Program do rozliczenia PITów 2021/2022 | Pit Projekt program do PIT

Web Name: Program do rozliczenia PITów 2021/2022 | Pit Projekt program do PIT

WebSite: http://www.gpsoft.pl

ID:337106

Keywords:

rozliczenia,PIT,Program,do

Description:


Zaznacz stronę

Pobierz program do rozliczania PIT 2021/2022

pobierz program

instalator .exe dla Windows lub

wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie

I rozlicz online swój PIT w 5 minut!

uruchom online program
do rocznych rozliczeń podatkowych

pobierz program

instalator .exe dla Windows lub

wypełnij online

Uruchom w przeglądarce na tablecie

I rozlicz swój PIT w 15 minut!

Menu

Zalety programu do rozliczeń PIT Projekt

program PIT Projekt jest w pełni bezpieczny i posiada rekomendację Polskiego Instytutu Księgowości oraz Certyfikat Bezpieczeństwa SSL;jego obsługa jest prosta i intuicyjna – deklarację można wypełnić nawet w 5 minut;program dostępny jest w dwóch wersjach: instalacyjnej oraz on-line;bardzo mały rozmiar pliku instalacyjnego (ok. 4 MB), dzięki czemu z łatwością można go wysłać jako załącznik do wiadomości mailowej;istnieje możliwość wyboru sposobu wypełniania rocznego zeznania podatkowego – aktywne deklaracje, czy kreator PIT-ASYSTENT wskazujący jak rozliczyć PIT „krok po kroku”;pełen dostęp do wszystkich niezbędnych deklaracji podatkowych: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28 wraz z załącznikami;sprawna wysyłka elektroniczna rozliczenia w postaci e-deklaracji; pełna zgodność z e-deklaracjami Ministerstwa Finansów;baza danych podatników pozwalająca na łatwe wybranie podatnika podczas wypełniania kolejnej deklaracji;automatyczne wykonywanie obliczeń – wystarczy wpisać odpowiednie dane, a program wstępnie wypełni PIT – obliczy i wypełni określone pozycje w zeznaniu;opcja zapisu wypełnionego lub niedokończonego zestawu formularzy PIT; wskazania kosztów uzyskania przychodu; możliwość przekazania 1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego; funkcjonalny moduł wydruku deklaracji PIT;opcja eksportu deklaracji PIT do formatu PDF;aktywna pomoc kontekstowa oraz pomoc podatkowa;mechanizmy weryfikacji wypełnionego zeznania – program wskaże miejsce błędu oraz zasugeruje poprawne działanie;sumatory, kalkulatory i inne narzędzia dodatkowe ułatwiające wypełnianie zeznania;tworzenie kopii zapasowej;automatyczna, bezpieczna aktualizacja programu – program jest zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi;

PROGRAM PIT PROJEKT DLA BIUR RACHUNKOWYCH

sprawdź

PIT online w Chmurze? TAK!

Dlaczego PIT Projekt program do rozliczenia pitów online?

Zobacz wideo prezentację

Program PIT Projekt - Bezpieczeństwo

Certyfikat SSL

Połączenie z e-deklaracjami oraz usługą PIT w Chmurze jest szyfrowane algorytmem SSL, uniemożliwiającym podsłuchiwanie danych.

Ochrona danych osobowych

Informacje zapisywane w usłudze PIT w Chmurze podlegają ochronie danych osobowych. Baza ta została zarejestrowana w GIODO.

Bezpieczeństwo danych

Nadzór administratora systemu, monitoring oraz codzienne kopie ochronne danych gwarantują stabilną pracę, zgodnie z regułami bezpieczeństwa.

PIT-ASYSTENT - program do wypełniania pitu online

Zeznanie podatkowe możesz wypełnić korzystając z aktywnych deklaracji, bądź kreatora – PIT-ASYSTENTA, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rozliczania PIT (np. obliczenia PIT-37). Jeżeli nawet do tej pory nie korzystałeś z programu do rozliczania PIT, skorzystaj z naszej aplikacji i przekonaj się, że rozliczanie podatkowe wcale nie musi być skomplikowane. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie i odpowiadać na zadane pytania.

Dowiedz się wiecej

Wersja online programu PIT Projekt!

Program PIT Projekt dostępny jest również w wersji online. Ne ma konieczności instalowania programu, wystarczy dostęp do przeglądarki strony internetowej. Pit on line to wygodne i bezpieczne rozwiązanie!

Naszym priorytetem jest dbanie o bezpieczeństwo Twoich danych, dlatego e pity zapisywane są wyłącznie na Twoim komputerze, a nie innych serwerach zewnętrznych. Transmisja danych jest szyfrowana, co gwarantuje klucz protokołu SSL, używany między innymi do szyfrowania bankowych kont internetowych. Możesz być pewny, że używając program do rozliczania pit, Twoje zeznania podatkowe będą absolutnie bezpieczne!

Dowiedz się więcej

Program PIT Projekt - Wymagania techniczne

System operacyjny Windows XP, 7, 8, 8.1, 10 *Pamięć operacyjna RAM min. 512MBProcesor (AMD, Intel) min. 1GHzPołączenie z Internetem (wymagane dla aktualizacji automatycznych oraz pracy z wersją On-Line)Zainstalowana przeglądarka stron internetowych **Zainstalowane środowisko .NET Framework 4.0 lub wyższe *Przeglądarka dokumentów PDF (polecamy Adobe Reader) *
Dotyczy wersji desktop **Dotyczy wersji On-Line *
 
pobierz program
instalator .exe dla Windows lubwypełnij onlineUruchom w przeglądarce na tablecie

O PROGRAMIE PIT PROJEKT

pobierz program uruchom program teraz również online!

PIT Projekt – program do rozliczania pitów przez internet

Oddajemy w Państwa ręce profesjonalnie przygotowany program do rozliczania pit. Dzięki jego pomocy, obowiązek rozliczenia i złożenia rocznego zeznania podatkowego będzie znacznie przyjemniejszy, aniżeli w latach poprzednich. PIT Projekt to profesjonalny i całkowicie darmowy program do rozliczania pit. Obsługa programu jest prosta i intuicyjna, a co najważniejsze nie nastręcza żadnych problemów. Jeżeli do tej pory rozliczanie rocznego zeznania podatkowego było dla Ciebie dużym problemem, pit program bardzo ułatwi Ci to zadanie. Dobry program do pitów pokaże Ci jak rozliczyć pit 37 online krok po kroku, a także jak wypełnić wszystkie inne deklaracje, szybko, sprawnie i bez nerwów.

PITy online 2021/2022 – PIT Projekt

Program pit online pozwala wypełnić wszystkie deklaracje podatkowe dla osób fizycznych PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-28 PIT-38, PIT-39 wraz z wszelkimi potrzebnymi załącznikami (PIT-B, PIT-D, PIT-O, PIT-2K, PIT-M, PIT-ZG, PIT-Z)  oraz formularzami ZAP-3, PIT-11 czy PIT-8C. Tradycyjna metoda rozliczania rocznego zeznania podatkowego dla wielu osób jest trudna do wykonania. Ponadto, wiąże się one ze sporą startą czasu. Oprócz wypełnienia formularzy pitu rocznego, należy je również dostarczyć do właściwego urzędu skarbowego.  Posiadając profesjonalny program do rozliczania pit, nie tylko szybko wypełnisz formularz, ale również będziesz mógł dostarczyć zgłoszenie konta bankowego do urzędu skarbowego oraz dostarczysz go bezpiecznie do urzędu bez wychodzenia z domu.  Aplikacja umożliwia bowiem przesłanie wypełnionego zeznania podatkowego wprost do urzędu skarbowego za pośrednictwem Internetu. Dziś wielu podatników wypełnia e pity, ciesząc się wygodą ich sporządzania oraz przesyłania.  Można również wydrukować gotowy formularz czy zapisać go w postaci pliku na komputerze.

Program Pit Projekt dostępny jest w wersji instalacyjnej, którą można pobrać bezpośrednio ze strony, jak również wersji On-Line nie wymagającej instalacji na komputerze. Oferowany przez nas program do rozliczania pit jest wygodny w obsłudze dla każdego użytkownika!

PIT Projekt - REKOMENDACJE

To nasze pierwsze rozliczenie podatku w programie komputerowym. Poszło sprawnie i już po 2 tygodniach otrzymaliśmy zwrot podatku!! ^_^

Kasia & Mariusz

Doskonały program, szybko i sprawnie rozliczyłam swojego pita. Bez problemu przekazałam swój 1% na cele charytatywne.

Alicja z Białegostoku

Kolejny raz rozliczam się w pit projekt. program nieprzesadzony, wszystko co potrzebne i jak co roku niezawodny. polecam wszytskim

mmateo84

Zobacz również referencje!

Jak rozliczyć PIT przez internet?

Nie wiesz jak rozliczyć PIT za 2021 rok?

NIc prostszego! Znajdziesz tu przykładowe rozwiązania wraz z tutorialem. Wybierz rodzaj rozliczenia i poznaj możliwości programu Twój E-Pit Projekt.

pobierz program lub wypełnij online

Dostałem PIT
od pracodawcy

Otrzymałeś PIT 11 i zastanawiasz się jak go rozliczyć? Kliknij i zobacz jak PIT Projekt rozliczy Twoje zeznanie.

Rozliczam PIT 37 z umowy o pracę

Jesteś pracownikiem na umowę o pracę? Nie wiesz jak rozliczyć PIT 37? Rozliczasz się sam lub korzystasz z ulg? Tu znajdziesz tutorial dla Ciebie!

Rozliczam PIT 36 jako przedsiębiorca

Rozliczas się samodzielnie jako zaradny przedsiębiorca? Nie wiesz jak rozliczyć PIT 36? Zobacz jak PIT Projekt rozliczy Twoje zeznanie podatkowe!

Pobierz i zainstaluj program Uruchom kreator PIT Asystent, podaj swoje dane i dochody np. z PIT-11 Wyslij PIT elektronicznie

1% podatku dla OPP

Program PIT Projekt jest prostą i intuicyjną aplikacją umożliwiającą wypełnienie zeznania podatkowego. Oferowany przez nas program do pitów posiada wiele zalet dlatego jest tak chętnie wybierany przez podatników. Umożliwia również przekazanie 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnik może samodzielnie wybrać, na czyją konkretnie rzecz zostanie przekazana kwota pochodząca z zeznania rocznego. Program do rozliczania pit gwarantuje wygodę i komfort podczas korzystania.

Dowiedz się więcej

Program PIT dla organizacji

W ramach akcji promocyjnej danej OPP opracujemy dla Państwa indywidualną wersję programu komputerowego – PIT Projekt, która będzie zawierać pełen branding Państwa OPP, a w szczególności logo, dane teleadresowe, numer KRS, Regon, NIP i inne informacje związane z prowadzoną działalnością. Dzięki temu, iż w pit program wprowadzonemu zostanie „na sztywno” numer KRS, uzyskają Państwa większe wpływy z tytułu przekazania 1% podatku przez podatnika. Wybierz nasz program do rozliczania pit i przekonaj się o jego skuteczności.

Dowiedz się więcej

PIT Projekt - wspierane organizacje

Oszczędź czas i rozlicz PIT online

Coroczny obowiązek uzupełnienia deklaracji podatkowych na potrzeby urzędu skarbowego to dla wielu pracowników i przedsiębiorców duże obciążenie. Wypełnianie formularzy w formie papierowej stanowi proces nie tylko czasochłonny, ale też przede wszystkim trudny i stresujący – wymagający wiedzy formalnej oraz procedury jak prawidłowo wysłać pit. Do samodzielnego sporządzenia deklaracji i przeprowadzenia wymaganych obliczeń niezbędna jest odpowiednia wiedza na temat aktualnych regulacji podatkowych. Przepisy z tego zakresu jednak również ulegają zmianom, a PITy zawsze należy przygotować na podstawie obecnego stanu prawnego. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się na rozliczenie online. Proponowany przez nasz zespół program do rozliczeń PIT pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale też uchronić się przed różnego rodzaju błędami. Korzystanie z aplikacji jest w 100% darmowe. Ponadto do największych zalet programu należy jego intuicyjna obsługa – wypełnianie PITu online okaże się więc wyjątkowo proste i nie będzie wymagało szukania porady w biurach rachunkowych.

Czytaj więcej

Nie warto tracić czasu i energii na wizyty w urzędzie skarbowym, kiedy można wybrać rozliczenie PITu online i całą procedurę przeprowadzić w zaciszu własnego domu lub z każdego innego, dowolnego miejsca na świecie. Aby przekazać ePITy bezpośrednio do instytucji, wystarczy dostęp do sieci – nie trzeba już osobiście odwiedzać urzędników. Poza tym dla dodatkowej wygody wszystkich użytkowników program do PIT online jest dostępny na kilku platformach, a niezależnie od wybranej wersji gwarantujemy, że wprowadzone dane są bezpieczne. Aplikacja gromadzi i przetwarza wszelkie informacje zgodnie ze standardami ochrony danych osobowych, a połączenie jest szyfrowane przez protokół SSL. Wypełnianie PITów online to więc świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni swój czas – darmowa aplikacja do przygotowania deklaracji podatkowej sprawdzi się w przypadku pracowników oraz pracodawców.

Program do wypełniania PITów – dlaczego warto wybrać aplikację PIT Projekt?

PIT Projekt to zaawansowane, w pełni funkcjonalne narzędzie, które znacznie ułatwia sporządzanie zeznań podatkowych. Z punktu widzenia użytkowników proponowane rozwiązanie posiada szereg atutów, z których za najważniejsze można uznać:

– łatwą obsługę – nasz program do rozliczenia PIT bazuje na przyjaznym interfejsie, dzięki któremu każdy doskonale poradzi sobie z obsługą wszystkich dostępnych opcji. W razie potrzeby można również skorzystać z obszernej bazy wiedzy zamieszczonej na naszej stronie. W udostępnionych materiałach znajdują się najważniejsze informacje dotyczące zarówno zasad korzystania z programu, jak i zagadnień związanych z przepisami podatkowymi wraz z aktualnymi zmianami. Dodatkowo zawsze można skontaktować się ze specjalistami dyżurującymi na infolinii. Wszyscy członkowie naszego zespołu chętnie pomogą rozwiązać dowolny problem natury technicznej lub prawnej, odwołując się do wiedzy i doświadczenia;

– optymalne warunki techniczne – program PIT powinien wyróżniać się nie tylko nowoczesnym interfejsem, ale też niskimi wymaganiami związanymi z oprogramowaniem i instalacją. Projekt PIT można pobrać na swój komputer lub wybrać wersję online. Korzystanie z aplikacji z poziomu strony internetowej nie wymaga instalowania żadnych plików, a całe połączenie jest chronione i zaszyfrowane (nasz program do rozliczania PITów uzyskał najważniejsze certyfikaty bezpieczeństwa). Z kolei wersja do pobrania charakteryzuje się małym rozmiarem pliku pozwalającego na przeprowadzenie instalacji. Poza tym obydwie wersje umożliwiają ochronę danych przed ich utratą (przygotowywanie kopii zapasowej), a także eksportowanie gotowego formularza do pliku PDF. Dzięki temu można wygodnie zarchiwizować dokumenty na własnym komputerze bądź wydrukować je i przechowywać w formie papierowej;

– możliwość uniknięcia błędów w rozliczeniu – rozliczenie PITu online za pomocą programu PIT Projekt pozwala uchronić się przed różnego rodzaju pomyłkami, o które łatwo podczas uzupełniania deklaracji w formie tradycyjnej. Program sam wykonuje wszystkie obliczenia na podstawie danych wpisanych przez użytkownika, natomiast otrzymane wyniki są automatycznie dodawane do dedykowanych pól w formularzu. Dodatkowo aplikacja weryfikuje informacje i podpowiada, które z nich zostały wprowadzone błędnie. Wypełnianie PIT online usprawni również specjalna funkcja asystenta przeprowadzającego użytkownika przez kolejne etapy pracy z programem. Każde z dostępnych udogodnień ma na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z wystąpieniem jakichkolwiek pomyłek. Dzięki szerokiemu zapleczu wbudowanych narzędzi i stosowaniu się użytkowników do poszczególnych instrukcji e-PITy z pewnością zostaną przygotowane w sposób prawidłowy;

– możliwość przekazania zeznania bezpośrednio do urzędu skarbowego – format plików jest zgodny z rządowymi standardami, w związku z czym nie trzeba składać osobistej wizyty w urzędzie. Co ważne PIT online można szybko i bezproblemowo złożyć nawet pod koniec okresu rozliczeniowego, kiedy kolejki w urzędach są najdłuższe;

– skuteczność programu potwierdzona przez klientów indywidualnych i biznesowych – oferowany przez nas program do rozliczenia PIT cieszy się dużą popularnością również wśród osób zawodowo zajmujących się przygotowywaniem deklaracji podatkowych. Biura rachunkowe i księgowe mogą korzystać z aplikacji nieodpłatnie, nawet jeśli jest uruchomiona jednocześnie na kilku komputerach. PIT Projekt został także wyróżniony przez Polski Instytut Księgowości, który przyznał programowi specjalną rekomendację. O skuteczności proponowanego narzędzia świadczą też pozytywne opinie publikowane przez osoby reprezentujące wiele sektorów biznesu i poszukujące zróżnicowanych rozwiązań. W kwestii szybkiego i wygodnego rozliczania PIT program online z funkcją przesłania formularza wprost do urzędu skarbowego jest więc bardzo dobrym wyborem.

Rozlicz PIT online bez żadnych pomyłek

Uzupełnianie PIT-ów za pomocą narzędzi online jest o wiele łatwiejsze niż przygotowywanie deklaracji w formie tradycyjnej. Jednak osoby, które po raz pierwszy korzystają z naszego programu mogą mieć różnego rodzaju wątpliwości związane z bezpieczeństwem danych czy szczegółami technicznymi i prawnymi. Przed przystąpieniem do uzupełnienia zeznania warto więc mieć na uwadze kilka kwestii:

– docelowy urząd do składania dokumentów – PIT online jest przesyłany do urzędu wskazanego przez osobę wypełniającą formularz. Odpowiednią placówkę można wybrać z rozwijanej listy opracowywanej na podstawie podanego adresu zamieszkania. Co ważne, PIT 2021 nie powinien zawierać adresu zameldowania, lecz zamieszkania właściwy na ostatni dzień grudnia 2021 roku. Nawet jeśli dana osoba w ciągu roku kilka razy zmieniła swoje miejsce zamieszkania, PIT należy złożyć w urzędzie znajdującym się chronologicznie w ostatniej miejscowości. Nie trzeba zgłaszać do urzędu zmiany adresu (wystarczy podczas uzupełniania deklaracji podać aktualne informacje) – zasada ta nie obowiązuje jednak m.in. przedsiębiorców. Z kolei małżonkowie, którzy rozliczają się wspólnie, ale posiadają inne adresy zamieszkania mogą wybrać dowolny urząd skarbowy (właściwy ze względu na zamieszkanie męża lub żony). Niemniej, w sytuacji gdy każdy z małżonków przygotowuje swój własny PIT, zeznanie należy złożyć w urzędzie odpowiadającym własnemu miejscu pobytu (na dzień 31.12.2019);

– potwierdzenie poprawnego złożenia deklaracji – aby mieć pewność, że rozliczenie PIT online przebiegło prawidłowo, trzeba sprawdzić status wysyłki oraz zapoznać się z dokumentem UPO (skrót od: Urzędowe Poświadczenie Odbioru). Zmiana statusu na „200” oznacza, że formularz został wypełniony poprawnie pod względem danych zaczerpniętych z bazy podatników (np. prawidłowy numer PESEL). Ważne jednak, by pamiętać, że zmiana statusu nie świadczy o tym, że deklaracja została w jakikolwiek sposób zweryfikowana przez urzędnika w kontekście merytorycznym (np. odpowiednia wysokość przychodów, właściwie wybrane ulgi). Status „200” pozwala jedynie zyskać pewność, że e-PIT pomyślnie trafił do systemu.

Najważniejszym dokumentem potwierdzającym przyjęcie zeznania w urzędzie jest UPO. Zaświadczenie powinno zostać automatycznie wygenerowane maksymalnie po kilkunastu godzinach od przesłania deklaracji (taka sytuacja może mieć miejsce zwłaszcza blisko ostatecznego terminu składania dokumentów, kiedy do urzędów napływa najwięcej formularzy). Potwierdzenie prawidłowego rozliczenia PIT online należy zapisać na komputerze lub wydrukować i przechowywać przez 5 lat. W razie zgubienia UPO w większości przypadków można je ponownie pobrać z programu, lecz w celu uniknięcia sytuacji awaryjnych warto jednak wcześniej wykonać kopię zapasową lub przenieść swoje dane do w pełni bezpiecznej chmury. Istnieje też możliwość bezpośredniego kontaktu z urzędem skarbowym lub odzyskania UPO poprzez stronę Ministerstwa Finansów;

– forma zwrotu podatku – urząd skarbowy może przekazać podatek na konto bankowe albo za pośrednictwem przekazu pocztowego. Aby otrzymać zwrot na konto, należy dostarczyć do urzędu dodatkowy załącznik. Generalnie osoby prowadzące firmę powinny wypełnić formularz NIP-7, natomiast pozostali – ZAP-3  (przed wyborem odpowiedniego druku warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi opracowanymi przez Ministerstwo Finansów). Obydwa druki można znaleźć w programie do PIT-ów, lecz wniosków nie trzeba składać co roku. Przesłanie nowego formularza jest konieczne tylko wtedy, gdy zmianie ulegną np. informacje związane z numerem konta. Należy jedynie pamiętać, że do prawidłowego przekazania druków NIP-7 bądź ZAP-3 przez internet konieczne jest posiadanie podpisu kwalifikowanego. W przeciwnym razie wniosek trzeba wydrukować, podpisać i dostarczyć do urzędu (np. osobiście, pocztą). Termin oczekiwania na zwrot podatku za e-PIT online jest taki sam w przypadku rozliczenia w formie tradycyjnej oraz online. Pieniądze wpłyną na konto lub zostaną doręczone przez listonosza maksymalnie do 90 dni od daty złożenia zeznania podatkowego. Zazwyczaj na zwroty dokonywane na konto trzeba czekać krócej niż na przekaz pocztowy.

Archiwum online i dostęp do plików z kilku urządzeń, czyli PITy w chmurze

Program PIT Projekt posiada szereg funkcjonalności, które przesądzają o tym, że sporządzanie deklaracji podatkowych jest zdecydowanie łatwiejsze i mniej stresujące niż praca z dokumentami papierowymi. Natomiast jedna z najważniejszych opcji zawartych w aplikacji to przechowywanie danych w chmurze. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie dokumenty zawsze znajdują się pod ręką, a dostęp do nich jest możliwy z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu. Chmura sprzyja lepszej organizacji czasu, ponieważ można się do niej zalogować nie tylko z laptopa czy komputera stacjonarnego, ale też np. ze smartfona czy tabletu. Ponadto za najważniejsze zalety korzystania z chmury można uznać m.in.:

– łatwy wgląd do wszystkich plików – formularze główne oraz wszelkie załączniki są zapisywane w jednym miejscu, dlatego odszukanie potrzebnego dokumentu nigdy nie kosztuje wiele wysiłku. Deklaracje można również dowolnie edytować, bazując na wpisanych wcześniej danych, bez konieczności ponownego uzupełniania poszczególnych informacji. Gotowe dokumenty należy wydrukować i złożyć we właściwym urzędzie lub przesłać je bezpośrednio z aplikacji wprost na platformę rządową. Chmura PIT pozwala więc jeszcze szybciej i bardziej komfortowo uporać się z obowiązkiem złożenia zeznania podatkowego;

– brak konieczności instalowania programu – aplikacja dostępna z poziomu chmury zawiera wszystkie funkcjonalności dostępne w wersji online czy stacjonarnej, a jednocześnie nie wymaga żadnej instalacji. Chociaż plik instalacyjny nie zajmuje dużo miejsca, część osób woli nie gromadzić na dysku programów, z których korzysta jedynie sporadycznie. Nasza aplikacja największą popularnością cieszy się w okresie rozliczeniowym, natomiast w miesiącach od maja do stycznia służy użytkownikom głównie jako archiwum. PIT w chmurze to więc dla osób ceniących porządek najlepsze rozwiązanie ze wszystkich dostępnych na rynku. Sprawę dodatkowo ułatwia fakt, że do korzystania z chmury nie jest potrzebne żadne specjalne oprogramowanie – wgląd do plików można uzyskać z każdego urządzenia posiadającego możliwość podłączenia do sieci;

– bezpieczeństwo danych – dokumenty znajdujące się w chmurze są skutecznie chronione przez różnego rodzaju narzędzia internetowe. Połączenie jest szyfrowane protokołem SSL, a centrum danych, służące do przechowywania dokumentów, spełnia rygorystyczne wytyczne związane z bezpieczeństwem online. Użytkownicy nie muszą się więc obawiać o swoje deklaracje podatkowe i mogą swobodnie korzystać z każdej dostępnej w programie funkcjonalności. Poza tym platforma jest objęta nadzorem Generalnego Inspektora Danych Osobowych, co stanowi kolejną gwarancję bezpieczeństwa PIT-ów oraz Urzędowych Poświadczeń Odbioru;

– archiwizowanie dokumentów na platformie online – PITy, podobnie jak inne ważne zaświadczenia, należy przechowywać przez 5 lat. W razie kontroli przeprowadzanej przez urząd skarbowy trzeba udostępnić urzędnikowi dokumenty potwierdzające dopełnienie obowiązku podatkowego w danym roku. Uzupełniając zdalnie PITy program sam stworzy kopie zapasowe. Dzięki chmurze nie trzeba już gromadzić w domu papierowego archiwum, oszczędzając w ten sposób zarówno miejsce, jak i czas przeznaczony na porządkowanie dokumentów. Ponadto tego typu platformy skutecznie chronią przed przypadkowym skasowaniem plików czy ich utratą np. w wyniku reinstalacji systemu bądź ingerencji szkodliwego oprogramowania;

– brak dodatkowych opłat – dla wszystkich użytkowników chcących przygotować swoje rozliczenie PIT chmura to z pewnością bardzo wygodne narzędzie. Warto jednak wybrać rozwiązanie takie jak nasze, czyli gwarantujące maksimum korzyści przy braku jakichkolwiek płatności. Korzystanie z chmury PIT Projekt razem z jej funkcjami jest bezpłatne dla klientów indywidualnych i biznesowych. Z oferowanego programu mogą za darmo korzystać przedsiębiorcy, a także księgowi i biura rachunkowe zajmujące się profesjonalną obsługą strategii podatkowych w firmach swoich klientów.

Szybko i sprawnie rozlicz PIT online – instrukcja krok po kroku

Obsługa programu PIT Projekt nie jest trudna, warto jednak zwłaszcza przed pierwszym skorzystaniem z aplikacji zapoznać się z przygotowaną przez nas bazą wiedzy. Znajdują się tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące kwestii podatkowych. Natomiast w dziale „Pomoc” zamieściliśmy instrukcje związane z wprowadzaniem danych do systemu oraz wysyłką PITów. Aby szybko i bezproblemowo rozliczyć z nami PITy za rok 2021, należy więc:

– uruchomić jedną z trzech wersji programu PIT Projekt: instalacyjna, internetowa, chmura PIT;

– wybrać jedną z dwóch metod uzupełniania deklaracji: PIT-ASYSTENT (wersja bardziej intuicyjna) lub aktywne formularze (wersja dla użytkowników zaawansowanych);

– w opcji PIT-ASYSTENT: należy dokładnie wypełnić wszystkie pola pojawiające się w kolejnych krokach proponowanych przez aplikację. Program sam dokona niezbędnych obliczeń, które następnie trzeba zweryfikować w podglądzie dokumentu. W każdej chwili dane można poprawić. Po zakończeniu pracy z asystentem użytkownik powinien zapisać wygenerowany plik;

– w opcji aktywne formularze: należy wybrać odpowiedni dla swojej sytuacji PIT, a następnie wpisać w formularzu wymagane dane. PIT program do rozliczania posiada funkcję podpowiedzi, wybierania pozycji z listy  oraz autouzupełniania niektórych pól. Ponadto wskazuje błędy i wyświetla komunikaty informujące o tym, w jaki sposób trzeba wprowadzić poprawki. Na koniec plik należy zweryfikować i zapisać;

– złożyć deklarację: dokument można wydrukować i zanieść do urzędu, ale warto skorzystać z o wiele szybszej opcji, czyli wysłania zeznania drogą internetową. Przesłanie PITu online wymaga dodatkowej weryfikacji lub posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W naszym programie domyślny wybór stanowi weryfikacja danych, jednak osoby posługujące się e-podpisem mogą zaznaczyć drugi wariant. Potwierdzenie wysyłki jest możliwe po podaniu kwoty przychodu z zeznania z zeszłego roku;

– upewnić się, że deklaracja zyskała status „200”, świadczący o tym, że PITy za 2021 rok zostały złożone w systemie prawidłowo;

– w niektórych przypadkach deklaracja może otrzymać status „414”. Oznacza to, że weryfikacja zakończyła się wynikiem negatywnym. Należy wówczas jeszcze raz sprawdzić cały dokument i poprawić popełnione błędy. Wypełniając e-PITy online, użytkownicy najczęściej mylą się podczas wpisywania wysokości zeszłorocznego przychodu, często zdarzają się również drobne literówki w podstawowych danych osobowych, a także pomyłki w numerach identyfikujących podatnika (PESEL, NIP);

– wydrukować lub zarchiwizować (w chmurze albo na własnym komputerze) Urzędowe Poświadczenie Odbioru, które potwierdza przyjęcie zeznania w urzędzie i stanowi najważniejszy dokument w przypadku kontroli zorganizowanej przez organy nadzoru podatkowego.

Jakie druki oferuje program do rozliczania PIT?

W rekomendowanym przez nas programie można znaleźć wszystkie deklaracje wraz z załącznikami. Ponadto PIT program jest automatycznie aktualizowany, dlatego użytkownicy zawsze mają pewność, że przygotowują rozliczenia zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa. Nie trzeba samodzielnie reinstalować aplikacji lub pobierać dodatkowych narzędzi

– wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto i przystąpić do uzupełniania formularzy. Odpowiedni dla siebie PIT należy wybrać m.in. na podstawie źródeł dochodu oraz typu wykonywanej pracy. Najpopularniejszymi drukami są:

– PIT-36 – skierowany m.in. do przedsiębiorców, a także osób zajmujących się najmem (opodatkowanym na zasadzie skali) czy pracujących za granicą;

– PIT-37 – dedykowany m.in. pracownikom na etacie, emerytom i rencistom oraz osobom pracującym na zasadzie kontraktu, umowy zlecenia, umowy o dzieło;

– PIT-38 – adresowany m.in. do osób osiągających zyski z różnego rodzaju narzędzi finansowych (np. papiery wartościowe, posiadanie udziałów w spółce);

– PIT-39 – z tego druku powinni skorzystać m.in. właściciele, którzy sprzedali swoją nieruchomość;

– PIT-28 – formularz należy rozliczyć do ostatniego dnia stycznia. Powinny uzupełnić go osoby, których dochody (np. z wynajmu) podlegają opodatkowaniu na zasadzie ryczałtu ewidencjonowanego;

– zgłoszenie NIP-7 lub ZAP-3 – druki służą do aktualizacji danych osobowych lub firmowych. Za pomocą tych formularzy można również przekazać urzędowi skarbowemu informację o numerze konta, na które powinien wpłynąć zwrot podatku.

Szczegółowe artykuły o kwestiach podatkowych można znaleźć w przygotowanej przez naszych specjalistów bazie wiedzy. Wypełniając PITy online, nie trzeba znać się na przepisach z zakresu podatków, ponieważ program skutecznie pomaga w prawidłowym wypełnieniu poszczególnych pól. Jednak znajomość podstawowych wytycznych związanych z PITami stanowi dodatkową gwarancję, że deklaracja zostanie opracowana bezbłędnie.

Rozliczenie PIT 2021 online a wsparcie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, podczas składania zeznania można wskazać organizację, na której konto zostanie przekazany 1% podatku. Podatnik może przekazać cały 1% lub jedynie jego część (wówczas w odpowiednim polu deklaracji trzeba wpisać mniejszą wartość). Wysokość przekazywanej kwoty należy podać w formie zaokrąglonej w dół (biorąc pod uwagę dziesiątki groszy). Wypełniając swój e-PIT online w programie PIT Projekt użytkownik może samodzielnie wpisać dane z Krajowego Rejestru Sądowego, ale w takiej sytuacji najczęściej konieczne będzie ściągnięcie wersji aplikacji z możliwością edytowania pola dotyczącego organizacji. Nie pobieramy żadnych opłat za korzystanie z naszego programu, jednak co roku przygotowujemy wersje w formie dedykowanej – zamawianej przez różne fundacje. Również w tym roku, uzupełniając PITy 2021, użytkownicy mogą zdecydować się na wsparcie jednej ze współpracujących z nami organizacji. Wówczas nie trzeba wpisywać numeru KRS, ponieważ wszystkie niezbędne informacje będą już automatycznie umieszczone w pliku.

PROGRAM
Informacje o programiePITprojekt w chmurzeRekomendacjeDla biur rachunkowychAktualności
POMOC
Jak wypełnić PITBaza wiedzyFAQDokumentacja
1% PODATKU
Idea 1 procentaOferta dla OPPWłasne okno startowePrezentacja OPP INFOLINIA(+48) 41 308 02 60

GPsoft ul. Piaski nad Rzeką 3/209, Kielce

Pomoc techniczna
pomoc@gpsoft.pl
tel. (+48) 730 057 745

TAGS:rozliczenia PIT Program do

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Loki Outdoor Clothing - All-In-O

  "); } else { win._boomrl = function() { bootstrap(); }; if (win.addEventListener) { win.addEventListener("load", win._

Professional Wood Care | Sadolin

   Our StoryProductsPreparationWoodstainsSolid Colour Pai

zye.com domain name is for sale.

  
This premium domain name is available for purchase! More infoMake an offerYour domain name is your identity on the InternetEstablish instan

Paradox Live dope point site

  お使いのブラウザはJavaScriptをサポートしていません

Domina Webcamsex, Direct Live me

  

Chronisch ZorgNet Fysiotherapie

   .cz0{fill:#46ae33;} .cz1{fill:#0e2b58;}

Łukasz Kruszewski | Doradztwo M

   Strona głównaO mnieKsiążkiOfertaBlog marketing &#038; strategiaNewsletter Kim jestemKsiążkiBlogW mediachNewsletter Prowadzisz firmę

Chevrolet Chrysler Dodge Jeep Ki

  Auto Center Circle Salinas, CA 93907Sales: MenuHomeMY Nissan222 Auto Center Circle
Salinas, CA 93907(831) 444-8888' class="phone">(831) 444-8888MY C

The Finest Dog Trailers in the W

  

Nudo Products

  800.826.4132

ads

Hot Websites