Japonský topol - rychle rostoucí dřevina - Japonský topol - Energie s čistým srdcem

Web Name: Japonský topol - rychle rostoucí dřevina - Japonský topol - Energie s čistým srdcem

WebSite: http://www.rychlerostoucitopol.cz

ID:260706

Keywords:

rychle,rostouc,Japonsk,topol

Description:


Home|O nás|Certifikát|Fotogalerie|Novinky|Obchodní podmínky|Poptávka|E-shop|Palivové dřevo|KontaktJaponský topolO Japonském topoluNaše nabídka Japonský topolEkonomika pěstováníVyužití Japonského topoluJak pěstovat Japonský topolMechanizace Japonský topolŠtípané palivové dřevoTepelná technika RojekKotle, krby, kamnaFotogalerie Japonský topolPlantáže našich zákazníkůVidea Japonský topolAktualityCeník sadby Japonský topol

Japonský topol rychle rostoucí dřevina (RRD)

Přijímáme objednávky na sadbu jaro 2022

Vítáme Vás na našich stránkách, zabýváme se pěstováním rychle rostoucí dřeviny (RRD) Japonského topolu.

Naše základní myšlenky:
Cesta k energetické nezávislosti
Nová alternativa zemědělství
Ekologický způsob výdělku

Japonský topol je energetická rostlina
- odborná literatura uvádí výhřevnost srovnatelnou s hnědým uhlímJaponský topol jako zdroj levného palivového dříví
- za pět let výtěžnost až 300 plm dřeva z 1 HaJaponský topol jako zdroj dřevní štěpky (biomasy)
- každé dva až tři roky 35 tun štěpky z 1 HaJaponský topol jako krajinotvorný prvek
- během pěti let vytvoří hustý souvislý porostJaponský topol jako okrasný strom
- velké listy ve tvaru srdce zkrášlí každou zahrádkuJaponský topol jako větrolam nebo protihluková bariéra
- během pěti let dorůstá do výšky 12-17metrů 


Japonský topol - zajímavá videa

Spalování Japonského topolu Sazečka na řízky Sázení 2m prýtů


Aktuality

Vše nejlepší do Nového roku 2020| 22.12.

Neuvěřitelné, jak tento rok utekl, plantáže mají opět o 1,5 metru více, matečnicové plantáže mají přes tři metry vánoce jsou za dveřmi :-). Věříme že i Vám se pěstování JT dařilo i v tomto suchém období. Za celou naší rodinnou farmu Vám přeji krásné vánoční svátky, vše nejlepší v Novém roce, hodně štěstí, zdraví a rodinné pohody.

Jaromír Krist

Sklizeň sadby 2020| 18.11.

Vážení zákazníci

Zanedlouho opět začneme se sklizní sadba na našich matečnocových plantážích. Pro příští rok (březen až květen 2020) budeme opět nabízet kvalitní certifikovanou sadbu ve formě řízků, prýtů a kořenáčů. Vzhledem k letošnímu velice suchému roku, bude množství sadby částečně omezené a proto doporučuje sadbu objednat co nejdříve. Sadba je kvalitní a silná, jen rostliny nevyrazili tolik prýtů a pro jí je o poznání méně.

Zobrazit celou novinkuPodzimní kontroly plantáží| 14.10.

S příchodem podzimu a zimy je potřeba jednou za čas projít plantáž a zkontrolovat, zda je vše v pořádku, jestli plantáž nenapadají nějací škůdci. Nejčastěji se v tomto období objevují okusy od zajíců a srnčí a v některých případech topoly ničí i divoká prasata, která lámou jedno a dvouleté prýty.

Zobrazit celou novinkuJaponské topoly pro Ukrajinu | 15.01.

V současné době připravujeme sadbu na zakázku, které bude putovat na Ukrajinu. Zákazník si objednal atypický rozměr sadby, ale i to u nás není problém.

Zobrazit celou novinkuSklizeň sadby japonského topolu finišuje| 05.01.

Sklizeň sadby japonských topolů je u nás v plném proudu a pomalu finišuje. Konečně nám začalo trochu mrznout a sněžit, což jsou pro sklizeň nejlepší podmínky. Zároveň probíhá třídění, příprava a balení sadby pro jednotlivé zákazníky.

Zobrazit celou novinkuVše nejlepší do nového roku 2019| 30.12.

Krásné vánoční svátky, pořádné přírůstky a vše nejlepší v novém roce 2019 vám přeje za firmu Japonský topol, Jaromír Kristl

Japonské topoly sklizeň 2019| 20.12.

Zahájili jsme sklizeň matečnicových polí na sadbu pro jaro 2019. Z důvodu loňského velice suchého roku, nebude pravděpodobně dostatek sadby pro všechny. Proto doporučujeme abyste si sadbu zajistili co nejdříve.

Zobrazit celou novinkuNové obrázky ze sklizně sadby| 05.02.

Další krásný zimní den a další příležitost na sklizeň sadby Japonských topolů. Postupně sklízíme matečnicové pole a připravujeme čerstvou sadbu v řízcích a v prýtech. Zároveň postupně přijímáme objednávky na jarní výsadbu.

Zobrazit celou novinkuZimní kontrola našich plantáží | 27.01.

Využili jsme krásný zimní den abychom při příjemné zkontrolovali naše plantáže. Protože máme vysazeno téměř 34 ha Japonských topolů, tak nám procházka dala docela zabrat :-). V každém případě jsou pro nás procházky našimi plantážemi balzámem na duši. Je krásné pozorovat, jak topoly opět poporostli a zesílili, vnímat ten klid a sledovat zajíce srnky a bažanty, kteří plantáže využívají jako přirozený úkryt.

Zobrazit celou novinkuJaponský topol - příprava na výsadbu| 19.01.

Opět tu máme další rok, a přestože tomu zatím počasí zdaleka nenasvědčuje, je nutné začít připravovat důležité kroky pro jarní sadbu. Musíte si včas objednat kvalitní certifikovanou sadbu, tak abyste jí měli připravenou, jakmile bude možné provést výsadbu. Dále je nutné nechat si odsouhlasit projekt výsadby Japonkých topolů na místním úřadě životního prostředí. Protože je Japonský topol nepůvodní rychlerostoucí dřevina, podléhá její výsadba schválení.

Zobrazit celou novinkuJaponský topol – sklizeň sadby 2018| 12.01.

Příznivé počasí začátkem ledna nám dává prostor pro započetí sklizně sadby japonských topolů pro sezónu 2018. Přestože loňský roh nepatřil mezi nejpříznivější pro růst Japonských topolů, tak sadba je opět velice silná a kvalitní. V současné době postupně přijímáme na novou sadbu objednávky a pomáháme našim zákazníkům s přípravou projektů na výsadbu nových plantáží.

Zobrazit celou novinkuVše nejlepší v roce 2018| 23.12.

Za firmu Japonský topol, Vám vše nejlepší do nového roku 2018 přeje Jaromír Kristl

Zásobte se palivovým dřevem na další | 12.10.

Většina zákazníků pravidelně nechává nákup palivového dřeva až na poslední chvíli na podzim nebo začátek zimy. Ale tento čas je zpravidla nejnevhodnější, jednak bývá v této době paliva nedostatek a hlavně většinou není k dispozici dostatečně vyschlé dřevo.

Zobrazit celou novinkuJaponský topol – sklizeň sadby 2017| 16.02.

V současné době probíhá sklizeň sadby japonských topolů pro sezónu 2017. Loňský rok byl pro sadbu velice příznivý, sadba je velice silná a předpokládáme, že její životaschopnost bude velice vysoká. Letošní bohatá nadílka sněhu prakticky ve všech částech republiky dává velkou naději, že plantáže budou mít na jaře dostatek vody a pokud nepřijde nějaký větší přísušek, tak by rok 2017 mohl být velice příznivý jak pro založení nové plantáže, tak na přírůstky již rostoucích plantáží.

Zobrazit celou novinkuVše nejlepší do nového roku 2017| 14.12.

Vážení zákazníci, kolegové pěstitelé, máme za sebou, co se růstu Japonských topolů týče, jeden z nejúspěšnějších roků. Přeji Vám tedy, aby pro vás byl i následující rok 2017 dalším úspěšným rokem a to nejen při pěstování Japonských topolů, ale především v profesním a rodinném životě. To vše Vám přeje za rodinnou farmu Japonský topol – Energie s čistým srdcem Jaromír Kristl

Zobrazit celou novinkuPovinné kontroly kotlů na pevná paliva| 07.12.

Vzhledem k tomu že se nám již blíží konec roku a topná sezóna je v plném proudu, je třeba připomenout i povinnost majitelů kotlů na pevná paliva na jejich pravidelnou kontrolu. Tuto kontrolu musí zajistit každý provozovatel spalovacího stacionárního zdroje o výkonu od 10 kW do 300 kW včetně, nejdéle do konce roku a platnost této kontroly je dva roky.

Zobrazit celou novinkuJaponský topol plánování sklizně | 01.12.

S příchodem zimy se přiblížil i čas sklizně. Vzhledem k náročnosti synchronizace sklizně po celé republice v průběhu ledna-února, je třeba sklizeň začít plánovat co nejdříve.

Zobrazit celou novinkuJaponský topol objednávky na jaro 2017| 08.11.

Vážení zákazníci, blíží se konec roku a proto je potřeba začít s přípravami na jarní výsadbu. Nezapomeňte si včas objednat kvalitní certifikovanou sadbu. Dále pak musíte mít odsouhlasený projekt výsadby Japonských topolů na místním úřadě životního prostředí, protože je Japonský topol nepůvodní rychlerostoucí dřevina, jeho výsadba podléhá schválení úřadu pro životní prostředí.

Zobrazit celou novinkuPřijímáme objednávky na kořenáče| 15.09.

Letošní kořenáče Japonských topolů jsou již plně vzrostlé a zakořeněné a jsou připravené k okamžitému odběru. Využijte tedy možnosti podzimní výsadby a získejte tak náskok oproti jarní výsadbě, tak že ještě kořenáče stačí zakořenit do okolní půdy a lépe tak přečkají zimu.

Zobrazit celou novinkuJaponský topol diskování a smykování| 02.09.

Jak už jsme mnohokrát psali udržení plantáže pokud možno úplně bez plevelů je zásadní podmínka k bezproblémovému a rychlému růstu Japonských topolů. My se v tomto ohledu snažíme jít všem pěstitelům příkladem.

Zobrazit celou novinku

Zobrazit všechny aktuality

Japonské topoly sadba Krbová kamna Drátěný program Levné palivové dřevo

PřihlásitTvorba www stránek
© www.abcool.cz 2010

TAGS:rychle rostouc Japonsk topol

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Nejrychlejší záchrana

  NEJRYCHLEJŠÍ ZÁCHRANA MOBILŮ, TABLETŮ A MACŮS garancí nejlepší ceny a doživotní záruky!Vyberte svůj modelNaše expresní pobočky+420 800

TopoLusitania - Mapa Topográfic

  keywords:
description:
TopoLusitania - Mapa Topográfico de Portugal para GPS em formato GarminEste blog tem por objectivo ajudar a criar um mapa topo

Montopolis Supply Co., LP - Home

  Menu Home Products Custom Services Contact Us Catalog Download -1 ? '' : '_top' ) : '_blank', }, css : { 'sk-ci-pointer-events-none' :

Lexikon Geografie Geologie Geod

  GeoDZ ist das umfassende Referenzwerk rund um unsere Erde. Es verfolgt ein integriertes Konzept und umfasst s mtliche Disziplinen der Geowissenschafte

Intuitive Energy Healing - Reiki

  HealItAll.com Intuitive Energy Healing Plant-Based Nutrition EFT, Reiki The Bars Is Deep Relaxation All You Really Need for Healing?Top Four Intuiti

The Topological Media Lab

  The Topological Media Lab (TML) was established in 2001 as a trans-disciplinary atelier-laboratory for collaborative research creation. In 2005, TML m

WPlus9 Design Studio - Photopoly

  Thank you for supporting our family business! All of our stamps, dies, inks and cardstock are proudly made in the USA.

Histopolis - Collaborative Genea

  Histopolis is a free, collaborative source for genealogy and history information about people and places in the United States and Puerto Rico. Researc

MacDermid Graphics Solutions | P

  This website uses cookies to give you the best browsing experience possible and to better understand how you use the MacDermid Graphics Solutions site

Slunečnice.cz - programy rychle

  Hra o těžbě surovin, plánování a výstavbě továren, automatizaci produkce a boji s nepřáteli.

ads

Hot Websites