Pošli tašku - BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZNA CHARITA

Web Name: Pošli tašku - BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZNA CHARITA

WebSite: http://www.poslitasku.sk

ID:267620

Keywords:

ta,ku,Po,li

Description:


poslitasku@charitaba.sk
DomovPošli taškuAko to fungujeKontakt

UKÁŽME UKRAJINE, ŽE V TOM NIE JE SAMA

CHCEM POMÔCŤ

PRE KOHO JE POMOC URČENÁ?

Počas posledných 2 rokov sme stáli pri našich senioroch a zdravotne znevýhodnených občanoch. Naši dobrovoľníci im po celú dobu zabezpečovali tašky pomoci priamo k nim domov. Odovzdali sme tisíce tašiek a pomohli stovkám seniorom.


Pandémia končí, no ľudské násilie sa rozpína, preto chceme projekt Pošli tašku rozšíriť o aktuálnu potrebu pomoci ľuďom, ktorí utekajú z Ukrajiny pred hrôzami vojny. Po príchode na Slovensko zostávajú bez kontaktu s príbuznými, majú problém s ubytovaním a nákupom potravín. Karty ani telefóny im nefungujú, hrivny im nikto nechce vymeniť. Materiálna a potravinová pomoc je preto kritická práve v ich prvých dňoch pobytu. Vytvorme spoločne núdznym zázemie bez strachu o naplnenie základných životných potrieb.

POŠLI TAŠKU

Cez projekt Pošli tašku Ukrajine môžete pomôcť ľuďom prichádzajúcim na naše územie z Ukrajiny prostredníctvom TAŠKY POMOCI s potravinami, liekmi a základnými hygienickými potrebami. Tašky odovzdávame núdznym v Centre solidarity pre Ukrajinu, v ktorom obslúžime približne 100 rodín denne. Seniorom a zdravotne znevýhodneným doručíme tašky priamo do ich bydliska.


Na aktuálne potreby vyplývajúce z vojny reagujeme flexibilne, preto sme vďační za vašu finančnú podporu. Bude použitá predovšetkým na zabezpečenie akútnych potrieb po príchode (teplá strava, nocľah, ošetrenie, preprava), na poskytnutie tašiek potravinovej a inej nielen materiálnej pomoci utečencom (vyzdvihnutie na stanici, sprostredkovanie ubytovania, zabezpečenie liekov, sim kariet základného vybavenia domácnosti či základná psychologická starostlivosť). Pošli tašku

FORMY POMOCI

PRISPEJTE NA TAŠKY

Pomôžte nám naplniť tašky pomoci. Za 30 EUR zabezpečíme plnú tašku trvanlivých potravín a inej pomoci, ktorá vystačí rodine s dvoma deťmi na jeden týždeň. Za 15 EUR zabezpečíme stravu pre rodinu na 3 dni. Sme vďační za akýkoľvek príspevok. Chcem prispieť

POMÔŽTE POTRAVINAMI

Urobte nákup potravín a doneste ho k nám (na charitu) na Krasinského 6, Bratislava alebo do Centra solidarity na Jasovskej 6, Bratislava. Ideálne sú jednodruhové trvácne potraviny ako napríklad konzervy, detská výživa, instatné jedlá, sladkosti, balené vody… Potraviny odovzdáme núdzným.

Chcem pomáhať

ZDIEĽAJTE TENTO POST

Z našich dlhoročných skúseností vieme, že pri pomoci je najdôležitejšie prepojiť správnych ľudí. Zdieľajte tento post a pomôžte tak, aby sa pomoc dostala ku každému, kto ju potrebuje. Share

AKO TO FUNGUJE?


Základné potraviny a hygienické potreby poskytneme osobám z Ukrajiny, ktorým sprostredkovávame ubytovanie.Ak ubytovávate osoby z Ukrajiny so štatútom odídenec, poskytneme im základné potraviny a hygienické potreby.Kontaktujte nás a dohodnite si prevzatie vecí.Ak viete o niekom, kto utiekol z Ukrajiny a potrebuje pomoc s potravinami a hygienickými potrebami, dajte nám o ňom vedieť alebo ho priamo pošlite do Centra solidarity pre Ukrajinu.Pomoc vieme zabezpečiť v Bratislave a okolí. Časť potravinovej pomoci posielame priamo na hranicu. Ak ste mimo Bratislavy, prepojíme vás s príšlušnou katolickou charitou vo vašom kraji.

JE VO VAŠOM OKOLÍ NIEKTO Z UKRAJINY?

Na Slovensku pribúda každým dňom viac a viac ľudí, ktorí utekajú z Ukrajiny. Nevieme pomôcť ich blízkym na bojisku, ich bolesti a strachu, ale vieme im poskytnúť zázemie, zabezpečiť ich základné ľudské potreby a ukázať, že ich v tom nenecháme samých. Ak ste ubytovali takýchto ľudí, alebo ich registrujete vo svojom okolí, prepojte ich s nami. Veľmi radi im pomôžeme s našimi taškami pomoci alebo inou potrebnou formou.


Naše čísla:

Bratislava: 0901 720 099

Skalica: 0910 852 249

Prevádzkové hodiny linky: pracovné dni od 9:00 - 15:00 hod.

Skutočná pomoc

„Keď som sa dopočula o službe, volala som nauvedené číslo a pracovníčkabola veľmi milá, ústretová, všetko mi podrobne vysvetlila.Ocelom procese som bola poučená. Nadiktovala som, čo som potrebovala a tuším, že hneď na druhý deň tu dobrovoľníci boli. Všetko mi doniesli, bola som šťastná, že nemusím chodiť po obchodoch. Je to výborné, vie, čo je potrebné, všetko je fajn," hovorí75-ročná sympatická Lucia z bratislavskej mestskej časti Ružinov, ktorá patrí medzi seniorov pravidelne využívajúcich službu Pošli tašku od jej začiatku.

CENTRUM SOLIDARITY PRE UKRAJINU

Aby sme pomohli čo najviac ľuďom, otvorili sme CENTRUM SOLIDARITY PRE UKRAJINU, ktoré nájdete na Jasovskej 6 v Petržalke. Centrum funguje ako “obchodík zadarmo”. Ukrajinci si v ňom naplnia tašky trvanlivými potravinami, hygienickými potrebami, oblečením, obuvou, hračkami a inou materiálnou pomocou podľa vlastného výberu. Od jeho otvorenia v marci 2022 sme už pomohlitisíckamnúdznym.

Pomôžte nám pomáhať aj vy. Povedzte o centre Ukrajincom vo svojom okolí alebo doň priamoprineste vašu tašku pomoci. Ak chcete pomáhať ako dobrovoľník, pošlite nám mail na poslitasku@charitaba.sk. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

Centrum je otvorené:

Pondelok - Piatok

11:00 - 13:30 hod.
14:30 - 18:00 hod.

ČO MÁM DAŤ DO TAŠKY?

Chcem pomáhať

Prax nám ukazuje, že najviac žiadúce sú nasledovné veci:

• Saponáty na umývanie riadu /hubky/

• Pracie prášky /menšie balenia/

• Pracie prášky na detskú bielizeň /menšie balenia/

• Dámske vložky /sleep a iné druhy/

• Pohánka

• Suché chleby /kukuričný, ryžový/

• Slnečnicový olej

• Trvanlivé potraviny

• Sladkosti, slanosti

• Nová spodná bielizeň a ponožky /najmä dámske a detské (5-16 rokov)/

Voľnopredajné lieky:

• Detský nurofen

• Detské kvapky na teplotu

• Detské kvapky do nosa

• Detské kvapky na kašeľ

• Detský krém baby

• Od bolesti hrdla

• Kvapky do nosa

• Proti kašľu

• Paralen

Kto sme?

Projekt Pošli tašku vznikol vBratislavskej arcidiecéznej charitev marci 2019. Bratislavská arcidiecézna charita má desiatky rokov skúseností s pomocou núdznym. Ako súčasť Slovenskej katolíckej charity pomáhatým, ktorí to potrebujú, už od devätdesiatych rokov. Vďaka dlhoročným skúsenostiam s opatrovaním aošetrovaním seniorov priamo vdomácnosti, distribúciou potravinových balíkov ľuďom vhmotnej núdzi aďalším osvedčeným službám pre ľudí vkrízovej životnej situácii, bola bratislavská charita pripravená pomáhať od začiatku vypuknutia 1. vlny pandémie vbratislavskom regióne, kde pomáha doteraz. Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa charita rozhodla rozšíriť pomoc pre ľudí, ktorí utekajú pred vojnou.

Kontakt

AdresaKrasinského 6, 821 04 Bratislava Emailposlitasku@charitaba.sk Linka pomoci0901 720 099

Partneri kampane

© 2022 Branch s.r.o.
Domov Pošli tašku Ako to funguje Kontakt Táto stránka používa cookies. Zisti viac Súhlasím

TAGS:ta ku Po li

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
bon&#192;rea compra online | Dir

   Toggle navigation

Fier Bussum | Historische evenem

   Congres Theater

IQ Leads | Online marketing bure

  

Radio Show Italia 103.5 in FM a

  

Home - MCM Lighting

  Skip to contentProjectsAbout mcmBlogMenuProjectsAbout mcmBlog EN ESProjectsAbout mcmBlogMenuProjectsAbout mcmBlo

Home - Zanichelli

  

STORK by Filstone - Seamless Bea

  STORK by FilstoneMenuWhat is Stork?ApplicationsSpecificationsSupportContact UsStork - Seamless Beauty / Solid EfficiencyHigh end solutions. Nature’s

Weiterleitung zu Coen Duetz's Li

  

PROJ &mdash; PROJ 9.0.1 document

   9.0.1 AboutNewsDownloadInstallation

Springer Mountain Farms

  

ads

Hot Websites