Muzika Shqiptare - Albasoul.com

Web Name: Muzika Shqiptare - Albasoul.com

WebSite: http://muzika.albasoul.com

ID:214754

Keywords:

Shqiptare,Muzika,com,Albasoul,muzik,muzika,kenge,keng,kang,shqip,shqiptar,shqipe

Description:

keywords:muzik, muzika, kenge, keng, kang, shqip, shqiptar, shqiperi, kosov, kosovar, mp3, albanian, albania
description:Mund te degjoni me mijra kenge nga te gjitha trojet Shqiptare. Faqja me e madhe ne internet me muzike Shqiptare.


Miresevini në faqen e Muzikës Shqiptare!
Në këtë faqe jemi munduar t'u sjellim sa më shumë këngë Shqiptare dhe, pas një pune 8-vjeçare të ekipit Albasoul dhe vizitorëve tanë, kemi kënaqësinë t'u ofrojmë bashkëatdhetarëve tanë mbi 320 albume dhe 3,700 këngë nga të gjitha trevat Shqiptare. Kjo faqe është ndërtuar për gëzimin e gjithë vizitorëve tanë, në veçanti emigrantëve që nuk kanë mundësi të dëgjojnë këngët e bilbilave Shqiptarë. Ju sjellim këtë faqe për t'u çmallur me vendlindjen dhe për të ruajtur kulturën Shqiptare në të gjitha gëzimet familjare.
Dëgjim të këndshëm!

Shqiperia renditet e 17-ta ne naten finale te Eurovizion 2008
Kengetarja e re ne moshe, Olta Boka, arrin kualifikimin ne naten finale te festivalit te kenges evropiane, Eurovizion 2008. Ne fund te konkurimit, ajo eshte e renditur e 17-ta dhe krahas bujes qe suksesi i saj beri ne opinionin publik shqiptar, po aq buje beri edhe pritja jo fort e kendshme qe ju be trupes shqiptare ne skenen e Eurovizionit ne Beograd.

Me poshte do te njiheni me rrefimin e vete kengetares pas kthimit ne Atdhe.
Një libër për jetën e Usta Laver Bariut
Libri fjalepake per gerneten e Ustait

Liber fjalepake! Mund fare mire te kishte arritur ne qindra faqe monografia per Usta Laver Bariun, por ja qe autori, studiuesi Vasil Tole, ka shkuar shkurt per te fundmin e mjeshtrave te medhenj te sazeve. Gjithcka nis me jeten e tij, ku mund te gjenden jo pak copeza interesante. Per te vijuar me vlerat e medha, dhe kontributin teper te cmuar per trashegimine tone shpirterore. Shume vite pune dhe pse jo, nje ndjenje frike duket se e ka shoqeruar autorin, duke e bere ate te mbledhe materiale nxitimthi, por te shkruaje ngadale.
Aurela Gaçe fiton trofeun e “Kënga Magjike”
Fenomeni Aurela Gaçe rrëmben trofeun e “Kënga Magjike”.

E rikthyer nga Amerika enkas për këtë festival të mrekullueshëm me këngën “Hape veten”, këngëtarja e njohur vlonjate, me zërin e saj potent, ka ngritur në këmbë sallën e Pallatit të Kongreseve. “Hape veten”, një këngë e shkruar nga Timo Flloko, orkestruar nga Darko Dimitrov dhe me muzikë të Flori Mumajezit, ka rrëmbyer përveç çmimit të parë me 529 pikë edhe çmimin e kritikës.
Tema te tjera "Këngë Magjike", mbledh emrat më të spikatur të skenës shqiptareIntervistë me këngëtaren e mirënjohur Eli FaraPianistia Hermira Gjoni, koncert i suksesshëm në New YorkAnida Take, një jetë në skenën artistike shqiptareTre shqiptarë marrin pjesë në festivalin e SanremosNë 45 vjetorin e Festivalit të Radio Televizionit ShqiptarStudim mbi iso-polifoninë shqiptareAlbume të reja me muzikëAndrea Boçeli, duet me Inva Mula në turneun rusMaria Kraja, këngëtarja më e madhe lirikeVeli Sahiti - TRIXMTV, koncert sensibilizues në Vlorë kundër trafikimit njerëzorKëngëtarja Alida Hisku i rikthehet këngës e skenës pas 2 dekadashDasho Kurti, kompozitori shqiptar i Jorgo DalarësEda Zari konkurron në festivalin e xhazit
[
arkiva ]
1.17 Hite të përjetshme
17 Hite (146.734vizita) 2.Këngë të vjetra popullore
Përparimi (101.096vizita) 3.Çka ka zemra
Meda (77.844vizita) 4.100 Këngët e Shekullit - vol. 8
Këngët e Shekullit (73.666vizita) 5.Melodi të pavdekshme
Melodi të pavdekshme (71.856vizita) 6.Nuk jam sex bombë
Adelina Ismajli (65.803vizita) 7.100 Këngët e Shekullit - vol. 1
Këngët e Shekullit (64.433vizita) 8.Ali Pashai (vol. 2)
Grupi i Tepelenës (58.119vizita) 9.M'ka marrë malli
Remi (57.024vizita) 10.Live me Qumilat
Berati (54.068vizita)
Sinan Hoxha Ekzistoj
Çaj Jorie Shukarie
8 me 2
Mamin, babin e mashtron
Potpuri e Shqipërisë së Mesme (I)
Më s’të du
Më fal
Potpuri e Shqipërisë së Mesme (II)
Vetëm ty të du
Ah ke fat
1.Shkëmbi i kujtimit
Osman Shehu (26.815dëgjime) 2.Qaj për ty
TNT (20.460dëgjime) 3.A thua ëndërr je ti
Minatori (16.166dëgjime) 4.Takimi
Sabri Fejzullahu (13.712dëgjime) 5.Çka ka zemra
Meda (12.921dëgjime) 6.Unë i mjeri fukaraja
Përparimi (12.883dëgjime) 7.Udha e mbarë
Minatori (12.205dëgjime) 8.E di se ti më deshte
Trix (11.776dëgjime) 9.Xhelozia
Afrim Muciqi (11.747dëgjime) 10.Qaj kitarja ime
Agim Tejeci (11.393dëgjime)
Veshja