Nöromarketing & Nöropazarlama İstanbul - Türkiye | ThinkNeuro | Anasayfa

Web Name: Nöromarketing & Nöropazarlama İstanbul - Türkiye | ThinkNeuro | Anasayfa

WebSite: http://www.thinkneuro.net

ID:361254

Keywords:

amp,ropazarlama,ouml,romarketing

Description:


“İnsan”

Pazarlamanın temel unsuru...

“İnsan”

Pazarlamanın temel unsuru...

“İnsan”

Pazarlamanın temel unsuru...

Satışları etkileyen yeni teknik: Nöropazarlama

Dünya Nöropazarlama Bilim ve İş Konseyi (NMSBA) Türkiye Başkanı ve Altınbaş Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Yener Girişken, AA muhabirine nöropazarlama hakkında açıklamalarda bulundu.

Alışverişin karanlık noktaları aydınlanıyor

ThinkNeuro, Sendikasyon ShopperNeuro™ Araştırması'nı yayımladı. Tüketicilerin bir markette veya geleneksel bir satış kanalındaki davranışlarını ve baktıkları yerleri beyin görüntüleme yöntemleri ve göz takibi sistemleri ile saniye saniye ortaya koyan ThinkNeuro, böylece alışveriş anındaki karanlık noktaları aydınlatıyor ve firmalara çok değerli bilgiler sunuyor.

Neden gidip o siyah topuklu ayakkabıyı alıyoruz?

Nöropazarlama konusunda Türkiye’nin en önemli isimlerinden birisi olan Yener Girişken, bu sorunun cevabını bilimsel verilerle açıkladı. Yeni dünyanın yeni pazarlama tekniklerini konuştuğumuz Girişken çok önemli bir konuya dikkat çekti: “Temel bilgiye dayalı pazarlama modelleri artık sizi istediğiniz yere götürmüyor.”

Nöropazarlama insanları zombiye mi dönüştürür?

Nöropazarlama araştırmaları, pazarlama araştırmalarına dair yeni bir alan. Araştırılan kategoride tüketici davranışlarının kaynağını tespit etmek ve onları satın alma kararına götüren yolu daha iyi anlayabilmek için EEG ve fNIRS gibi beyin görüntüleme tekniklerinden ve eye tracking (göz takip) gibi diğer biyolojik ölçümlemelerden yararlanır. Kısacası tüketicilerin reklamlar, ilanlar ve ambalajlar gibi pazarlama uyaranlarına verdikleri tepkiyi ve tercihlerini yaparken onların etkilendiği faktörleri anlamaya çalışır.

Sadece soru sorarak tüketiciyi anlayabilir misin?

Jean Baptiste Say tarafından ileri sürülen ve Say Kanunu olarak da bilinen “Her arz kendi talebini yaratır” tezinin üzerinden neredeyse 200 yıl geçti. Günümüzün rekabet yoğun dünyası, Say’ın söylediğinden çok daha farklı bir noktaya gitti. Herkes yeni kralın tüketici olduğu konusunda hem fikir ama pazarlama savaşlarının ortasında kalan o tüketiciye nasıl ulaşılacak? Sadece soru sormak yeter mi gerçekten?

Nöropazarlama yolculuğunda ilk adımlar

Nöropazarlamanın Türkiye'deki öncü ismi ThinkNeuro CEO'su Dr. Yener Girişken tarafından yazılan 'Gerçeği Algıla' adlı kitap, nöropazarlamanın Türkiye'deki ilk adımlarından başlayıp günümüze kadar geliyor. Nöropazarlamayı hem ThinkNeuro'nun şimdiye kadar gerçekleştirdiği 1500'ün üzerindeki ölçümlerden çıkan sonuçlar hem de dünyadaki çalışmalardan elde edilen verilerle anlatan kitap, tüketicilerin aklındaki önemli sorulara da yanıt veriyor.

Pazarlamanın temel amacı insanı tüketici kimliğiyle anlamaktır. Yeni bilimin 21. yüzyılda bizi getirdiği noktada, insanların daha çok duygularıyla hareket ettiği gerçeği ortaya çıkmıştır. Tercihlerinde rasyonel ol(a)mayan insanı anlamanın yolu, onu duygusal olarak anlamaktan geçer. Nöropazarlama araştırmaları tüketicinin duygularını, dolayısıyla davranışının kaynağını ortaya çıkarır.

Neden
Nöropazarlama?

Satın alma kararları ne kadar bilinçli?

Modern dünyada hepimiz markalardan gelen bilgi bombardımanına maruz kalmaktayız. Bir satın alma kararı verip hayatına devam etmesi gereken tüketici, yüzlerce bilgiyi hızla rasyonel olarak işleyemeyeceği için kararlarını duygusal kısayollar kullanarak vermektedir.

Duygusal temellere dayanarak verilen satın alma kararı, bilinç dışında şekillenmektedir. Nöropazarlama tüketici duygularını ve derin iç görüyü insanlara sormadan masaya getirme bilimidir.

Nerede Kullanıyoruz?

Marka konumlandırma, alışveriş deneyimi, ambalaj tasarımı, pazarlama iletişimi ve reklam stratejilerinde tüketicilerin bilinç dışı tepkilerini gözlemliyor ve şirketlerin pazarlama faaliyetlerinde maksimum verime ulaşmalarını sağlıyoruz.
Bir reklamı yayına çıkmadan önce hatta story board aşamasında beyin görüntüleme yöntemleriyle değerlendirebiliyoruz...

Ne Fark Yaratıyoruz?

Nöropazarlama yöntemleri sayesinde tüketicisini duygusal olarak anlayabilen şirketler hızla rakiplerinden ayrışıyor. Tüketicilerin duygularına hitap eden, onun zihinsel süreçleriyle uyumlu pazarlama araçları kullanan şirketler, tüketici davranışını deşifre ederken marka bağını da kuvvetlendiriyor.

Sitedeki içeriklerin kullanımı için lütfen izin alınız.

Keskin Kalem Sok. No:33 Esentepe 34394 Şişli – İstanbul
T +90 212 231 36 00 F +90 212 231 49 19 E tn@thinkneuro.net

üyelikler

kalite belgeleri

TAGS:amp ropazarlama ouml romarketing

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
ACAMP: Advanced Technology Devel

   Toggle navigation About Us The ACAMP StoryMessage from the Former ChairmanB

Saylite Plastics & More - Home

  

Cashmans Horse Equipment & Drive

  Skip to content(740) 363-6073 info@cashmans.comDelaware, OhioMon - Sat: 9am - 6pmFacebook-fYoutubeInstagramCall to check inventory before making a tr

Radiant Skin & Health-Conroe,TX

  section of webpage --> Skip to content936.209.30104015 I-45 N. Suite. 300 Conroe, TX 77304 HomeAboutServicesProductsSpecial OffersContact UsOr

Home - The Lone Star Convention

   Make Payments 936-538-8000 Skip to content HomeOur FacilitiesFacilities OverviewFacilities at a GlanceTourR

Special Moments - d & k Photogra

  Contact KathyAbout UsTipsClothing TipsBlogPhoto GalleriesWeddingsSantaFamilies &#038; Little OnesSeniorsHead ShotsTomball EventsSportsLight Painting

GolfBC Group | Championship Golf

   Our CoursesEvent PlanningGolf AcademyRewardsAbout UsSpecial Offe

Buy / Rent / Repair Musical Inst

  "); } else { win._boomrl = function() { bootstrap(); }; if (win.addEventListener) { win.addEventListener("load", win._

KEY Difference Media | Web3 Incu

  Skip to content/*! elementor - v3.7.8 - 02-10-2022 */.elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.element

Intraocular Lenses, Injectors, V

  Skip to contentProductsIntraocular Lenses860 UV Hydrophilic Lens863 UV Hydrophilic Lens867 UV Hydrophilic Aspheric Lens868 UV Hydrophilic Aspheric Len

ads

Hot Websites