do ciała, ew jako krem do twarzy, natomiast ja nie zdecyduje się przez Caprylic, który mnie zapycha.
Cena to 5 zł za 75 ml.Bielenda, Comfort+, krem kompres nawilżający do dłoni, 75 ml


Aqua (Water), Urea, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Panthenol, Lanolin, Citric Acid, Allantoin, Sodium Stearoyl Glutamate, Potassium Cetyl Phosphate, Dimethicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool.

Drugi krem do rąk z serii Comfort+, ma inny skład, składniki aktywne to głównie mocznik, na drugim miejscu w składzie! nieco dalej gliceryna, wit. B5 oraz lanolina. Krem będzie więc doskonale nawilżał i zmiękczał skórę.
Cena to 5 zł za 75 ml.


Odkryłam także niedawno nową serię kosmetyków w marketach Netto, o nazwie Lovena. Ma kilka podstawowych kosmetyków do pielęgnacji ciała w niskich cenach. Moją uwagę przyciągnęły głównie balsamy do ciała oraz kremy do twarzy.


Przykładowy balsam z serii Lovena
Pod spodem podam składy, trzech różnych balsamów do ciała, nie różnią się zbytnio w składzie, oprócz kilku składników aktywnych:
Lovena, Balsam nawilżająco-ujędrniający z olejem macadamia


Lovena, Balsamnawilżająco-regenerujący z olejem z pestek winogronLovena, Mleczko do ciała intensywnie nawilżające z mleczkiem bawełnianymKażdy balsam do ciała posiada już na trzecim i czwartym miejscu! masło Shea oraz olej kokosowy, na piątym miejscu balsamy posiadają oleje aktywne, natomiast mleczko, nieco dalej w składzie posiada ekstrakt z nasion bawełny oraz olej z nasion bawełny. Reszta składu to nic ciekawego, ale obecność tak wysoko w składzie odżywczych olejów to niespotykana cecha.
Cena balsamów to 6 zł za 400 ml!
Lovena, nawilżający krem przeciwzmarszczkowy, na dzień


Już na drugim miejscu w składzie jest gliceryna, następnie rozpuszczalniki, masło Shea, po emolientach są składniki odżywcze: koenzym Q10, ekstrakt z anyżu, wit. E, olej z orzeszków ziemnych, ekstrakt z marchewki, beta-karoten, wit. E, lecytyna, karnityna, później jest zapach i reszta składu.
Lovena, nawilżający krem przeciwzmarszczkowy, na noc


Początek składu bardzo podobny, jest gliceryna, następnie nieco dalej masło Shea, hydrolizowany kolagen, wit. E, keratyna, Q10 z karnityną, ekstrakt zmiłorzębujapońskiego (ginkgo biloba), ekstrakt zwiśni gorzkiej, skwalen, zapach i tak samo jak w przypadku poprzednika.
Kremy wyjdą się lekkie, dzięki glicerynie na początku, odżywcze dzięki maśle shea oraz kilku składnikom odżywczym, całkiem wysoko w składzie.
Jak widać na zdjęciach, producentem serii jest Torf Corporation - Fabryka Leków, czyli nikt inny jak TOŁPA, a to ciekawostka.
Cena kremów to 8 zł za 50 ml.


Lirene Men, Cool On, balsam po goleniu, skóra wrażliwa, 100 ml

Aqua (Water), PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-21, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Panthenol, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Allantoin, Disodium EDTA, Triethanolamine, Menthol, Carbomer, Xanthan Gum, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, BHA, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Methylisothiazolinone, Parfum (Fragrance).

Lirene Men, Energy On, balsam po goleniu, 100 ml
Aqua (Water), PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-21, Steareth-2, Cetearyl Alcohol, Pentylene Glycol, Dimethicone, Panthenol, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Triethanolamine, Allantoin, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum (Sugar Cane) Extract, BHA, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Extract, BHT, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional.

Obydwa balsamy mają bardzo podobne składy. Produkt to balsam po goleniu, więc cudownego składu nie ma, jednak w porównaniu z innymi specyfikami, wyróżnia się całkiem sporym udziałem substancji odżywczych. Dość wysoko w składzie jestgliceryna, wcześniej jest rozpuszczalnik i emolient, po glicerynie silikon i emolient, następniewit. B5, olej Babassu, alantoina, w składzie jest teżmentol, ekstrakty: z borówki czarnej, z trzciny cukrowej, z pomarańczy, z cytryny, z klonu.
Cena to 19 zł za 100 ml, czyli przeliczając na standardową pojemność kremu to ok 9,50 zł za 50 ml.
Kosmetyki mineralne do makijażu tylko z nazwy? Analiza rynku cz. IIIlutego 09, 201622


To będzie już 3 część mojej analizy produktów mineralnych dostępnych głównie na rynku polskim. Pozostałe części:
Część I
Część II
W tej części jest kilka absolutnych zaskoczeń, ale też porażek.
Na uznanie mogą liczyć firmy takie jak: Neauty Minerals ale także Ecolore oraz ChriMaLuxe.

Dziękuję także czujnym czytelnikom za podpowiadanie zauważonych nowych firm mineralnych, to naprawdę mi pomaga, więc czekam na Wasze dalsze propozycje do kolejnych części analizy rynku.Claré Blanc
http://sklep.clareblanc.pl/
Amerykańska firma Clare Blanc Minerals, rozpoczęła swoją działalność wysyłkową w Polsce. Na stronie sklepu internetowego są podane dokładne informacje łącznie ze składami. Każdy produkt opatrzony jest słowem "mineralny", ale też każdy co do jednego posiada w składzie oprócz minerałów estry z oleju Jojoba. Co nie daje mu prawa do bycia 100% mineralnym produktem.
Regulujący podkład mineralny SPF 15
Mica CI 77019, Jojoba Esters, Titanium Dioxide CI 77891, Serica, Zinc Oxide CI 77497. May Contain: CI 77491, CI 77492, CI 77499.

Skład 100% mineralny nie jest przez estry z oleju Jojoba. Za to mamy kosmetyk naturalny.
Ceny produktów są na pierwszy rzut oka wygórowane: przykładowo puder mineralny kosztuje 120 zł ale dostajemy aż 12g produktu! co daje niższy wynik niż produkty Annabelle, z którymi porównywałam ceny do tej pory. Natomiast ceny próbek są ponad 2 razy droższe, ponieważ dostajemy tylko 0,5g w cenie 10 zł. Dużo droższe są także róże 70zł za 4g oraz korektory 70 zł za 3 g.Brakuje mi w związku z wysokimi cenami za 12g opakowania, pojemności mniejsze, ponieważ nie każdy chciałby kupować od razu tak duże ilości kosmetyku.


Neauty Mineralshttps://www.neauty.pl
Absolutne okrycie! Pojawił się nowy gracz, który konkuruje na rynku produktów 100% mineralnych. Co prawda nie wszystkie produkty są 100% mineralne ale mają naturalne składy, więc dla wegan też będą ok.Zacznijmy od 100% mineralnych:
Puder rozświetlający
Mica, Titanium Dioxide, C.I. 77492, C.I. 77491, C.I. 77499
Podkład matujący
Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Boron nitride +/- C.I. 77492, C.I. 77499, C.I. 77491
Cienie do powiek
Titanium Dioxide, Kaolin, Mica, C.I. 77491, C.I. 77492, C.I. 77499, Alumina, C.I. 77711
Produkty już nie 100%, ponieważ zawierają dodatki pielęgnacyjne:
Podkład kryjący
Mica, CI 77891, Zinc Oxide, Zinc Stearate, Avena Sativa Meal Extract, CI 77491, CI 77492, CI 77499
Oprócz minerałów podkład zawiera ekstrakt z owsa.

Puder matujący
Mica, Bambusa arundinacea Stem Powder, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Silk, C.I. 77492, C.I. 77491, C.I. 77499
Puder zawiera puder bambusowy oraz jedwab

Baza pod makijaż
Mica, Bambusa arundinacea Stem Powder, Zinc Oxide, Silk
Tak samo jak pudrem.

Teraz przechodzimy do najlepszego, do ceny. Otóż ceny pudrów, 100% mineralnego jak i tego z dodatkami to 44,90 zł za 8g! Co daje ponad 2 razy mniej niż w przypadku Annabelle Minerals (50zł - 4g). Neauty ma także niższe ceny próbek: 0,5g za 3,90 zł (Annabelle 1g za 8,90 zł).
Podkłady obydwie wersje: 44,90 zł za 8g, to po przeliczeniu z największego opakowania Annabelle Minerals daje tylko 3 zł mniej, za Annabelle jest 100% mineralny skład we wszystkich wersjach. Cienie: 14,90 zł za 1g, to więcej niż w przypadku Annabelle.

Firma dopiero raczkuje, widać, że nie ma tak dużego asortymentu jak Annabelle teraz, ale oni też zaczynali. Za Neauty Minerals idą, głównie niższe ceny pudrów, 100% mineralny skład, części produktów, oraz niższe ceny próbek. Dodam, iż obie firmy mają takie same koszty przesyłki.


Proto-col
http://proto-col.pl/

Firma chwali się, że sprzedaje kosmetyki naturalne, a ja nie widzę tam za dużo naturalności. M.in. firma ma w ofercie kosmetyki mineralne do makijażu, tutaj także nie znalazłam ŻADNEGO mineralnego kosmetyku!
Wszystkie kosmetyki do twarzy są prasowane:

wypiekany rozświetlacz mineralny proto-col
Mica, Jojoba, Seed Oil, Safflower, Seed Oil,Lavender Flower Extract, Thymus Vulgaris, Green Tea Extract, Tocopheryl Acetate, Rosemary Leaf Extract, Magnolia Extract, Iron Oxides, CI77499, CI77491, CI77492, CI77489
Zdecydowanie nie jest to mineralny kosmetyk, ale naturalny mógłby być. Zawiera oleje oraz ekstrakty roślinne.

błyszczyk mineralny proto-col z lusterkiem i światełkiem LED
Paraffinum Liquidum (Mineral oil), Polybutene, Bis-diglyceryl polyaciladipate-2, Tocopherol (Vitamin E), Propylparaben, Pearl powder, Parfum, Red Iron Oxide, Black Iron Oxide, Titanum Dioxide,
Po prostu bajery jakich mało (serio!), lusterko, światełko LED, ale parafina? parabeny? w kosmetyku naturalnym lub mineralnym, to gruba przesada, pomijając resztę, rozpuszczalników i chemii...

I te zawyżone ceny, o ile wypiekane produkty są ok, to reszta się nie daje.

PURE COLORS Inc.
http://www.purecolorsinc.com/

Ta firma mnie niezwykle zdenerwowała. Pełno kłamstw! i nieścisłości w opisach.
Firma owszem posiada 100% mineralne produkty, ale obok tych nie mineralnych, mimo, iż opis mówi co innego.
100% mineralne:
Rozświetlacz mineralny pod oczy Mineral Concealer
Korektory mineralne
Baza mineralna korygująca do twarzy Mineral Face Powder Correcteur
Podkład mineralny Mineral Foundation
Mica CI77019, Titanium Dioxide CI77891. May contain: Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499).
Opis się zgadza

Produkty nie do końca mineralne:
Bronzer mineralny Mineral Bronzer
Róż mineralny Mineral Blush
Pigment mineralny do powiekPigment mineralny do brwi Brow Color
Mica CI77019, Titanium Dioxide CI77891. May contain: Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Ultramarine Blue CI77007, Carmine CI75740, Manganese Violet CI77742, Chromium Hydroxide Green CI77289.
Kłamstwa: "Zawiera tylko mineralne składniki." i "Produkt w 100% mineralny!"
Przecież Karmin nie jest i nie będzie nigdy minerałem, to jest substancja pochodzenia organicznego, pozyskiwana z robaka, może uczulać!

Puder prasowany Pressed Foundation
Mica CI77019, Titanium Dioxide CI77891, Zinc Stearate, Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499), Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Oxide, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Extract, Tocopherol (Vitamin E).
Oprócz naturalnego ekstraktu i wit. E, mamy niestety Caprylic, moja zguba. Co pisze producent?
"Nie zatyka porów!" - Nie byłabym tego taka pewna...
Najlepsze na koniec, może i nie piszą wprost, że są to kosmetyki mineralne, ale opisy do kosmetyków mineralnych są, ktoś mógłby się nabrać, a tymczasem te kosmetyki nie mają nic wspólnego z mineralnymi ani tym bardziej naturalnymi kosmetykami:
Błyszczyk do ust Lipshine Lip Gloss
Hydrogenated Polyisobutene, Hydrogenated Safflower seed Oil, Ethylhexyl Palmitate, Ricinus communis (Castor) seed Oil, Simmondsia Chinesis (Jojoba) seed Oil, Cera Alba (Beeswax), BHT.(+/-): Titanium Dioxide CI77891, Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499,, Mangenese Violet CI77742, DC Red#7 CI15850:1, DC Red#6 CI15850, DC Red#27 CI45410:1, DC Red #6 Barium CI15850:2.
Producent dalej pisze o niezatykaniu porów, braku uczuleń, a tym czasem: chemia! z dodatkiem minerałów i naturalnych olejów.

Baza do powiek Eye Primer Matte FX
Cyclopentasiloxane, Mica CI77019, Dimethicone Crosspolymer, Dimethicone / Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dimethiconol, Ethyhexyl Palmitate, Tribehenin, Cera Alba (Beeswax) Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Phenoxyethamol, Tocopherol (Vitamin E), Vanilia Planifolia Flower Extract, Iron Oxides (CI77491, CI77492, CI77499).
Opis ten sam, a produkt to innymi słowy baza silikonowa, ponieważ one zajmują prawie cały skład, dodatki w postaci olejów czy minerałów mają mniejszy udział.
Opisy pochodzą z polskich stron.

Jane Iredalehttp://sklepjaneiredale.pl/


Firma mega ekskluzywna, patrząc po cenach i składnikach. 100% mineralny wydaje się tylko kilka kolorów ceni do powiek ze złotem, reszta albo posiada karmin, albo jest naładowana dobroczynnymi olejami i składnikami. Naprawdę kosmetyki są bardzo bogate. Ale większość nie jest 100% mineralna. Nie mam pewności co do większości składów, gdyż nie są podane wprost, tylko kilka składników.
24 karatowy Złoty pyłek Jane Iredale
Mica, 24-Karat Gold Leaf. May Contain: Iron Oxides
100% mineralne cienie.

Jane Iredale Blokada przeciwsłoneczna SPF 30 Powder Me
Skład: Mica, Boron Nitride, Zinc Stearate, Dimethicone, Stearic Acid, Plankton Extract, Algae Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract. [+/- (May Contain) Iron Oxides (Ci 77489, Ci 77491, Ci 77492, Ci 77499), Ultramarines (Ci 77007), Chromium Oxide Greens (Ci 77288)]
Jeden z wielu składów tej firmy, są minerały, ale są też ekstrakty, oraz inne nie potrzebne składniki.

Korektor pod oczy w kremie Circle Delate Jane Iredale
Moringa Pterygosperma (Moringa) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Moringa Oil/Hydrogenated Moringa Oil Esters, Copernicia Cerifera Cera, Cera Alba (Beeswax), Tribehenin, Boron Nitride, Caprylic/Capric Triglyceride, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Pinus Strobus (Pine) Bark Extract, Crithmum Maritimum Extract, Laminaria Ochroleuca Extract, Bisabolol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract, Ascorbyl Palmitate. [+/- (May Contain) Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77489, CI 77491, CI 77492, CI 77499)]
Jak widać cały skład to prawie same oleje, woski i dobroczynne ekstrakty. Jest minus w postaci Caprylicu niestety.
Tak właśnie wygląda większość kosmetyków w płynie tej firmy z tego co zauważyłam. Natomiast ceny kształtują się na bardzo wysokim poziomie: owy korektor 2,5g kosztuje 170 zł, pudry 220 zł.


APC Cosmetics
http://www.apc-cosmetics.com/

Firma zagadka, na stronie nie uświadczymy żadnego składu, producent tylko sugeruje, iż produkty zawierają:
KAOLIN, MICA, BiOCl, TiO2, ZnO, filtry UVA i UVB
ale nie wiemy czy jest to cały skład.
W każdym razie ceny są niskie: przykładowo podkład 5g kosztuje 27 zł


Ecolore
https://ecolore.pl/

Przedsiębiorstwo posiada w ofercie bardzo dużo różnych produktów, a każde z nich jest 100% mineralne!
Firma posiada: pudry matujące i wykończeniowe, korektory, cienie do oczu, brwi i kresek, róże, podkłady, bronzery oraz rozświetlacze.
Przykładowy skład:
INCI: Mica, Zinc Oxide, CI 77499, CI 77491, CI 77499
Ceny są na średnim poziomie, natomiast w porównaniu do Annabelle, próbki są prawie dwa razy droższe, natomiast produkty pełnowymiarowe są kilka zł droższe lub tańsze.


ChriMaLuxe
http://chrimaluxe.pl/

Niemiecka firma z kosmetykami mineralnymi do makijażu. Od pewnego czasu działająca także w Polsce. Oficjalna polska strona jest ładna, ale wg mnie mało przyjazna, u mnie (Chrome), nie da się przewijać strony tak, aby zobaczyć skład kosmetyków, ponadto nie podawana waga produktów. Znalazłam je dopiero w innym polskim sklepie.

Najważniejsze to fakt, iż kosmetyki są 100% mineralne co do jednego! Firma posiada dość szeroką ofertę produktów, więc jest w czym wybierać.

Podkład mineralny Orchidee Caramel Lekkie krycie/Normal
Mica - Glimmer
CI 77891 - Titanium Dioxide
CI 77947 - Zinc Oxide
CI 77491 - Red Iron Oxide
CI 77492 - Yellow Iron Oxide
100% minerałów, tak mniej więcej wyglądają wszystkie składy.

Ceny zdecydowanie wyższe: podkład 7g 50 zł, próbki 0,5g 8,90 zł (2x więcej niż Annabelle),
Natomiast część jest także tańsza: korektor 5g - 40 zł, puder 8g 45 zł, zdecydowanie mniej niż Annabelle. Ceny róży i cieni podobna.


Neve Cosmetics
http://www.nevecosmetics.it

Kosmetyki mineralne tej włoskich firmy można kupić także w polskich drogeriach internetowych. Wszystkie sypkie kosmetyki mineralne tej firmy są 100% mineralne, oprócz prasowanych, których skład wygląda wiele gorzej.
100% mineralne: podkład, korektor, bronzer, róż, puder. Przykładowy skład:
Podkład
Titanium Dioxide (C.I. 77891), Mica (C.I. 77019), Zinc Oxide (C.I. 77947), Iron Oxides (C.I. 77492 - C.I. 77491 - C.I. 77499).
Neve Cosmetics Sypki puder mineralny HD - Hollywood
Silica
Nie 100% mineralne:
Neve Cosmetics Paleta mineralnych cieni do powiek Delight
Mica, Talc, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Cetearyl Ethylhexanoate, Caprylyl Glycol, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate.
Może zawierać: (+/-): CI 77891, CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 16035, CI 77510, CI 15850, Tin Oxide, CI 77288, CI 77289, CI 42090, CI 45410, CI 77742, CI 77007
Skład bardzo mało mineralny, dodatkowo zapychający talk i substancje tłuszczowe. Zawiera dwie witaminy, barwniki mineralne jak i nie mineralne.

Ceny są całkiem przystępne, wahają się +/- 10 zł: puder 7g - ok. 50 zł,
Droższe: róże 4g - 50 zł, podkład, korektor.


KIKO
http://www.kikocosmetics.com/

Przedsiębiorstwo posiada w ofercie 2 produkty mineralne.
SOFT FOCUS FOUNDATION
TALC, MICA, BORON NITRIDE, ZINC STEARATE, ZEA MAYS STARCH (ZEA MAYS (CORN) STARCH), SILICA, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, DIMETHICONE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, NYLON-12, DIISOSTEARYL MALATE, POTASSIUM SORBATE, CHLORPHENESIN, PARFUM (FRAGRANCE). +/- (MAY CONTAIN) :CI 77491, CI 77492, CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77891 (TITANIUMDIOXIDE), CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE)

RADIANT FUSION BAKED POWDER
MICA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECYL STEAROYL STEARATE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, CAPRYLYL GLYCOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, POTASSIUM SORBATE, SMITHSONITE EXTRACT, TOURMALINE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, TOCOPHERYL ACETATE, MALACHITE EXTRACT, RHODOCHROSITE EXTRACT, PHENOXYETHANOL, SORBIC ACID. +/- (MAY CONTAIN): CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77491 - CI 77492 - CI 77499 (IRON OXIDES), CI 77163 (BISMUTH OXYCHLORIDE).
O ile po pudrze prasowanym spodziewałam się dodatków, to jestem w szoku ile można dać nie potrzebnych rzeczy do sypkiego podkładu. Głównym składnikiem jest talk, jest kilka minerałów, ale większość składu to wypełniacze, zapychacze itp.
Puder prasowany wygląda nieco lepiej, ponieważ zawiera dodatkowo składniki odżywcze.

Producent znowu nas oszukuje, pisze, iż produkty są mineralne i nie zapychają...mnie na pewno by zapchały.

Ceny są porównywalne do 100% mineralnych kosmetyków, więc w przypadku takich miernych składów, są zdecydowanie wygórowane.


Uoga Uoga
http://en.uogauoga.lt/

Włoska firma, dostępna w polskich sklepach internetowych. W naszych drogeriach podkreślane jest słowo "mineralny", podczas gdy na oficjalnej stronie firmy, nie ma w nazwie mineralny, jedynie w opisie jest mowa o minerałach, ale także nie zapewniają o 100% mineralności kosmetyków.

PodkładMineralny z Bursztynem
Mica, titanium dioxide, zinc oxide, magnesium stearate, kaolin, alantoin, amber powder, rice (Oryza Sativa) powder, silicon dioxide(dwutlenek krzemu), iron oxides: +/- CI77491, CI77492, CI77499.
Jest to podkład mineralny z dodatkami odżywczymi jak alantoina oraz puder z bursztynu oraz ryżu.

Mineralnykorektor
Ingredients (INCI): Simmondsia Chinensis (jojoba) Seed Oil*, Persea Gratissima (avocado) Oil*, Argania Spinosa(argan) Oil*, Moringa Oleifera (moringa) Seed Oil, Ricinus Communis (castor) Seed Oil, Cera Flava (beeswax),Copernicia Cerifera (carnauba) Wax, Allantoin, Tocopherol (vitamin E), Mica: CI 77019, Titanium Dioxide: CI 77891, Zinc Oxide: CI 77947, +/- Iron Oxides: CI 77491, CI 77492, CI 77499 *from organic agriculture
Nazwałabym go produktem z dodatkiem minerałów, poza tym posiada wiele odżywczych olejów oraz witamin.

Ceny są na raczej wysokim poziomie: podkład 7g - 90 zł, próbki 0,7g - 10 zł, korektor 3,5 g - 40 zł.


INIKA
http://www.inika.co.uk/

Australijska firma z kosmetykami mineralnymi oraz wegańskimi. Ich kosmetyki sypkie faktycznie są 100% mineralne, a te płynne zawierają ogromną ilość substancji odżywczych. Dość szeroka oferta.
Mineralny puder
Ingredients: Mica (CI 77019), Calcium Carbonate, Zinc Oxide (CI 77947), May contain (+/-) Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Ultramarines (CI 77007), Chromium Hydroxide Green (CI 77289).
Ceny są bardzo wysokie: puder 3,5g - 100 zł, mineralny samoopalacz 3,5g - 115 zł, cień 1,5g - 80 zł,

Oriflame
http://pl.oriflame.com

Oriflame także poszło za trendem mineralnych kosmetyków, i postanowiło nazwać jeden podkład mineralnym. Niestety skład tego podkładu to sama chemia!
Podkład mineralny Giordani Gold Long Wear SPF 15
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, TITANIUM DIOXIDE, CYCLOHEXASILOXANE, PEG-10 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, ISONONYL ISONONANOATE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, CAPRYLYL METHICONE, SODIUM CHLORIDE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, HEXYL LAURATE, PHENOXYETHANOL, STEARIC ACID, NYLON-12, ALUMINUM HYDROXIDE, IMIDAZOLIDINYL UREA, DISODIUM EDTA, PARFUM, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, ALUMINA, SACCHAROMYCES/COPPER FERMENT, SACCHAROMYCES/IRON FERMENT, SACCHAROMYCES/MAGNESIUM FERMENT, SACCHAROMYCES/SILICON FERMENT, SACCHAROMYCES/ZINC FERMENT, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
Typowy skład najgorszego świństwa sprzedawanego w drogeriach, mega długi, gdzie nie gdzie są minerały i kilka ekstraktów.
Cena to 63 zł(ok 45 zł w promocji)...


PHB ETHICAL BEAUTYhttp://www.phbethicalbeauty.co.uk/

Kolejna firma zagraniczna dostępna w Polsce jedynie za pośrednictwem importerów.
Składy i ceny podobne do firmy Inika. Kosmetyki 100% mineralne.

Mineralny podkład pod makijaż SPF15
Składniki (INCI): Miki, dwutlenek tytanu (CI77891),tlenek cynku, krzemionka, azotek boru, tlenki żelaza (CI77491, CI77493, CI77499, ultramaryna(CI77007)

Ceny wysokie: podkład 7g - 130 zł, puder 5g - 85 zł, cienie 3g - 80 zł, róż 5g - 110 zł,

Antipodes
http://www.antipodesnature.us/

Amerykańska firma posiada w swojej kolekcji jeden produkt mineralny, jest on prasowany, co wyklucza jego 100% mineralność, ale zawiera głównie minerały i składniki odżywcze.


Podkład mineralny SPF 15
Ingredients (INCI): Bismuth oxychloride CI 77163, mica CI 77019, zinc oxide CI 77947, titanium dioxide CI 77891, kaolin, silica, iron oxides CI 77491, CI 77492, CI 77499, zinc stearate, vinanza performance plus vitis vinifera ( sauvignon blanc grapeseed) extract actinidia chinensis (kiwifruit) skin, jojoba simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, ascorbic acid, Vitamin E tocopherol.
Cena podkładu to 200 zł za 6g, to bardzo dużo.
Kontaktkarinam6 (at) interia.plNajciekawsze postyPorównanie sklepów z półproduktamiKosmetyki samorobioneKosmetyki drogeryjne warte uwagi - do 10 złAnaliza rynku kosmetyków mineralnych cz. IAnaliza rynku kosmetyków mineralnych cz. IIArchiwum blogaSzukajOdwiedziny :)Popularne postyKosmetyki mineralne do makijażu tylko z nazwy? Analiza rynku Post edytowany nabieżąco, robi się przydługi ( w celu szybszegoodnalezieniaszukanego składu polecam ctr + F ) Na niebiesko zaznaczy...Recenzje filtrów: Ziaja SPF 50+, Iwostin SPF 25 Ostatnio miałam dużo na głowie (studia), i z tego powodu nieco zaniedbałam bloga. Nienawidzę robić czegoś na odwal się, dlatego nie robiła...Plopping - czyli jak wyczarować fale na prostych włosach bez lokówkiPost ten jest wynikiem mojej eksperymentalnej natury czyli - a co mi szkodzi spróbować! Uprzedzam postbędziedługi iwyczerpuj...Zgłoś nadużycieObsługiwane przez usługę Blogger. O mnieKarina MWyświetl mój pełny profil

Etykietypielęgnacja włosów(29)pielęgnacja cery trądzikowej i tłustej(21)półprodukty(11)Ziaja(10)DIY(9)pielęgnacja ciała(8)maska(7)porównanie sklepów(7)makijaż(6)isana(5)makijaż mineralny(5)green pharmacy(4)korektor(4)nawilżanie(4)szampon(4)wzbogacanie gotowców(4)Annabelle Minerals(3)joanna(3)kallos(3)krem(3)kwas HA(3)malwa(3)marion(3)mydło(3)nowinki ze świata biochemicznego(3)odżywka(3)oleje(3)podkład mineralny(3)pomadka(3)scandic(3)serum(3)serum bezolejowe(3)stapiz(3)Avene(2)Babydream(2)Jadwiga(2)Lady Spa(2)Multidrogeria(2)apis(2)balsam(2)balsam do ciała(2)bingospa(2)facelle(2)filtry mineralne(2)glinka zielona(2)intimelle(2)keratyna(2)kosmetyki mineralne(2)kosmetyki naturalne(2)kwas mlekowy(2)l-cysteina(2)nivea(2)pielęgnacja cery trądzikowej(2)pielęgnacja cery tłustej(2)pielęgnacja twarzy(2)podkład(2)puder mineralny(2)pędzel kabuki(2)stylizacja włosów(2)wcierki(2)kwasy AHA(1)olej arganowy(1)oliwka Babydream(1)zabezpieczanie końcówek(1)żel aloesowy(1)Moja lista blogówAgowe petitkiBeige VintageŁOWCA OKAZJIPrzetestuj zestaw kosmetyków Rimmel KindFree - 250 zestawów czekaCzarszka - wszystko po swojemu ^_^Denko nowe, makijażowe :DSiouxie and the CityPierwsze kroki z retinolem czyli Mary Kay Clinical SolutionsFarmaceutka radziCzosnek - naturalny antybiotykLes carnets d'une connasse parisienneLa tarte aux noix de pécanZielona wśród ludziPoczuj Podlaskie: Puszcza Augustowska dla aktywnychTysiąc jeden pasjiKolorówka w akcji: Nuxe Bio Organic White Tea Multi-Perfecting Tinted Cream Fair Skin Tones, wersja dla jasnej karnacji /omówienie i pełna prezentacja/Alina Rose Makeup BlogOLEJ Z WIESIOŁKA NA WŁOSY I CERĘ- tabletki vs olej w butelce Olini, jakie zmiany widziałam, efekty olejowania:)Cosmetics Freak - blog kosmetycznyKosmetyki Anwen wsparciem w walce z jesiennym nadmiernym wypadaniem włosówBlondHairCareKrwawy peeling kwasowy The Ordinary AHA 30% + BHA 2% - moja opinia, jak stosować i efekty, jakie uzyskujęScooby CiasteczkaNiezwykle silny olejek regeneracyjny Guerlian Abeille RoyaleArsenic - naturalnie z przekorąDIY: błyszczyk do ust w kolorze French Fuchsia - nie tylko dla czystych zim!Anek beauty, make up, nail and my worldBaginning letnie torebki damskieKosmostologMoja aktualna pielęgnacjaWszystko to, co kobiety kochają :)By Wishtrend Mandelic Acid, Tonik łagodzący o działaniu złuszczającymSkarby Natury z MarokaOlejek z NASION PIETRUSZKI dla pięknej cery i lśniących włosówTestujemy kosmetyki i inne produkty!Testujemy naturalne farby do włosów VENITA szukamy 20 blogerek!Smieti i jej babska natura!Mój sposób na opaleniznę nie tylko latem - Mokosh i Kolastyna.Wiedzma blogujeGdy zalewa mnie krew! Moje kubeczki menstruacyjne - historia prawdziwaJak dbać o długie włosy?Szampony peelingujące Anwen czy naprawdę działają?Na falach istnienia...Witajcie kochani!Alchemiczno - kosmetycznie i nie tylko :)Kosmetyki Venita: seria BIO i ziołowe farby do włosów - same hity!- DOMINIKA BUDZYŃSKA - JEST WE MNIE TAKA SIŁA, JAKA W ŻYCIU WAM SIĘ NIE ŚNIŁA. :)2020KONKURSYWygraj kartę podarunkową 20 000 zł do Media ExpertBlog kosmetycznyOlejowanie na podkład - poradnikNaturalnie MineralnieDlaczego należy używać kremu pod oczyTHE NATURAL HAVENWhat is African Black Soap?Blog MoniszonaPANTONE COLOR OF THE YEAR 2020 - CLASSIC BLUE CZĘŚĆ IISiulkaZAPRASZAM NA INSTA - @SIULKA.PL!Naturalnie PięknaPerfumy Beyoncé Heat RushScent of Obsession - Fashion Blogger daily style, travels and style tipsSciarpa come indossarla? Il capo must dellinvernoIdealna KobietaPemain FTV Dear Eneng Bebekku Sayangkadik babikWELCOME TO BUDAPEST"*Little Mirror on the Wall*"Uris Nebula BlueNatura i urodaMydła SVOJEWłosy. Koloryzacja. Pielęgnacja. Kosmetyki.ZAMYKAM STRONĘ KOKARDKA-MYSI.BLOGSPOT.COM!!!!wantatasteJak wygląda rekrutacja do linii lotniczychKosmetyczne Alter Ego4 ULUBIONE MANICURE ZESZŁEGO ROKUświat-naturyToaletka w stylu Shabby Chic, czyli jak ze starego czarnego stolika pod telewizor zrobiłam biało-szarą postarzaną toaletkę podświetlaną LedamiNaturalna BiankaFaraon, zielona żabka i tęcza ... czyli o dzierganiu chusty Boho Pom PomKosmetyki Bez TajemnicNaturalne kosmetyki do włosów New Days czyli kosmetyczny minimalizmMoja włosowa obsesjaPROBLEM ZE SKÓRĄ GŁOWY? SZAMPON Z PROPOLISEMBlogrollePielęgnacja długich włosów ~ Long hair careLipcowa pielęgnacja włosówBeautyWizażMój hit do mycia twarzy. FACE MED + Eveline. Oczyszczający żel z aktywnym węglem.DP blogNowości kosmetyczneMój zakupoholizmEvolve czyli organiczne kosmetyki rodem z WyspAnielski włos...Aktualizacja włosowa 2017~grudzieńNuttin' But StyleOdpowiednia organizacja czasu to klucz do sukcesu.Carmilla BeautyRecenzja: Paleta Smoky and Shiny, AFFECTEko Pieknowww.kotemplacja.plMoje kosmetyki by N.The best massage in Eastern EuropeŁojotokowa GłowaMam brzydką skórę!Mój mały kosmetyczny świat...Gabinet kosmetyczny: zadbaj o siebie przed i po urlopie. + KONKURSAnioł o czarnych skrzydłachZimowe pazurki na gorrrące lato:)Panna-Kokosowa w drogeriiPuk, puk - testAll and NothingMoje zakupy z kilku dni [28]idalia makeup beauty blog | www.idaliablog.com7 życzeń na mojej wiosennej wishliścieblog eve :) - pielęgnacja długich włosów, twarzy, ciała.Maska Anwen do włosów wysokoporowatych kiełki pszenicy i kakao-recenzja.SweetPerelkaNowe, zielone oblicze Tisane !kosmetyka smykusmykaDr Irena Eris Clinic Way - pierwsze spojrzenieŚliwki robaczywkiWywiad z Adrianą Sadkiewicz - autorką książki CUKIERNIA KOSMETYCZNAKobiecy świat kosmetykówDove żel pod prysznic i olejek z Marokańskim Olejkiem ArganowymGray malujeZapraszam na graymaluje.blogspot.comAlgadia Kontra Pielęgnacja WłosówW końcu schudłam i nie mam już fałd na plecach*Women's secret...Ulubieńcy wakacjiGoldilocks worldBIOLIQ Oczyszczający żel do mycia twarzyKosmetyki naturalne i mineralneCzy Wy też kochacie peeling kawowy?Semper FeminaZaproszenieNa ratunek włosom ;-)Soki owocowo-warzywne dla zdrowia i urody :)Polskie Blogi o tematyce naturalnejUWAGA !Obsession Hair Care5 masek do włosów naKuferek00.blogspot.com :: Dbam o włosyMoje włosy - Luty 2016Natura z LIMONKĄWalentynkowe przyjemnościPielęgnacja i zapuszczanie włosówAktualizacja włosowa- ponad 16 miesięcy zapuszczania naturalekKlasycznie. Prawie zawsze;)Ulubieńcy 2015, czyli moje must haveNaturalne pięknomama beli batu bacanmiss-unbelievableTodaysO kosmetykach i nie tylko...:)Pantene Pro-V, Intensywna Regeneracja, lekka odżywka w piance pod prysznic.Własnoręcznie...Sales Funnel Playbook warriorplusspa stworzone w zaciszu własnego domu z wykorzystaniem naturalnych receptur kosmetycznychSecret Signs and Symptoms of Cheating on a MarriageExtension beauty...Metody łysienia, przeszczep włosów FUE u kobiet - jak bardzo trzeba być zdeterminowanym?Piękne włosy i zdrowe żywienieZapraszam na nowy blog!Kobiecy blog - Agnieszka ZyśkMój Najdroższy...Lili Naturalna7 lili-tapet na monitor do ściągnięcia na LiliNatura.plZapuszczanie włosówThe 33 (2015) HD-kwaliteitMój kosmetyczny światErgonomic Office Chair - Furniture In The WorkplaceZielony KoszyczekZapraszam na PoziomkowąKotwilka i jej pasjeSeratour rent a car in Bandung Bandung car rentalalmaaniesSquare 13KręconowłosaZmiana, czyli cięcie!essentia vitawielce udany duet z ApisuGaffi :włosy, uroda, hobby.Fiolet vs żółty blond- czyli kiedy można sobie zrobić gencjanowe tymczasowe kuku;-)! W I Z A Ż O W N I A !Tydzień I - Zabawa z kolorem :) WIOSNA. Babska Przystań .Post wnętrzarski + prośba o pomoc...Moje KosmetykiKiki Widyasari Dewi FCI SurabayaKsiężniczkowe pasje bez ładu i składuMarchewka duszona w miodzie*Blondregeneracja* Aby stały się najpiękniejszą ozdobą...Olejki eteryczne w kosmetyczce [przepisy czytelniczek]naturalna i lohasPrzepiśnik wita...nissiax83Wegański grillhave a beautiful dayEffaclar duo La Roche Posay- czy warto?ForYourBeautyWyniki rozdania :)beautifulhairFakty i mity na temat zabiegu keratynowego prostowania Encanto i CocochocoNaturalnaJaNie żegnam się, lecz mówię do widzenia....Blond and long / włosy, paznokcie, kosmetykiRóżowe włosy - płukanka CyklamenSłomkowe zapiskiPierwsze zakupyZAKĄTEK INSPIRACJIkiko latex like lipstick 03mademoiselle u siebieNowości, zakupy z marcaItaliany biochemiczny zakątekZapraszam na nowy blog :) www.italianablog.plAferkowo MałeTwoje 3 zł mogą zmienić czyjeś życie!Mój zdrowy świat - być fit!Trening cardio z hantlem (w oczekiwaniu na kettlebell) + joga - day 4Blog EnkiBingoSpa dla włosów i twarzy.Kuchenne FantazjePapryka faszerowana kaszą jaglaną i wołowinąKosmetyczna OdysejaMiłość do cieniDe beautéKrem na dzień i na noc - LireneSanktuarium PięknaRytuał pielęgnacji włosów ver 12.0Świat e-naturalnejPielęgnacja cery trądzikowej cz. I + informacja o obecnej promocjifala za falą na głowie włosomaniaczkiDaj włos! - o akcji Rak'n'Roll z Michaliną w roli głównejoch, isabeelNie korektor, a concealer - DREAM LUMItouchRoślinożerkaRecenzja książki "Lato w kuchni pięciu przemian"moher_Sukienka wyjściowa idealna na wesele!Co mnie kręci, co mnie podniecaNowości w kosmetyczce- po długiej przerwie' diabelsko kobiecy blog 'Moja sylwetkaInna Niz Wszystkie Zwyczajna Ja30. Ulubieńcy ostatnich tygodni, codzienna pielęgnacja.ABC urodyW jakiej kolejności należy nakładać filtr?navypinkSeria wzmacniająca RADICAL: do włosów zniszczonych i wypadającychO trochę bardziej naturalnej pielęgnacji twarzy, ciała i oczywiście włosów :)TAG: Moje kosmetyczne dziwactwa i sekrety.look.live.loveZakochałam się :)Pielęgnacja długich włosówOlejowanie od środka.10 % rabatu w ECO SMILEWłosy włosy i jeszcze raz pielęgnacjaWyprzedaż u Waniliowej Kokosanki!Świat w kolorachPażdziernik miesiącem walki z rakiem piersiamy merrickDrying herbsyamelkowy świat ...Recenzja - Bingo SPA, Kuracja do włosów z 40 aktywnych składnikówBeauty of hair careRozdanie - wygraj naszyjnik "łapacz snów"Włosomaniaczki - spis blogówWITAM :-)Blair's blogKorund - peelingowy killer ;)kosmetyki mineralneKrótki weekendNever Lose HopeMakeup by MKosmetyczne Fanaberie !Wyznania Kosmetykoholiczki...vnesiaSeraPhaseSonja kosmetycznieWłosowy zakątek MiszkiKeep Smiling!! make-up blog!zielona olivkaChill CakekayaretroKosmetyczne ewalucjeWszystko dla KobietMiś panda w krainie retinoidów (i innych molekuł)ZAKĄTEK URODY ~~~~~~Kitkowy blogAlechemiczkaCraftberry Bush! Życie koloru blondPiękno drzemie w naturze!zwlosem.plAnnabelleSiempre la bellezaWalking On Air...Pokaż wszystko Copyright 2014 Biochemia kosmetyczna, Blogger BLOG Design: karografia.pl

TAGS:Biochemia kosmetyczna 

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Tea Round App - Democra-tea at w

  keywords:
description:Tea Round App
Tea Round Follow @tearoundapp on Twitter Available now on the App Store

LoopHoleMarketers.com

  keywords:
description:
LoopHoleMarketers.com Menu Skip to content HomeFREE: 7-Day SEO CourseMy New 2021 Case Study Is Now LIVE!Proof

For the love of Retail - Custom

  keywords:
description:OnQ is a leading retail display company that’s shaping the future of retail. We live at the intersection of design and technolo

New Home - Bespoke Mirrors | Art

  keywords:
description:See All BritishHandmade Mirrors Go To Shop Art Deco Handmade Mirrors Shop now Buy Original Glass Wall Art Shop now Special Offer

Organic Kids Clothing and Breast

  keywords:
description:
+353 85 719 2770 sonya@hipbaby.ie

Whatcha Makin' Now?

  keywords:
description:
PagesHomeRecipe IndexBaking TipsWork With MeAbout Me HomeRecipe IndexB

Alquiler de yates en Ibiza - Alq

  keywords:
description:Empresa de alquiler de barcos y yates de lujo en Ibiza, Mallorca y Islas Baleares. Alquile su barco al mejor precio. NUEVA FLOTA

Rise Southern Biscuits Righteou

  keywords:
description:Serving the best biscuits, Righteous Chicken, Sweet Treats and Coffee throughout the Southeast and beyond! Order online or visit

Sprouts Academy Preschool - Rive

  keywords:Sprouts Academy Preschool, Sprouts, natural daycare, healthy eating, nutrition, green, education, environmental, sustainable, green preschool

Control Valves, Closures, Ball V

  keywords:
description:CVI Solutions is a leading supplier of control valves, closures for pipelines and process vessels, ball valves, and regulators t

ads

Hot Websites