EUREGIO EGRENSIS

Web Name: EUREGIO EGRENSIS

WebSite: http://www.euregio-egrensis.cz

ID:268499

Keywords:

EUREGIO,EGRENSIS

Description:


Přejít k hlavnímu obsahu
Kontakt Informace o aktualitách Dotace EUvíce info

EUREGIO EGRENSIS: Životní prostor s budoucností a historii

Pojem „Euregio“ označuje geograficky definovatelnou oblast - region - i přeshraniční organizaci. Euregios jsou dobrovolná regionální uskupení přes státní hranice. Nejedná se o další administrativní úroveň, ale většinou o „iniciativu zdola“, počínaje úrovní regionálních a místních aktérů.

Euregios si často dávají latinská jména, aby překonali jazykové rozdíly. Termín „Euregio“ (někdy také „euroregion“) je krátká forma pro „evropský region“. Existují také geografické dodatky. Přídavné jméno „Egrensis“ označuje historickou oblast, která zahrnovala velké části dnešního EUREGIO EGRENSIS: středověký „Regio Egire“ nebo „Provincia Egrensis“ - v podstatě bývalý Egerland .

Kontakt Aktuality Dotace EU

Nejnovější aktuality a novinky

Pracovní nabídka Euregio Egrensispřijme na dobu určitou do 31. 12. 2023 na HPP asistentku/a pro péči o členskou základnu a její rozvoj ...číst dále Zpravodaj Euregia Egrensis - podzim 2021 / zima 2022 Aktuální vydání zpravodaje Euregia Egrensis.Zpravodaj otevřete kliknutím na obrázek (popř. kliknutím na tento text). ...číst dále Nový společný prezident Předání funkce: Dosavadní prezident Euregia a starosta Chodova Patrik Pizinger (na snímku vpravo) blahopřeje novému zástupci trojs ...číst dále
Partner Euregia Egrensis

TAGS:EUREGIO EGRENSIS

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Euregio Egrensis - mapový port

  

ads

Hot Websites