Aktualności - Virtual-IT - Data Center, Cloud Computing, Wirtualizacja, Storage, Security

Web Name: Aktualności - Virtual-IT - Data Center, Cloud Computing, Wirtualizacja, Storage, Security

WebSite: http://www.virtual-it.pl

ID:275669

Keywords:

IT,Data,Virtual,Aktualno

Description:


Virtual-IT.pl - wirtualizacja cloud computing storage SDx data center Jestes tutaj: Strona Główna ><

Cloud Computing motorem innowacji

W ciągu najbliższych trzech lat wydatki na chmury publiczne wzrosną niemal dwukrotnie i wyniosą nawet 370 mld dolarów, donosi najnowszy raport opracowany przez IDC. Szacuje się, że już w 2019 r. osiągną zawrotna kwotę 210 mld. Boom na rozwiązania chmurowe napędza przede wszystkim biznesowa gonitwa za nowymi prod...

Czytaj więcej...

Trzy czwarte firm wraca z chmury publicznej do prywatnej

To, jak rozwijała się infrastruktura chmur obliczeniowych w ciągu ostatnich 15 lat, jest jednym z fenomenów i najważniejszych w historii przykładów konwergencji rozwiązań obliczeniowych i komunikacyjnych. Dzięki tego typu platformom przedsiębiorstwom zapewniona została niespotykana wcześniej możliwość szy...

Czytaj więcej...

The SysAdmin DOJO Podcast - ekspercka wiedza ze świata IT

Coraz większą popularność zyskują podkasty. Nie są tak angażujące jak różnorodne filmiki tematyczne, tym samym możemy je odsłuchać w trakcie domowych czynności, joggingu, spaceru czy nawet prowadząc samochód. Dla mnie największą wartość stanowią audycje związane z pracą zawodową i zainteresowaniami, inspi...

Czytaj więcej...

Czy polskie MŚP są gotowe na chmurę?

Tylko 11% polskich firm korzystało z usług w chmurze publicznej w 2018 roku. Średnia dla Unii Europejskiej była ponad dwa razy wyższa (26%), a Finlandia zanotowała rekordowy wynik 65%. Dynamiczny wzrost ilości danych, zmiany wymagań klientów czy regulacje takie jak RODO przyspieszają proces cyfryzacji w przedsię...

Czytaj więcej...

Generacja C na brzegu sieci - jak na branżę IT wpłynie edge computing?

Szacuje się, że do 2021 r. internetowy ruch generowany przez urządzenia mobilne wzrośnie czterokrotnie, a transfer związany ze strumieniowym wideo i grami online - pięciokrotnie. Coraz więcej danych nie tylko pobieramy z internetu, ale także przesyłamy. Do tego dochodzi rosnąca popularność urządzeń, które generu...

Czytaj więcej...

15 najlepiej płatnych certyfikacji w 2021 roku

Certyfikacja jest doskonałym narzędziem rozwoju zawodowego. Większość decydentów IT twierdzi, że posiadanie pracownika z dodatkowymi umiejętnościami i wkładem wniesionym dzięki certyfikacji stanowi znaczną wartość ekonomiczną dla firmy. Koniec roku może stanowić doskonały impuls do zmian (również w obrębi...

Czytaj więcej...

Aktualności

Seagate SSD Nytro - dyski klasy korporacyjnej na potrzeby hiperskalowania

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: wtorek, 09, sierpień 2022 14:15Tux

Firma Seagate Technology Holdings plc, światowy lider w zakresie rozwiązań infrastruktury pamięci masowej, powiększa swoje portfolio o dyski Nytro: Nytro 5550 SSD i Nytro 5350 SSD. Nowe urządzenia zostały wyposażone w technologię Phison z myślą o zapewnianiu wysokiej wydajności oraz poprawionej gęstości pamięci masowej w centrach danych.

Czytaj więcej...

Partnerstwo Sopra Steria i OVHcloud na rzecz AI i tansformacji cyfrowej

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: poniedziałek, 08, sierpień 2022 20:30Washi

Sopra Steria, lider w dziedzinie doradztwa, usług cyfrowych i rozwoju oprogramowania, ponownie łączy siły z OVHcloud, wiodącym europejskim dostawcą chmury, aby opracować nowe narzędzia open source. Celem działań jest industrializacja sztucznej inteligencji (Artificial Intelligence, AI) oraz przyspieszenie tempa transformacji przedsiębiorstw.

Czytaj więcej...

Synology przedstawia RS822+/RS822RP+

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: poniedziałek, 08, sierpień 2022 17:15Tux

Firma Synology ogłosiła dziś dodanie RackStation RS822+ i RS822RP+ do serii wszechstronnych i ekonomicznych systemów Plus. RS822(RP)+ o wysokości 1U to idealne rozwiązanie do zarządzania danymi i tworzenia kopii zapasowych w mniejszych wdrożeniach, zastosowania w pamięci masowej w urządzeniach krańcowych lub w oddziałach firmy.

Czytaj więcej...

Bitdefender o ransomware: cybergangi biorą na cel najbogatszych

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: poniedziałek, 08, sierpień 2022 13:45Tux

Bitdefender w dokumencie „2021 Consumer Threat Landscape Report” przedstawia skalę ataków ransomware i ich rozkład geograficzny. W ubiegłym roku napastnicy skoncentrowali się przede wszystkim na dochodowych terytoriach i branżach.

Czytaj więcej...

Testowaliśmy Zyxel NWA50AX - Access Point PoE 802.11ax (WiFi 6)

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: piątek, 05, sierpień 2022 18:45Washi

Przez kilka tygodni mieliśmy okazję testować punkt dostępowy NWA50AX firmy Zyxel, oferujący wsparcie dla WiFi 6. Urządzenie skierowane do małych firm jak i użytkowników domowych można zarządzać z poziomu lokalnego interfejsu oraz z poziomu chmury Nebula. Dzięki obsłudze najnowszego standardu WPA3 Personal, punkt dostępowy Zyxel NWA50AX zapewnia mocniejsze szyfrowanie i chroni sieć bezprzewodową bez konieczności skomplikowanej konfiguracji.

Czytaj więcej...

VMware: Kubernetes wchodzi do mainstreamu

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: piątek, 05, sierpień 2022 14:30Washi

VMware w raporcie "The State of Kubernetes 2022” dowodzi, że konteneryzacja weszła już do powszechnego użytku - 99% respondentów twierdzi, że odniosło korzyści z wdrożenia tej technologii. Deweloperzy wykorzystują również strategie multi-cloud - obecnie 2/3 z nich uruchamia Kubernetes w wielu chmurach.

Czytaj więcej...

Jaką platformę dla sklepu internetowego wybrać?

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: piątek, 05, sierpień 2022 12:30Artykuł Partnera

Sklep internetowy to dzisiaj już niemal konieczność. Właściwie każdy dobrze prosperujący sklep stacjonarny posiada swoją wersję internetową. Czy wiesz, w jaki sposób stworzyć sklep internetowy i jaką platformę wybrać do tworzenia sklepów internetowych? Jakie są najpopularniejsze platformy e commerce?

Czytaj więcej...

Młodociani hakerzy w natarciu

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: czwartek, 04, sierpień 2022 21:00Tux

Europejska policja w Finlandii, Danii, Holandii, Portugalii i Norwegii próbuje uporać się z rosnącym problem jakim są cyberataki przeprowadzane przez nastolatków oraz osoby tuż po dwudziestym roku życia. Nastolatkowie i dzieci, niektóre nawet w wieku ośmiu lat, mogą nauczyć się prostych metod hakowania - ostrzega holenderska policja.

Czytaj więcej...

Jak URZĄDdzić bezpieczeństwo. Kontrola NIK pracy zdalnej w polskich urzędach

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: czwartek, 04, sierpień 2022 16:00mokka

Są już dostępne wyniki kontroli NIK dotyczące tego, na ile urzędy po pandemii dostosowały bezpieczeństwo swoich procesów do wytycznych Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Sprawdzono, w jaki sposób między 8 marca 2020 a 31 marca 2021 w 142 urzędach przetwarzane były dane podczas pracy na odległość. Kontrolerzy NIK zbadali, czy zapewniono w tym czasie należytą organizację bezpieczeństwa informacji oraz czy i w jakim zakresie wdrożono rekomendowane przez ZBI rozwiązania techniczne. Wyniki?

Czytaj więcej...

Ekspert Veeam o barierach cyfrowej transformacji

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: środa, 03, sierpień 2022 17:30Washi

Połowa firm wskazuje brak wykwalifikowanej kadry IT i uzależnienie od starszych systemów jako najważniejsze czynniki utrudniające cyfryzację - wynika z raportu Veeam. Badanie wskazało też, że przeszkodami w digitalizacji jest także brak poparcia wśród kadry managerów (43%), brak czasu (39%) oraz środków finansowych (35%).

Czytaj więcej...

Ryzyko rozwoju chmury dla usług finansowych

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: środa, 03, sierpień 2022 15:30Washi

W silnie regulowanej branży finansowej wiele instytucji przenosi się do chmury, aby szybko i ekonomicznie dostarczać klientom nowe usługi. Największy nacisk kładziony jest na zapewnienie elastyczności i dostępu, ale przyspieszyły również wdrożenia funkcji jednokrotnego logowania (SSO) przy użyciu usług Azure Active Directory (AD) i Office 365. Funkcja ta stała się wszechobecna w instytucjach usług finansowych (FSI). Usługi oparte na chmurze ujawniły jednak nowe obszary wystawione na ataki, a cyberprzestępcy nieustannie testują nowe możliwości wejścia.

Czytaj więcej...

Grupy APT zaatakowały ukraińskich migrantów

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: środa, 03, sierpień 2022 14:00LukaszW

Władze USA oraz firma Mandiant poinformowały o kampanii phishingowej wymierzonej w Ukraińców. Wiele wskazuje na to, że napastnicy wywodzą się z Rosji i Białorusi. Dwie grupy APT (Advanced Persistent Threats) prawdopodobnie powiązane z rządami Rosji i Białorusi przeprowadziły akcje phishingowe, których celem byli Ukraińcy uciekający przed spadającymi na ich głowy bombami. Grupy oznaczone w bazie danych Mandiant jako UNC1151 i UNC2589 wykorzystywały przynęty o tematyce bezpieczeństwa publicznego i katastrof humanitarnych.

Czytaj więcej...

Commvault i NetApp z usługą DMaaS Metallic do pakietu Microsoft Office 365

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: środa, 03, sierpień 2022 12:30Tux

Commvault i NetApp łączą mocne więzy trwającej od 15 lat współpracy, w ramach której dostarczono nowoczesne rozwiązania zarządzania danymi ponad 1 200 klientom. Firmy wspólnie pomagają klientom rozwiązywać najtrudniejsze problemy związane z zarządzaniem danymi, jak utrata danych wskutek cyberataku, wewnętrznych szkodliwych działań lub przypadkowego usunięcia. Z myślą o takich sytuacjach i w celu utworzenia bardziej elastycznego modelu dla wspólnych klientów Commvault rozszerzył współpracę z NetApp o ofertę Metallic Office 365 Backup - jako zamiennika wycofanego przez NetApp wsparcia kopii zapasowej O365.

Czytaj więcej...

Cisco Talos odkrywa nowy rodzaj cyberataku wymierzonego w Ukrainę

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: wtorek, 02, sierpień 2022 13:45LukaszW

Eksperci Cisco Talos, analitycznej komórki Cisco zajmującej się cyberbezpieczeństwem, odkryli kolejny, nowy rodzaj złośliwego oprogramowania wykorzystywanego podczas ataków na dużą firmę zajmującą się rozwojem oprogramowania, która ma istotne powiązania z rządem Ukrainy. Zawiera ono shellcode, czyli prosty program zaprojektowany specjalnie do instalacji open sourcowego backdoor’a o nazwie "GoMet".

Czytaj więcej...

VMware: 70% organizacji ma problemy z wdrażaniem innowacji

SzczegółyKategoria: AktualnościOpublikowano: poniedziałek, 01, sierpień 2022 19:00Washi

Nowe badania przeprowadzone przez VMware i profesora Feng Li wskazują na konieczność zachowania równowagi między innowacyjnością a redukcją kosztów. Aż 70% przedsiębiorstw ma trudności z wydobyciem wartości z posiadanych danych. Przekłada się to bezpośrednio na ich zdolność do wdrażania innowacji - wynika z badania przeprowadzonego na grupie 100 dyrektorów zarządzających europejskimi firmami z listy Forbes Top 2000.

Czytaj więcej...

startpoprz.12345678910nast.koniec

Logowanie i rejestracja

Najnowsze artykuły

Brak wykwalifikowanej kadry i starzejące się systemy główną barierą cyfryzacjiCzy naprawdę wiemy, kto podbija ceny NFT?Rośnie luka między potrzebami firm a możliwościami działów ITZwinne IT: rola dyrektorów ds. bezpieczeństwa w przeciwdziałaniu zagrożeniomCentra przetwarzania danych przyszłości? DATA4 wskazuje 5 wiodących trendówCyberbezpieczeństwo - 5 wskazówek dla małych i średnich przedsiębiorstwAtaki ransomware coraz silniejsze - 1/3 danych nie udaje się odzyskać„Cały świat IT” w wynajmie na godzinyZero Trust - od średniowiecza do współczesności

Najczęsciej czytane

Wirtualny system - jak zacząć. Podstawy pracy z VirtualBoxVirtual PC 2007 - poradnik dla bardzo początkującychClient Hyper-V - Wirtualizacja w Windows 8Pierwsza maszyna wirtualna pod Windows 8/8.1 z Hyper-VZarządzanie środowiskiem VMware za pomocą PowerShell, czyli nie taki PowerCLI strasznyWdrożenie wirtualnego środowiska Xen cz.1Windows XP Mode w VirtualBoxVMware vExpert Cloud 2017!Raport - Wirtualizacja zdominuje oszczędności w ITMagic Quadrant for x86 Server Virtualization Infrastructure (2015)

Ostatnio na forum

Problem z hostem VMware ESXi 6.7.0 Update 3 - Pink... Veeam Agent for Windows problem Tani kontroler RAID kompatybilny z VMware ESXi 7.0 VMware 7 - serwer ale z mozliwością uruchamiania V... VMware 7.0 - ustawienie CPU VMware 7.0 - networking vCenter 6.5 - zarządzanie VDP po wycofaniu flash Migracja XenServer - > VMware VMware 7.0 - zmiana strefy

Copyright © 2008-2022. All Rights Reserved Virtual-IT.pl Designed by Lukasz Wadowski

Nasza witryna wykorzystuje cookies (tzw. ciasteczka), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.

Rozumiem, nie pokazuj tego okna.

TAGS:IT Data Virtual Aktualno

<<< Thank you for your visit >>>

Websites to related :
Trucktec Automotive Germany - Qu

  Deutsch KontaktWeb ShopPKWTeileMarkenTransporterTeileMarkenLKW / BusTeileMarkenServiceIndividuelle LösungenKatalogbestellungWeb ShopMediathekNewsNews

Studio Kreatywne NETOPIA - Profe

   35%

Website development, website des

   menu

Agencja Ochrony Seltik Warszawa

  

Nyitó oldal - Átszervezés

  Átszervezés Merj adni, Merj kapni!
adószám: 18736272-1-43 Támogass minket! ÚTJELZŐ
Tájékoztató az élődonoros veseátültetés folyamat

Croton &#8211; producent garnitu

  StartKatalog ProduktówGaleriaZaufali namBaza wiedzyKarieraKontakt|EN|StartKatalog ProduktówGaleriaZaufali namBaza wiedzyKarieraKontakt|EN| GARNITURY

Home - Monitoring wizyjny

  Umów darmową konsultację &times; Zamów rozmowę:

Smart Monitoring

  Toggle navigationO nasUsługiKontaktOutsourcing
stacji monitorowaniaWsparcie dla usług ochronyDowiedz się więcej Dedykowane oprogramowanie do wideo

Accueil - Site Groupe crédit du

   Accueil Mobiliser pour une économie durable et responsable

Institute for Energy Policy

  Skip to Main Content

ads

Hot Websites