Pieniny noclegi | atrakcje turystyczne | Informacje - Pieniny.com

Web Name: Pieniny noclegi | atrakcje turystyczne | Informacje - Pieniny.com

WebSite: http://www.pieniny.com

ID:335020

Keywords:

atrakcje,noclegi,Pieniny,com

Description:


dodaj reklamę

Pieniny noclegi - atrakcje turystyczne - polecane obiekty

Adventure Sky Spływy pontonowe po Dunajcu, kajaki

Sobieskiego 5a
34-450 Krościenko nad Dunajcem

idź do ogłoszenia

Willa Małgośka

Grywałd

idź do ogłoszenia

Schronisko Orlica Szczawnica

Szczawnica

idź do ogłoszenia

Fun Time

Sromowce Niżne

idź do ogłoszenia

Góralski domek w Pieninach "POD PSTRĄGIEM"

Sromowce Niżne

idź do ogłoszenia

Willa Kinga

Krościenko nad Dunajcem
Liczba osób w pokoju:2 - 4
Cena za pokój [PLN]:70 - ..

idź do ogłoszenia

Willa Szarotka

Szczawnica

idź do ogłoszenia

Dom Wypoczynkowy Vena

Szczawnica

idź do ogłoszenia Wiadomości z Podhala Wydarzenia i Imprezy w Pieninach Wasze wspomnienia z regionu Pienin Wiadomości z podhalaDał się oszukać na 291 tys. zł. Mieszkaniec naszego regionu uwierzył w akcje "Orlenu"2022-09-29Mieszkaniec powiatu nowotarskiego chciał zarobić inwestując w akcje polskiego koncernu paliwowo-energetycznego. Zaufał oszustom i zamiast zyskać, stracił ponad 291 000 złotych.więcej → Nowy Targ: zmiany w organizacji ruchu na ul. Ludźmierskiej - jeździmy fragmentem nowo budowanej zakopianki2022-09-29W związku z budową estakady nad ul. Ludźmierską, konieczne stało się zamknięcie odcinka drogi wojewódzkiej. Od czwartkowego popołudnia ruch pojazdów w obrębie inwestycji odbywa się drogą tymczasową. Przebiega ona po łącznicach węzła Nowy Targ Zachód, tymczasowo przystosowanych na czas prowadzenia prac nad ul. Ludźmierską.więcej → Pędził 111 km/h w terenie zabudowanym. Jaką karę za to dostał?2022-09-2940-letni kierowca toyoty za przekroczenie dozwolonej prędkości o 61 km/h na terenie obszaru zabudowanego w Krościenku stracił prawo jazdy, został ukaranym mandatem karnym w kwocie 2000 złotych i otrzymał 14 punktów karnych.więcej → Ostatnie miesiące programu badań bezpłatnych kolonoskopowych w pełnym znieczuleniu! (art. sponsorowany)2022-09-29Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż pozostały ostatnie miesiące, w których możecie państwo wykonać bezpłatne, warte ponad tysiąc złotych badania kolonoskopowe w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym. Darmowe, ponieważ w pełni dotowane przez Unię Europejską i Skarb Państwa. Bezpłatne są również ewentualne badania histopatologiczne pobranych wycinków w ramach kolonoskopii.więcej → więcej wiadomościWspomnienia z Pienin

Krystian

Wspomnienie wakacji

Data: 2017-12-04 - 2017-12-12

Było wspaniale ! Było wspaniale ! Było wspaniale !

Miasto: Szczawnica

Obiekt: Zajazd Sokolica

Marian

Wspomnienie z Sylwestra

Data: 2017-12-31 - 2018-01-02

Świetne sztuczne ognie

Miasto: Czorsztyn

Obiekt: Schronisko Orlica Szczawnica

d

Nie pływajcie ze słowackimi flisakami

Data: 2013-08-08 - 2013-08-08

Byłem z rodziną na wczasach w okolicach Zakopanego. Chciałbym przestrzec kolejnych turystów. Chcieliśmy się wybrać na spływ Dunajcem. W Zakopanem (...)

DD

Zamek w Niedzicy - Co warto o nim wiedzieć ?

Data: 2022-04-22 - 2022-04-30

W Polsce jest kilka zamków, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu, do takich zamków można zdecydowanie zaliczyć zamek w Niedzicy. (...)

więcej wspomnień

Pieniny - Środkowe, Małe i Spiskie

Pieniny są jednym z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Leżą w południowej Polsce i północnej Słowacji w Karpatach Zachodnich. W bezpośrednim sąsiedztwie Pienin leżą pasma górskie: od północy Gorce, od południa Magura Spiska oraz Pogórze Spisko-Gubałowskie, od zachodu Kotlina Nowotarska , od północnego wschodu Beskid Sądecki. Pieniny w sposób niezwykły podzielone zostały przez rzekę Dunajec na trzy grupy górskie: Pieniny Spiskie, Środkowe - Właściwe oraz Małe. Pieniny Spiskie są wysunięte na zachód i obejmują obszar ciągnący się od Dursztyna , przez przełom czorsztyński (Jezioro Czorsztyńskie) ograniczone rzeką Białką i rzeką Dunajec. Położone są one w całości w Polsce. Najwyższy szczyt Pienin Spiskich to Żar  883 m n.p.m. Pieniny Środkowe - Właściwe to najciekawsza przyrodniczo i krajobrazowo część Pienin. Określane jako Pieniny pomiędzy którymi płynie Dunajec tworząc słynny Przełom Dunajca. Pieniny Środkowe leżą pomiędzy Niedzicą do Przełomu Dunajca i dalej od Sromowiec po Szczawnicę. Znaczna część Pienin Środkowych leży na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego. Najbardziej znanymi szczytami tej części Pienin są: Trzy Korony  -Okrąglica 982 m n.p.m., Sokolica 747 m n.p.m., Czertezik 772 m n.p.m. oraz Zamkowa Góra 799 m n.p.m. na które prowadzą liczne szlaki turystyczne. Pieniny Małe znajdują się na wschód od przełomu Dunajca koło Szczawnicy. Najwyższym szczytem tej części Pienin  jest Wysoka 1052 m n.p.m. W Pieninach Małych na uwagę zasługuje Wąwóz Homole, rezerwat przyrody Wysokie Skałki oraz leżący na granicy z Beskidem Sądeckim przełom Białej Wody.

Dunajec zasługuje również na krótką charakterystykę. Przedzierając się przez pasmo Pienin na odcinku 8 km tworzy potężny skalny kanionNajlepszym sposobem obejrzenia tego kanionu jest Spływ Przełomem Dunajca, jest to spływ unikatowymi tratwami cieszący się coraz większym powodzeniem. Całość trasy wynosi 18 km. Inną atrakcją na obszarze Pienin są dwa sztuczne zbiorniki wodne. Są to Jezioro Czorsztyńskie i Sromowieckie. Dały one możliwość aktywnego odpoczynku. Obok zbiorników wodnych znajdują się ruiny zamku Czorsztyn i dobrze zachowany zamek Dunajec - Niedzica. Ponadto Pieniny słyną z zabytkowych miejscowości jakimi są Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W miejscowościach tych występują wody mineralne tzw. szczawy. Źródła takie występują także w Czerwonym Klasztorze (Słowacja), dolinie Ociemnego Potoku (potok w Pieninach), Wielkim Lipniku (wieś na Słowacji).

Turystyka w Pieninach trwa cały rok. Kuszą swoim pięknem, ponieważ o każdej porze roku wyglądają inaczej. Zimą pokryte białą pierzynką śpią spokojnym snem zachęcając do korzystania z okolicznych wyciągów narciarskich. Wiosną obfitują w przebiśniegi a pienińska buczyna zachwyca swoim pięknem. Lato to czas wzmożonych wycieczek pieszych po szlakach turystycznych. Jesień natomiast pokazuje pełnię barw Pienin a typowe dla tego okresu poranne mgły wywierają ogromne wrażenie na turystach. Oprócz atrakcyjności krajobrazowej, region Pienin cechuje zróżnicowana roślinność. Spowodowane zostało to czynnikami takimi jak: wapienne podłoże; specyfika klimatu; strome stoki uniemożliwiająca silne rozrastanie się lasów; brak pokrycia lodowcem podczas trzeciorzędowych zlodowaceń; bliskość Tatr. Zdecydowało to o przetrwaniu reliktów flory trzeciorzędowej - chryzantema Zawadzkiego, jałowiec sawina, dębik ośmiopłatkowy oraz obecności gatunków i odmian endemicznych - mniszek pieniński, pszonak pieniński, roślin wysokogórskich i kserotermicznych oraz swoistych zespołów naskalnych muraw zwłaszcza na zboczach południowych. Z różnorodnością siedlisk związana jest bogactwo zwierzyny. W Pieninach żyje około połowy znanych w całej Polsce zwierząt, liczbę ich szacuje sie na ~ 14 tysięcy gatunków. Większość stanowią bezkręgowce, gatunki owadów nie występujące nigdzie indziej na terenie Polski. Region Pienin zamieszkuje dziesięć gatunków płazów, w tym: żaby, ropuchy, traszki, kumaki, rzadka salamandra plamista oraz gady: jaszczurki: zwinka żyworodna, padalec zwyczajny, węże: gniewosz plamisty, żmija zygzakowata, zaskroniec. Różnorodność siedlisk i obecność zbiorników wodnych decydują również o dużej liczbie gatunków ptaków drapieżnych, wodnych, leśnych, polnych.

Najszybciej rozwijającym się miastem regionu jest Szczawnica. Liczne inwestycje przyczyniły się do rekultywowania parków i bazy noclegowej. Kolej linowa na Palenicę i trasy narciarskie przyciągają licznych turystów zimą, latem natomiast promenada, parki, szlaki turystyczne piesze i rowerowe, liczne imprezy kulturalne oraz usługi sanatoryjne.

Właściciel: projektowanie i tworzenie stron internetowych Nowy Sącz

Ostatnie wpisy na blogu

Praca w Pieninach - gdzie znaleźć pracę?

Powiat nowosądecki nie ma wielkiego problemu z bezrobociem. To raczej praca czeka na ludzi, a nie ludzie na pracę. Jakie zawody są poszukiwane? Brakuje kadry pedagogicznej w przedszkolach i szkołach.

Wyszukiwarka obiektówNasi Partnerzy

 

 

 

 

 

 

Mapa Pienin

Pogoda w PieninachEkologia.pl - pogoda Szczawnica
Noclegi w PieninachBaza turystycznaMiejscowości w PieninachAtrakcje turystyczne w PieninachNoclegi w regionie

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Krościenku

Pensjonaty w Niedzicy

Noclegi w Kluszkowcach

Noclegi w Maniowach

Noclegi Pieniny

Gastronomia

Transport - busy

Sport i rekreacja

Regionalne

Karczmy regionalne

Restauracje

Czorsztyn
Grywałd Krośnica
Krościenko nad Dunajcem
Maniowy Kluszkowce
Niedzica Łapsze
Ochotnica Dolna i Górna
Sromowce Niżne
Sromowce Wyżne
Uzdrowisko Szczawnica Pieniński Park Narodowy
Spływ Przełomem Dunajca
Zamek Niedzica Zamek Czorsztyn
Jezioro Czorsztyńskie
Trzy Korony Sokolica Czertezik
Wąwóz Homole Wysokie Skałki
Biała Woda Zaskalskie
 Rośliny i Zwierzęta 
 Szlaki Turystyczne w Pieninach

Pieniny.net.pl

Kroscienko.com

Szczawnica.com

Szczawnica.nrs.pl

Sromowce-nizne.pl

 

pieniny
Wszelkie prawa zastrzeżonePowered by Quick.CMSRealizacja: Verakom & SK

TAGS:atrakcje noclegi Pieniny com

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Southern Security Systems - Holl

   Call us today:386.631.5410 HomeServicesResidentialCommercialFire Alarm SystemsInspection ProgramMonitoring And DialersAbout UsGet A QuoteContact U

Jean Jaecklé | Consultant SEO r

   ActusOutilsRechercher MenuMenu Bonjour, je suis JeanJ&#8217;aide les entreprises et e-commerçants à g

Tutoriels Web en ligne oujood.co

   oujood.com Accueil Tutoriels HTML & CSSHTML5CSS3JavaScriptjQueryJsonPHP S V G XML PHP et XML Multimedia Bootst

Dunedin Chamber of Commerce | Se

  HomeAboutResourcesChamber SponsorshipsJoin TodayBusiness DirectoryEventsThe HubVisitorsVisitor CenterThings to Do in DunedinDunedin MarinaLodgingResta

Davidpenrose.com

   0 Skip to Content

The New Harmony Dulcimer Company

   Skip to Content .top-bun, .patty, .bott

HexenTanzPlatZ.com is for sale |

  Questions?+1-303-893-0552HomeFAQsAbout usContact usMy accountMy favoritesShopping cartHexenTanzPlatZ.comBuy now:$2,595&#9656; Buy nowProcessingor&#965

CC-BS.com - Startseite

  AnfahrtDownloadsNewsletterKontaktLogin Navigation Tagungen & Kongresse Kongresshalle Böblingen Europa-Saal Europa-Saal Foyer W

Koripallo.com &#8211; Korisfanie

   Ko

metapine.com

  

ads

Hot Websites