Vinařství VYDAŘELÝ - HOLOMÁČ

Web Name: Vinařství VYDAŘELÝ - HOLOMÁČ

WebSite: http://www.vydarely-holomac.cz

ID:344843

Keywords:

stv,Vina,VYDA,HOLOM

Description:


Láska k vínu se v naší rodině dědí již několik generací, které svůj život zasvětily pěstování vinic a výrobě vína pro vlastní potěšení. V roce 1991 jsme se rozhodli podělit o dlouholeté zkušenosti a nabídnout naše vína širší veřejnosti. Při výrobě vína využíváme tradiční postupy, které společně se zkušenostmi a novými technologiemi, umožňují vznik nádherných odrůdových vín

Rozloha obdělávaných vinic dosahuje téměř 15-ti hektarů. Odrůdová skladba vinic vychází z dlouholetých zkušeností pro danou viniční trať. Vinice jsou ošetřovány v systému integrované produkce.

V posledních letech se zaměřujeme na pěstování takových odrůd, které umožňují sklízet hrozny bez nadměrného chemického ošetření keřů. Mezi tyto odrůdy patří Solaris, Saphira, Savilon, Johaniter, Bronner, Cabernet Cortis a Hibernál, které už u nás můžete ochutnat.

BÍLÁ VÍNA: Sylvánské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Děvín, Chardonnay, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Irsay Oliver, Solaris, Saphira, Hibernal, Müller Thurgau, Tramín červený.

ČERVENÁ VÍNA: Dornfelder, Rulandské modré, Svatovavřinecké, Cabernet Moravia, Cabernet Cortis, Neronet

SPECIALITY: Slámové víno - Tramín červený

Kde v nebližší době ochutnáte naše vína:

Bohužel v současné situaci vzhledem k onemocnění COVID-19 jsou akce tohoto tipu výrazně omezeny. Pokud to epidemiologická situace dovolí, určitě se sejdneme na n íže uvedených akcích.

Den otevřených sklepů Čejkovice

Svátek vína na soutoku - Jiráskovy sady v Hradci Králové

Krajské vinobraní a dožínky na Kačině

Vinohradské vinobraní - Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3

Vinobraní na Kuksu

VÝROBA RŮŽOVÉHO VÍNA
Růžové vínovyrábíme ze směsi bílých aromatických a modrých odrůd v předem daném a léty vyzkoušeném poměru. Rmut necháme 2-6 hodin naležet. Poté proběhne odčerpání vybraného množství šťávy. To znamená, že naše rosé je pouze samotok. Je to nejkvalitnější surovina, má však velmi nízký extrakt. Další technologický postup je stejný jako u bílého vína, pouze chlazení je ještě o dva stupně nižší. Po fermentaci proběhne částečné odbourání kyseliny jablečné.

VÝROBA ČERVENÉHO VÍNA
Při výroběčerveného vínaje důležité určit délku nakvašení a termín lisování. U vín určených k brzkému prodeji zvýšíme teplotu moštu, a tím dosáhneme lepší uvolnění barviva. Naopak vína určená k delšímu ležení macerujeme 14 i více dní. Tím se uvolní celé spektrum barviv, buketních látek, tříslovin a extraktu. Ihned po vylisování a částečném odkalení přidáváme mléčné bakterie a proběhne biologické odbourání kyseliny jablečné. Takto vyrobená červená vína dozrávají v dubových sudech.

VÝROBA KLARETU
Klaretje bílé víno vyrobené z modrých hroznů, které se běžně používají k výrobě červeného vína. Hrozny se celé neporušené vkládají do lisu a lisují se slabým tlakem tak, aby nedocházelo k uvolnění barviva ze slupek. Klaret vyrábíme z odrůdy Rulandské modré (Pinot noir), protože slupka obsahuje nejméně barviva a hrozny dosahují nejvíce sladu.

VÝROBA BÍLÉHO VÍNA
Abychom zabránili nežádoucímu vyluhování tříslovitých látek, rmut po odstopkování ihned lisujeme a rozdělujeme na tři části: samotok, hlavní podíl a dotažky. Hlavní podíl se po sedimentaci (odstranění exhalátů, nečistot, mikrooganismů…) spojí se samotokem a zakvasí čistou kulturou kvasinek. Takto připravený mošt začíná ihned fermentovat. Kvasinky přeměňují jednoduché cukry na alkohol a oxid uhličitý. Čistotu kvašení a vysokou výtěžnost aromatických látek dosahujeme řízeným kvašení, kdy teplota moštu nepřesáhne 18° C. U odrůd, jejichž cukernatost přesáhla 24°ČNM, zastavujeme kvašení nejpozději při 13% alkoholu. Vznikají tak jedinečné partie polosuchých a polosladkých vín.

Rozvoz vín

TRASA 1) Brno, Velké Meziříčí, Humpolec, Pelhřimov, Třeboň, Tábor, Jindřichův Hradec, České Budějovice a okolí

TRASA 2) Brno, Blansko, Kunštát, Polička, Pardubice, Hradec Králové, Svitavy, Mohelnice, Zábřeh, Uničov, Olomouc, Vyškov a okolí

TRASA 3) Praha, Kladno, Příbram, Hořovice, Březová, Plzeň a okolí

Čtvero ročních období na vinici

Aktuality a fotogalerie z našeho vinařství najdete taky na sociálních sítích:

Stále se rozrůstáme a bilancujeme rok 2020

Na jaře roku 2020 jsme započali s výstabou nového moderniho komplexu vinařství na které naváže v roce 2021 výstavba penzionu s prodejnou vlastních výrobků. Jak to bude vypadat se můžete podívat alespoň na vizualizacích.

Copyright © 2020 Vydarely-Holomac.cz . All Rights Reserved. | Design: NoDesign.cz

TAGS:stv Vina VYDA HOLOM

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Šlechtitelská stanice vinařsk

  

SKLENÁŘSTVÍ HAVLICKÝ Opava

  Sklenářství Opava Komplexní sklenářské služby v Opavě

Restaurant Zuiver - Amersfoort &

  Direct online reserveren 088 984 83 00AmersfoortMenukaartRuimtesZakelijkFeestHuwelijkAfscheidUtrechtMenukaartRuimtesZakelijkFeestHuwelijkAfscheidNie

Truhlářství Vratislav Veselý

  firma.vesa@tiscali.cz telefon: 736 771 747

Sim Số Đẹp - Tổng Kho Sim Đ

  

Runvinata

  Runvinata Skyrace, Lecco - Monte Magnodenoinfo@runvinata.it Toggle navigation

Rodinné vinařství Štěpánek

   ÚvodO vinařství Vinice DegustaceE-sho

Društveno informativni port

   NFO MR

Kresťanská televízia ••• M

   PrihlásiťRegistrovať

Milosť - Kresťanské spoločen

  úvodcirkevnewslogosobchodlivemilost.tvDr. Richard MoorePozývame vás na zhromaždenia s evanjelistom, ktorý mobilizuje cirkev pre poslednú žatvu

ads

Hot Websites